opony zimowe

forum użytkowników modelu Optima
matwod
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2019, 08:29
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI GT line

Re: opony zimowe

Post autor: matwod »

A co myślicie o Hankook Winter i*cept evo2 W320?

Miałem takie w poprzednim samochodzie (mniejsze, bo 205/55/R16) i byłem bardzo zadowolony. Zastanawiałem się, czy mają szansę sprawdzić się w Optimie, która jest większa, cieższa i ma większe koła (235/45/R18) niż Octavia.
Jaroslaw5
Posty: 9
Rejestracja: 02 lip 2019, 19:27
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI GTLine 2018

Re: opony zimowe

Post autor: Jaroslaw5 »

lukasmasdes pisze: 16 lip 2019, 10:45.....
Nie wiem co czytałeś, ale Nokian to opona klasy premium. Nie jest to żadna średnia półka. Jej cena jest podobna do np pirelli czy conti. Poza tym to opona o najlepszych właściwościach na mokrym i śniegu, a na tym szczególnie mi zależało. Do stingera nie jest też łatwo kupić opony zimowe.
Ja miałem Dębica Frigo w Focusie i niestety więcej razy bym nie kupił. Na śniegu było ok, aczkolwiek muszę przyznać, że za dużo po śniegu nie jeździłem. Takie zimy. Nawet jak w góry jeżdżę to i tak drogi nie są takie złe.
Teraz mam Nokiany i tutaj naprawdę nie ma nawet porównania. Na suchym cichsze, na mokrym lepiej się trzymaja niż letnie Michelin Primacy. Jest różnica na plus.
Do Optimy też prawdopodobnie Nokiany się kupi.
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: opony zimowe

Post autor: Sigma_74 »

a ja kupiłem Dębice Frigo 2
skąd wybór - będąc parokrotnie na nartach widziałem jak śmigają na tych oponach a ja na Dunlopach WiterSport niestety mogłem tylko wypychać się pod górę.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Bonanza
Posty: 12
Rejestracja: 18 wrz 2019, 10:27

Re: opony zimowe

Post autor: Bonanza »

Podbiję temat bo zima za pasem a Optima już płynie z Korei.
Rozglądam się z oponami zimowymi do wersji L (215/55 r17). Mam na oku kilka modeli i nie mogę się zdecydować:
- Nokian WR D4
- Nokian WR Snowproof (podobno następca D4)
- Dunlop Winter Sport 5

Ktoś coś poleci? W obecnym samochodzie mam Nokian WR D4 i jestem zadowolony, ale to suv. Czy do Optimy też będzie pasować?
Pitaphev
Posty: 158
Rejestracja: 13 cze 2019, 11:15
model samochodu: Kia Optima PHEV 2019 XL+KOMF+TECH+PANO
Lokalizacja: Kraków

Re: opony zimowe

Post autor: Pitaphev »

Ja kupiłem Vredestein wintrax extreme. Miałem je w poprzednim samochodzie i były rewelacyjne. Do tego bardzo ciche. Dam znać jak się sprawdzają w Optimie jak zmienię. Na razie za wcześnie.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: opony zimowe

Post autor: Eryk93 »

Ja mam wr d4 i jestem zadowolony. W czwartek jadę na zmianę
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: opony zimowe

Post autor: HubertC »

A ja kupiłem nowość Bidgestone Blizzak L005. Zobsczymy jak się będą sprawować.
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: opony zimowe

Post autor: Łukasz555 »

Bonanza pisze: 09 paź 2019, 09:34 Podbiję temat bo zima za pasem a Optima już płynie z Korei.
Rozglądam się z oponami zimowymi do wersji L (215/55 r17). Mam na oku kilka modeli i nie mogę się zdecydować:
- Nokian WR D4
- Nokian WR Snowproof (podobno następca D4)
- Dunlop Winter Sport 5

Ktoś coś poleci? W obecnym samochodzie mam Nokian WR D4 i jestem zadowolony, ale to suv. Czy do Optimy też będzie pasować?
Cześć na kiedy masz planowany odbiór?
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
Malin
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2019, 21:10
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI

Re: opony zimowe

Post autor: Malin »

Ja też na dniach będę zamawiał zimowki. Byłem wstępnie zdecydowany na Nokiany WR D4, ale chyba spróbuję tych nowych Snowproof.
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: opony zimowe

Post autor: HubertC »

W testach Auto Bild i Auto Motoe Sport ma noty dobra i zadawalsjąxa, więc nie najlepszr. Ale wiemy jak to jest z testami nie zawsze są wiarygodne i obiektywne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”