opony zimowe

forum użytkowników modelu Optima
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: opony zimowe

Post autor: HubertC »

Wcześnie zmieniłeś. Do listopada ma być w dzień powyżej 10 stopni.
Nordin
Posty: 42
Rejestracja: 10 sie 2019, 22:46
model samochodu: Optima kombi 1.6 t-gdi srebrna strzała

Re: opony zimowe

Post autor: Nordin »

Nokian wr d4 jest zastąpiona przez wr snowproof. Chciałem kupić d4 ale mieli tylko z 2018r. Wybrałem więc Goodyear UG performance +. Cena 510 jest ok dla mnie, w testach wypada na 1 miejscu przed blizzak L005.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: opony zimowe

Post autor: Eryk93 »

Niby wcześnie ale trasy robię przeważnie porankami, więc jest chłodno. A druga sprawa chce zareklamować te kumho bo coś mi w nich nie pasuje. I nie będę stał w kolejkach 🤣
Bzyqu
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:48

Re: opony zimowe

Post autor: Bzyqu »

Ja biorę Kleber krisalp hp3, podobno jedna z najlepszych na mokrą nawierzchnie, na tym mi głównie zależy, w śniegu praktycznie nie jeżdżę. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w oponach.
Największy dylemat mam przy felgach bo nie wiem oryginalne czy dezenty :-( różnica to 300zl na feldze.
Malin
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2019, 21:10
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI

Re: opony zimowe

Post autor: Malin »

Też się długo wahałem co do felg i przymierzałem do Dezentow TZ, nawet pytałem na forum czy ktoś ma/poleca ale odzewu nie było. Finalnie gdzieś na żywo zobaczyłem Hyundai i40 z Dezentami, jakimiś innymi, chyba TC, ale powiedzmy zbliżone i jakoś mi nie podeszły więc finalnie zdecydowałem się na tę akcesoryjne Kia i jestem bardzo zadowolony. Przy czym to na lato, na zime wrzucę seryjne 16.

A i mały offtop, ale może kogoś zainteresuje. Brałem w salonie tę ich ceramikę Waxoyl, licząc się z tym że nie będzie to szał i poziom studia detailingowego ale i cenowo wyszło w miarę i zawsze lepsze niż nic. No i dziś byłem w takiej lepszej myjni, właśnie takim sensownym studiu detailigowym, gdzie już przy umawianiu się jak mówiłem co i jak to stwierdzili że nie mają dobrych doświadczeń z tą ceramika i te robione w salonie raczej rzadko kiedy trzymają poziom. I że mycie wszystko pokaże. No i po powiedział że naprawdę jest dobrze i złego słowa nie powie, że się nie spodziewał, zwłaszcza w takiej cenie, że ogólnie bardzo dobra robota. To tak komentarz od fachowca jakby się ktoś zastanawiał.
Vertigo414
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2019, 00:49
model samochodu: Optima 1.6 T-GDi GT Line + TECH
Lokalizacja: Warszawa

Re: opony zimowe

Post autor: Vertigo414 »

Przymierzam się do zakupu kompletu 17" na zimę - czy ktoś się orientuje jaki ET gwarantuje brak konieczności korzystania z dystansów?
W ASO zaproponowali mi ANZIO Split Polar + Falken + czujniki ciśnienia (kompatybilne) za 3700 PLN... no i tak się zastanawiam... bo w tej kombinacji nie mają pewności czy dystanse będą potrzebne.
Nowak
Posty: 55
Rejestracja: 22 wrz 2019, 16:31
model samochodu: Optima
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: opony zimowe

Post autor: Nowak »

A o takich oponach ktoś słyszał Michelin Crossclimate lub posiada i może podzielić się opinią? Nowa generacja opon i podobno dobre z tego co na necie wyczytałem 😎
Optima L 2.0 2014r.
Sportage M 1.6 T 2019r.
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: opony zimowe

Post autor: HubertC »

To są opony letnie z homologacją zimową. Wybierałbym raczej Vector 4 seasons g2. Zrobiona na bazie opony zimowej. Miałem i chwaliłem. Chyba, że w góry nie jeździsz i śniegu u Ciebie mało.
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: opony zimowe

Post autor: GrzesB »

Tak, jak kolega wcześniej napisał CrossClimaty to opona letnia, dostosowana do lekkich warunków zimowych. Na rynku od paru lat. Używam w Optimie, żona w swoim samochodzie. Dla mnie OK. Inni powiedzą, że to bez sensu... ;) Ja uznałem, że skoro od paru lat nie jeździłem po śniegu, to rasowe zimówki są przerostem formy nad treścią. Wybór należy do Ciebie. :lol:
Optima GT (2018)
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: opony zimowe

Post autor: perlak88 »

Kupował ktoś z Was jeszcze oponki ostatnio? Nadal się nie mogę zdecydować :( około 400zl/szt wybór jest spory
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”