Światła full LED

forum użytkowników modelu Optima
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Światła full LED

Post autor: Eryk93 »

Powiem wam wszystkim głupio komentującym tak.
Szkoda, że działają wam podgrzewane fotele, za które zapłaciliście, bo przecież bez nich też da się jeździć i jak się dupą wygrzeje fotel to też jest ciepły.
Szkoda, że kręci się turbina, bo bez niej silnik byłby bez doładowania i też by przecież jechał.
Szkoda, że działa oświetlenie w środku samochodu, bo przecież można odpalić latarkę w telefonie.
A na koniec fajnie, że działają pasy, ale po co? Przecież jest tak mało wypadków i właściwie to 99% użytkownikom się one nie przydadzą.

Idźcie komentować swoje mądrości w autach z segmentu A za 40k, bo ja płacąc za segment D wymagam czegoś więcej
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Światła full LED

Post autor: HubertC »

Eryk93 pisze: 06 wrz 2019, 17:36 Powiem wam wszystkim głupio komentującym tak.
Szkoda, że działają wam podgrzewane fotele, za które zapłaciliście, bo przecież bez nich też da się jeździć i jak się dupą wygrzeje fotel to też jest ciepły.
Szkoda, że kręci się turbina, bo bez niej silnik byłby bez doładowania i też by przecież jechał.
Szkoda, że działa oświetlenie w środku samochodu, bo przecież można odpalić latarkę w telefonie.
A na koniec fajnie, że działają pasy, ale po co? Przecież jest tak mało wypadków i właściwie to 99% użytkownikom się one nie przydadzą.

Idźcie komentować swoje mądrości w autach z segmentu A za 40k, bo ja płacąc za segment D wymagam czegoś więcej
Eryk93 nie ma co się denerwować i im odpowiadać. Podejrzewam, że ich wpisy to celowa robota. W końcu to forum KIA motors.
schnapsik
Posty: 66
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:43
model samochodu: Kia Optima SW 1.7 CRDi

Re: Światła full LED

Post autor: schnapsik »

I powiedz jeszcze, że mnie celowo KIA sprzedała Optimę z poprawnymi światłami, żeby Wam podnosić ciśnienie i psuć dzień z rana. Przestań snuć jakieś teorie spiskowe.
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Światła full LED

Post autor: HubertC »

schnapsik pisze: 07 wrz 2019, 09:03 I powiedz jeszcze, że mnie celowo KIA sprzedała Optimę z poprawnymi światłami, żeby Wam podnosić ciśnienie i psuć dzień z rana. Przestań snuć jakieś teorie spiskowe.
Cieszy mnie, że masz dobre światła, a martwi mnie że teraz KIA sprzedaje Optimy z wadliwymi światłami. Nie rozumiem natomiast dlaczego wypowiadasz się i przekonujesz tych co mają wadliwe światła że to nic takiego. Co Cię interesuje ten wątek skoro Cię nie dotyczy? Jak coś mnie nie dotyczy to nie wypowiadam. A światła długie są po to, żeby poza terenem zabudowanym w nocy można jeździć z większą, dozwoloną prędkością bo wtedy jest bezpiecznie. Brak tego jprawidłowo działających świateł est wadą i niebezpieczne.
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Światła full LED

Post autor: pawelll »

Nie ma co udawać że nie ma problemu. Swoją drogą byłby to tak samo powazny problem w samochodzie za 50 tys.
A przy okazji- co do zasady podstawowymi światłami są właśnie światła drogowe. A ich nieużywanie wtedy kiedy można jest wykroczeniem.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Światła full LED

Post autor: kon »

Prawo o ruchu drogowym, art 51
Pkt 1.
"Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza."
Pkt 2.
"2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący może używać świateł do jazdy dziennej. "
Pkt 3.
W czasie od zmierzchu do świtu, na nieoświetlonych drogach, zamiast świateł mijania lub łącznie z nimi, kierujący pojazdem może używać świateł drogowych, o ile nie oślepi innych kierujących albo pieszych poruszających się w kolumnie."

Tyle w kwestii tego co trzeba, a co można.
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Światła full LED

Post autor: pawelll »

:oops:
Przyznam że uciekła mi ta zmiana choć dość stara. Kiedyś było "poza terenem zabudowanym drogowe lub mijania" z wyraźnym naciskiem na szkoleniach że jeśli tylko można należy używać drogowych.
To akurat moim zdaniem zmiana na minus. Jazda nocą za kimś kto nie włączy drogowych choć może uniemożliwia ocenę drogi przed nim i np. wyprzedzanie.
Pozytywną zmianą (tą akurat wychwycilem) wprowadzona wtedy było zniesienie zakazu drogowych w terenie zabudowanym i uzależnienie ich stosowania od oświetlenia.
VanB
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2019, 08:44
model samochodu: Optima GT

Re: Światła full LED

Post autor: VanB »

Powtórzę się

Warszawa, dnia 15 grudnia 2016 r.
Poz. 2022
OBWIESZCZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA1)
z dnia 27 października 2016 r.
Światła Drogowe
Własności świetlne
1) powinny dostatecznie oświetlać drogę co najmniej na 100 m przed pojazdem przy dobrej przejrzystości powietrza,


Widzisz moje tego nie robią. Taki eksperyment. Podjeżdżamy do ściany i patrzymy gdzie od dołu trafiają długie. Zaznaczamy. Cofamy 10 metrów i .... dolna granica długich jest wyżej...... Zagadka kiedy (ile metrów od samochodu) snop światła trafi w drogę?
I jakoś nie uśmiecha mi się zastanawiać kiedy jakiś policjant zatrzyma mi dowód rejestracyjny..... Ale niektórzy problemu nie widzą i usiłują mnie przekonać, że wydziwiam i ogólnie się czepiam......
Optima GT 2.0T MY19
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Światła full LED

Post autor: pawelll »

@VanB ująłeś sedno problemu. Światła drogowe są nieprawidłowe.

A co do używania świateł drogowych- znalazłem ciekawe stanowisko SN w sprawie ich używania.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... N8BT7-bWDq

Potwierdzające moją opinię że należy używać drogowych w każdej sytuacji gdy jest to możliwe.
VanB
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2019, 08:44
model samochodu: Optima GT

Re: Światła full LED

Post autor: VanB »

No ładne. Aczkolwiek przesadzasz nigdzie tam nie jest napisane, że powinieneś używać drogowych/długich. Tam jest natomiast wprost napisane, że jak nie używasz długich to musisz jechać wolniej tak aby móc stanąć jak coś zauważysz. Czyli max prędkość na krótkich to tak 60km/h.... a bezpieczna prędkość to 50..... Fajnie.

Droga hamowania z 50 km/h Reakcja człowieka plus reakcja układu hamulcowego prawie 20 metrów przejechane..... samo hamowanie jeszcze 13 metrów. Światła mijania zasięg 40 metrów......

https://www.motofakty.pl/artykul/droga- ... -auto.html

Te odległości dają do myślenia.....
Optima GT 2.0T MY19
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”