opony zimowe

forum użytkowników modelu Optima
Mrsk at
Posty: 41
Rejestracja: 21 paź 2019, 09:22
model samochodu: Optima

Re: opony zimowe

Post autor: Mrsk at »

Do i 40 Hyundaia założyłem budżet gumy laufen i nie narzekałem do mojego nowego nabytku kupiłem to samo. A mieszkam w Tyrolu
Optima sedan L biała perełka 1.6
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: opony zimowe

Post autor: Mikalos »

A co powiecie na Yokohamy Winter V905 jako zimówki? Tylko w rozmiarze pod Rio? Styl jazdy bardziej dynamiczny niż "na emeryta".
Bzyqu
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:48

Re: opony zimowe

Post autor: Bzyqu »

Letnie yokohamy znajomy miał w maździe, strzeliła mu w wakacje, wymienił wszystkie cztery.
Ja kupiłem Kleber krisalp hp3 na zime, nie mam zbytnio porównania ale są ok, nie czuję żeby było głośno, po śniegu mało jeżdżę głównie mi zależało na oponie dobrej na błoto i wodę, a ta podobno jedna z lepszych, zachowujac dobry stosunek cena/jakość.
coy
Posty: 68
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:48
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI 7DCT GT Line +TEC+SRF+MET+PANO

Re: opony zimowe

Post autor: coy »

Ja zakupiłem komplet z felgami hankook winter icept evo2 235/45 r18.
Po suchym i mokrym jeździ się na tym dobrze. Nie miałem okazji pojeździć po śniegu ale pewno niedługo się dowiem :-)
mjrPit
Posty: 61
Rejestracja: 26 maja 2019, 21:45
model samochodu: Optima SW 1,6 T-GDI

Re: opony zimowe

Post autor: mjrPit »

perlak88 pisze: 29 paź 2019, 17:39 Wymieniales już? Ciche są? Zastanawiam się czy nie dołożyć. Odkąd mam dzieci staram się nie oszczędzać na bezpieczeństwie i zdrowiu a opona to jedyne miejsce styku auta z podłożem :)
Odpaliłem swoje Michelin Alpin 6, początkowo wydawały się głośniejsze od letnich ale po trzech dniach i około 200 km odnoszę wrażenie że przycichły i obecnie jeździ się dobrze-nie wiem czy się trochę wytarły czy ja się przyzwyczaiłem. Warunki mało zimowe więc sprawozdania jak się sprawdzają na śniegu nie złoże, na mokrym jeździ się dobrze, mam wrażenie że mniej się ślizgają podczas ostrzejszego przyśpieszania.
PabloPL
Posty: 92
Rejestracja: 10 lis 2019, 11:34
model samochodu: Kia Optima MY19, 1.6 T-GDI, 7DCT

Re: opony zimowe

Post autor: PabloPL »

HubertC pisze: 30 paź 2019, 11:25 Ja kupiłem nowość Brigistone Blizzak L 005. W testach bardzo dobrze wypadła nie tylko na śniegu i lodzie, ale i w jeździe po wodzie co u nas teraz zimą często się zdarza.
Jak się sprawują na mokrym? Nie ślizgają się. A jak z głośnością? Wg katalogu 71dB, więc trochę głośne.
Ankieta: viewtopic.php?f=21&t=3492
Optima Sedan MY19, 1.6 T-GDI, L+NAV, biała perła
tomasz40
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:13
model samochodu: ceed

Re: opony zimowe

Post autor: tomasz40 »

Mikalos pisze: 23 lis 2019, 17:37 A co powiecie na Yokohamy Winter V905 jako zimówki? Tylko w rozmiarze pod Rio? Styl jazdy bardziej dynamiczny niż "na emeryta".
Bardzo dobre opony użytkuje i jestem zadowolony. Na śniegu fajnie się kleją, sporo robię tras po autostradach i jak na zimówki poziom hałasu jest okej.
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: opony zimowe

Post autor: Mikalos »

Długo je masz? Jak zużycie bieżnika? Równomierne? Bo katalogi i oznaczenia swoją drogą, a użytkowanie i tak wszystko weryfikuje.
tomasz40
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:13
model samochodu: ceed

Re: opony zimowe

Post autor: tomasz40 »

Dwa sezony na nich za mną. Po tym czasie mam jeszcze na nich głęboki bieżnik. U mnie w miarę równomiernie się zużywa różnica między przodem a tyłem 0,5 mm ale to jest normalne przy napędzie na jedną oś. według mnie opony warte uwagi
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: opony zimowe

Post autor: Mikalos »

I chyba takie zamówię. Nie chce mi się doktoryzować z tej dziedziny, a jakoś jestem do nich przekonany, a dobre opinie tylko mnie w tym utwierdzają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”