Ubytki plynu chlodzacego

forum użytkowników modelu Optima
Sebek
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2019, 02:41
model samochodu: Optima

Ubytki plynu chlodzacego

Post autor: Sebek »

Witam serdecznie. Od tygodnia jestem posiadaczem kia optima 1,7crdi. Przez ten okres ubylo plynu chlodzacego ok 1.5 l. Nie ma nigdzie wycieku. Moze ma ktos podobny problem?
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubytki plynu chlodzacego

Post autor: gisio »

Niestety muszę Cię zmartwić ale masz silnik do wymiany a przynajmniej jego dolną część tzw. krótki silnik. Jeżeli auto jest na gwarancji zgłaszaj problem w ASO.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Ubytki plynu chlodzacego

Post autor: kon »

Ja bym nie zgłaszał się do serwisu, tylko do sprzedającego, żeby sobie zabierał tego bubla.
Przyczyn ubytku płynu może być dużo. Ciężko o diagnozę przez internet.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubytki plynu chlodzacego

Post autor: gisio »

Akurat mojej diagnozy jestem pewien, ponieważ spotkałem się z takimi przypadkami. Jeżeli auto zostało zakupione od osoby, która nim wcześniej jeździła a nie od pośrednika to na pewno o tej usterce wiedziała.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Ubytki plynu chlodzacego

Post autor: umbro »

Masz prawo żądać odstąpienia od umowy z tytułu rękojmi , obniżenia ceny lub naprawy wadliwej części na koszt sprzedającego. Tyle w teorii , natomiast w praktyce zapewne będzie się opierał , dlatego najlepiej poprosić adwokata o przed -sądowe wezwanie do wykonania powyższych czynności z tytułu rękojmi. Działa na 99% cwaniaczków, bo widzą, że się z nimi cackać nie będziesz... Masz takie prawo o ile w umowie kupna sprzedaży sprzedający nie wyszczególnił tej wady pojazdu. Zapis o tym, że zapoznałeś się ze stanem pojazdu jest zbyt ogólny. Jak dla mnie to tu jest wada ukryta i masz 100% szans wygrać ten spór ale niestety to może potrwać. Na Twoim miejscu spróbowałbym najpierw ten samochód oddać.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
Kevinoptima
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:34
model samochodu: Optima

Re: Ubytki plynu chlodzacego

Post autor: Kevinoptima »

Skąd w ogóle wniosek, że silnik do wymiany ? Ludzie o czym wy w ogóle piszecie? przyczyn ubytków płynu chłodniczego może być masaaa! I nie koniecznie trzeba wymieniać od razu silnik, A skąd pewność,.że płyn nie ucieka bezpośrednio z chłodnicy? Może ucieka przez np. Pęknięty zbiornik wyrównawczy? Tak jak było to w moim przypadku, kuna przegrała wąż i właśnie tylko tam brakowało płynu, A w chłodnicy wszystko było w porządku. Proszę nie pisać takich bzdur.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Ubytki plynu chlodzacego

Post autor: zetek »

Kevinoptima pisze: 14 gru 2019, 08:09 Skąd w ogóle wniosek, że silnik do wymiany ? Ludzie o czym wy w ogóle piszecie? przyczyn ubytków płynu chłodniczego może być masaaa! I nie koniecznie trzeba wymieniać od razu silnik, A skąd pewność,.że płyn nie ucieka bezpośrednio z chłodnicy? Może ucieka przez np. Pęknięty zbiornik wyrównawczy? Tak jak było to w moim przypadku, kuna przegrała wąż i właśnie tylko tam brakowało płynu, A w chłodnicy wszystko było w porządku. Proszę nie pisać takich bzdur.
No przecież napisał, że nie ma ubytku więc tak piszemy !!!! A ten silnik miał właśnie taką wadę ze śrubami głowicy więc niech kolega go szybko oddaje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”