Światła full LED

forum użytkowników modelu Optima
Pitaphev
Posty: 158
Rejestracja: 13 cze 2019, 11:15
model samochodu: Kia Optima PHEV 2019 XL+KOMF+TECH+PANO
Lokalizacja: Kraków

Światła full LED

Post autor: Pitaphev »

Założyłem nowy temat o światłach, bo problemy zgłaszane są w wątkach z tym niezwiązanych.

Poniżej link do zdjęć i filmów z mojej Optimy, w której nie zauważam problemów z działaniem świateł, o których czytałem - nie ma ciemnej poziomej lini, a długie nie walą po drzewach. Są też zdjęcia jak wygląda wiązka światła na ścianie (długie i krótkie) w razie gdyby ktoś chciał porównać ze swoimi i mieć argument w ASO.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Ogólnie rzecz biorąc, tak jak już pisałem, osobiście jestem zadowolony ze świateł. Wcześniej miałem VW z xenonem (wymienione żarniki na najmocniejsze nightbreaker'y), do tego spryskiwacz, więc teoretycznie dużo mocniejsze niż Optima bez spryskiwacza. Nie ma przepaści między tymi światłami. Brakuje mi doświetlania dodatkową żarówką, taką która działa do 40km/h, zwłaszcza w mieście, gdzie dużo zakrętów to 90 stopni. Poza tym jest ok. Automatyczne długie działają sprawnie.

No i oczywiście nie rozumiem dlaczego światła nie są powiązane z czujnikiem deszczu, ale wierzę w to, że Kia to ogarnie i przy którejś aktualizacji oprogramowania zacznie to działać - cały hardware jest, wystarczy trochę kodu i chęci ;)
grl
Posty: 15
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:01
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI 2019 L + NAV

Re: Światła full LED

Post autor: grl »

Wielkie dzięki za filmiki. Uzmysłowiły mi jak skopane mam światła u siebie. Po powrocie z urlopu postaram się zamieścić podobny materiał ze swojego auta. Będzie dobry materiał pokazujący jak LEDy nie powinny świecić. U Ciebie krótkie oświetlają spokojnie 100m, patrząc po słupkach. U mnie max połowę tego dystansu. Po przełączeniu na długie to już w ogóle szkoda gadać. Kilkumetrowy pas cienia i oświetlone ptasie gniazda. Zastanawia mnie tylko jedno. Ty masz wersję phev xl, ja L po FL. Czy te wersje na pewno mają konstrukcyjnie te same reflektory?
marcus1212
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:23

Re: Światła full LED

Post autor: marcus1212 »

Na 100% KIA żadnym softem nie skojarzy świateł z wycieraczkami. Dlaczego? To samo było przed FL i nic z tym fantem nie poczeli...
Osobiście śledząc problemy LEDów w tym modelu to cieszę się że mam xenony.
KIA OPTIMA 2.0 Pb CVVL MT L 2018 SW
Pitaphev
Posty: 158
Rejestracja: 13 cze 2019, 11:15
model samochodu: Kia Optima PHEV 2019 XL+KOMF+TECH+PANO
Lokalizacja: Kraków

Re: Światła full LED

Post autor: Pitaphev »

grl pisze: 31 lip 2019, 14:03 Zastanawia mnie tylko jedno. Ty masz wersję phev xl, ja L po FL. Czy te wersje na pewno mają konstrukcyjnie te same reflektory?
Mogę dorzucić jeszcze zdjęcia moich reflektorów, ale nie sądzę żeby czymś się różniły konstrukcyjnie.
Myślę że po prostu ogarnęli wtope, która ewidentnie polegała na złym złożeniu soczewek w lampie. Poprawili to w nowych modelach, ale rżną głupa, że nie wiedzą o co chodzi, żeby nie musieć wymieniać lamp.
Malin
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2019, 21:10
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI

Re: Światła full LED

Post autor: Malin »

Ciekawe czy jeśli faktycznie tak jest to czy ruszyli też zwykle światła w wersji M, na które też tutaj kilka osób się skarżyło czy tylko ledy.
Niedługo będzie okazja się przekonać bo auto które miało być na październik, jak się dziś dowiedziałem stoi już do oclenia więc liczę że w sierpniu uda się odebrać.
Jedyny plus że ja przesiadam się z 12 letniego citroena C5, z normalnymi światłami, a nie jak koledzy z xenonów, więc nawet jak nie poprawili to pewnie dramatycznej różnicy vs to co mam obecnie nie będzie 😉
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Światła full LED

Post autor: HubertC »

A kiedy zamawiałeś? Ja mam czas oczekiwania 5 miesięcy. Odbiór wypada w październiku, bo zamawiałem w maju. Może i u mnie szybciej będzie?
Malin
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2019, 21:10
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI

Re: Światła full LED

Post autor: Malin »

Zamawiałem w połowie maja, termin na początek października. Jakos na początku lipca rozmawiałem i miałem informacje ze wskoczył termin produkcji na początek sierpnia ale by się nie przywiązywać bo potrafi jeszcze spać. Dziś zadzwoniłem zapytać jak sytuacja i miłe zaskoczenie że już wyprodukowany, dostarczony do Polski i czeka na oclenie. Tylko nie wiadomo dokładnie ile to potrwa.
No i podobno rok modelowy 2020 choć nie wiem czy są jakieś różnice.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Światła full LED

Post autor: Eryk93 »

Dzięki wielkie za fajny materiał. Na pewno go wykorzystam przy reklamacji swoich świateł...
Ciekaw jestem ile jest prawdy w tym co napisałeś, że palą frana z tymi reflektorami, żeby tylko ich nie wymieniać. Obawiam się, że tak to właśnie jest...
U mnie w wersji M niestety wygląda to tak
Obrazek
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Światła full LED

Post autor: Seb »

No to faktycznie moje ksenony takich numerów nie robią
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Światła full LED

Post autor: HubertC »

Malin jak rok modelowy 2020 to może światła poprawili :) . Ja zamawiałem pod koniec maja to pewnie jeszcze poczekam. A z ciekawości jaki kolor zamówiłeś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”