Światła full LED

forum użytkowników modelu Optima
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Światła full LED

Post autor: pawelll »

Dokładnie to mam na m.in. na myśli. Też to liczyłem. Czyli jeśli potracisz pieszego i ktoś udowodni że jechałeś na mijania i szybciej niż np. 50km/h to będzie to okoliczność co najmniej obciążająca jeśli nie przesądzająca o winie.
Ja wychodzę z założenia że lepiej pieszego oślepić niż potrącić i z zasady włączam drogowe jeśli tylko można. Szczególnie że akurat mam teraz b. dobrze działający automat.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Światła full LED

Post autor: kon »

Światła mijania maja oświetla minimum 40m wg wymagań technicznych.
Światła mijania w optimie, ustawione idealnie - teoretycznie oświetlaja 69,9m
A to że w nocy wypada jechać wolniej (adekwatnie do tego co widać), to osobna bajka.
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Światła full LED

Post autor: pawelll »

Wątek regulacji świateł był poruszony więc moje aktualne doświadczenia.
Człowiek jeździ 3 lata samochodem. Ma dobrze (własnoręcznie) ustawione światła- ustawiane i sprawdzane zgodnie z zasadami sztuki. Po czym oddaje samochód na 20 min przeglądu rejestracyjnego (swoją drogą w nowoczesnej SKP przy najnowszym salonie Skody) i szanowny Pan Diagnosta reguluje światła po swojemu. Efekt- zasięg prawego światła przy poboczu ok. 35 m. Lewe przy osi drogi ok. 25 m. No dramat...
Nie wiem tylko czy to głupota czy celowe działanie- no bo przecież wszędzie piszą, że regulacja świateł (a już ksenonów i LEDów to na 1000%) tylko w ASO.
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Światła full LED

Post autor: HubertC »

Jeśli masz te wadliwe światła to mogło być tak, że długie Ci świeciły za wysoko więc je diagnosta obniżył. A że jedna regulacja do długich i mijania to pewnie obniżając długie obniżył automatycznie mijania, na co nie zwrócił pewnie uwagi.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Światła full LED

Post autor: Piotrek »

A od kiedy na stacji diagnostycznej sprawdzane sa światła drogowe - pytam z ciekawości. Ja w ciągu ostatnich 10 lat miałem je sprawdzane tylko czy są i świecą. Weryfikacja snopu światła miała mijesce tylko przy światłach mijania.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Pitaphev
Posty: 158
Rejestracja: 13 cze 2019, 11:15
model samochodu: Kia Optima PHEV 2019 XL+KOMF+TECH+PANO
Lokalizacja: Kraków

Re: Światła full LED

Post autor: Pitaphev »

Mi powiedzieli na stacji diagnostycznej, że przy drogowych sprawdza się tylko poziom światłości (cyt.). W określonym punkcie na tym ich urządzeniu musi być określona jasność i tyle. W praktyce nigdy się tego nie sprawdza, chyba że zachodzi podejrzenie, że światła drogowe są za słabe.
Problem w tym, że przy obciążonym bagażniku i ogromnej ciemnej linii między światłami, ta "światłość" jest zachowana. A więc badanie do dupy.
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Światła full LED

Post autor: pawelll »

Wrzuciłem temat bo był w tym wątku dyskutowany, ale akurat samochód to Octavia3 z ksenonami i AFS- co do zasady oświetlenie wzorcowe.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Światła full LED

Post autor: Eryk93 »

Bixenon z AFS'em to bajka, dla mnie wzór do naśladowania.
Btw ostatnio chwaliłem tutaj na forum światła mojego kolegi full LED z octavii 2019. Dziś dał mi znać, że reklamuje prawy reflektor, bo mu paruje. Jednak jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie :lol:
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Światła full LED

Post autor: Eryk93 »

Wysłałem wszystkie dokumenty do TDT i oni w mojej sprawie zgłoszą nieprawidłowości do jednostki która wydała homologację na cały samochód.
Od 1 sierpnia brak konkretnej odpowiedzi Kia Polska w sprawie problemu ze światłami i szarpaniem na zimnym.
Pitaphev
Posty: 158
Rejestracja: 13 cze 2019, 11:15
model samochodu: Kia Optima PHEV 2019 XL+KOMF+TECH+PANO
Lokalizacja: Kraków

Re: Światła full LED

Post autor: Pitaphev »

Super! Zobaczymy co z tego wyjdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”