Silnik 1.6 T-GDI 180KM

forum użytkowników modelu Optima
GRUCHA316
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2019, 16:51
model samochodu: optima 1.6T-GDI 180 KM

Silnik 1.6 T-GDI 180KM

Post autor: GRUCHA316 »

Witam
Podczas mojej poniedziałkowej wizyty w salonie w Rybniku jeden z panów poinformował mnie o zaprzestaniu produkcji silnika 1.6 180 km. Ma to nastąpić na przełomie roku kalendarzowego.Byłem tym faktem bardzo zdziwiony-przecież ten silnik jest dopiero od roku w produkcji-może ktoś coś wie więcej??
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Silnik 1.6 T-GDI 180KM

Post autor: FISH »

Informacja z gatunku dziwnych. Po pierwsze - gość mający takie info (dotyczące odległej perspektywy czasowej i strategii), musi być nieźle ustawiony w zarządzie koncernu :lol: Po drugie - w silnik zainwestowano kasę aby go dostosować do EURO 6 TEMP, sprzedaje się bardzo dobrze w kilku modelach samochodu i póki co, nie słychać o masowych z nim problemach (jak np. z pierwszymi TSI) - jakie zatem mogą być powody rezygnacji z jego produkcji ???
No chyba że firma ma w kieszeni zupełnie nowy silnik w okolicach 200 KM spalający 3 litry który da się zaszczepić w dosyć ciężkiej Optimie i będzie dawał radę. :mrgreen:
Pozdrawiam.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Silnik 1.6 T-GDI 180KM

Post autor: kon »

Sprzedawcy jednak dostają informacje o planowanych zmianach w ofercie. To nie jest tak, że przychodzą sobie pewnego dnia do pracy i już w systemie nie mogą zamówić auta z silnikiem 1.6 T-GDI. Proces decyzji, zakupu, zamówienia, produkcji pojazdu jest na tyle długi, że nie trzeba być w zarządzie żeby wiedzieć, że za pół roku coś wychodzi z oferty.
Nie wiem na ile ta informacja o wycofaniu jest wiarygodna, ale ten silnik jest już na rynku od 2015r (Sportage). Cała seria Gamma chyba od 2010.
Nie wiem czy wolnossące silniki tej serii będą spełniać najnowsze normy Euro. Jeśli nie - to może być powód wycofania całej rodziny silników z produkcji.
A że się dobrze sprzedaje - no cóż, w optimie oferta silnikowa jest taka, że ciężko coś innego wybrać.
wajpah
Posty: 24
Rejestracja: 23 kwie 2019, 20:16

Re: Silnik 1.6 T-GDI 180KM

Post autor: wajpah »

A to nie chodzi o jednostki wolnossące
https://kiawiarnia.pl/garaz/spieszmy-si ... im-wygina/
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Silnik 1.6 T-GDI 180KM

Post autor: Piotrek »

Sorry, ale ten artykuł to jakaś bzdura. Producenci nie są w stanie osiągnać 95gramów CO2/km bez wprowadzania napędu hybrydowego. Z takim podejściem od przyszłego roku każde mondeo wypadnie z rynku, tak samo jak każda KIA. Nawet hybrydowy Yaris nie zmieściłby się w tej normie.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Re: Silnik 1.6 T-GDI 180KM

Post autor: granite »

@ Grucha316
To jaki silnik Tobie zaproponowano w zamian?
Sprzedawca ogłaszając taki news albo nie chce już sprzedawać, albo obok jest salon innej marki z którym współpracuje....
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
GRUCHA316
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2019, 16:51
model samochodu: optima 1.6T-GDI 180 KM

Re: Silnik 1.6 T-GDI 180KM

Post autor: GRUCHA316 »

Dziękuję wszystkim za szybką reakcję
Byłem dzisiaj w innym salonie KIA zapytać o ofertę i również zapytałem o ten silnik
Doradca handlowy który mną się zajmował sprostował tą informację-chodzi zupełnie o inny silnik na pewno ropniak, szkoda tylko, że czas oczekiwania na mój model GT Line to prawie 6 miesięcy.
Pozdrawiam
GRUCHA316
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2019, 16:51
model samochodu: optima 1.6T-GDI 180 KM

Re: Silnik 1.6 T-GDI 180KM

Post autor: GRUCHA316 »

GRUCHA316 pisze: 12 cze 2019, 07:53 Witam
Podczas mojej poniedziałkowej wizyty w salonie w Rybniku jeden z panów poinformował mnie o zaprzestaniu produkcji silnika 1.6 180 km. Ma to nastąpić na przełomie roku kalendarzowego.Byłem tym faktem bardzo zdziwiony-przecież ten silnik jest dopiero od roku w produkcji-może ktoś coś wie więcej??
Dzisiaj ten sam Pan poinformował mnie o tym że nie tylko silnik ale i model OPTIMA będzie wycofany z produkcji do końca obecnego roku- w tym momencie rezygnuję z zakupu auta za 140000 które wychodzi z produkcji
pozdrawiam-szkoda
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Silnik 1.6 T-GDI 180KM

Post autor: kon »

Boisz się, że nie zdążą wyprodukować do końca twojej sztuki, zamkną produkcję i dostaniesz pół auta?
Modele się zmieniają u wszystkich producentów. Stare znikają, wchodzą nowe. Nawet garbus po ponad 60 latach wyszedł z produkcji.
Już gdzieś krążą po sieci zdjęcia nowej Optimy. A czy dalej się bedzie nazywać optima czy jakoś inaczej tego pewnie jeszcze nikt nie wie.
Części do dziś produkowanych też nie zabraknie.
GRUCHA316
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2019, 16:51
model samochodu: optima 1.6T-GDI 180 KM

Re: Silnik 1.6 T-GDI 180KM

Post autor: GRUCHA316 »

Witam jeszcze raz
Panowie to już potwierdzona informacja w paru punktach KIA Optima żegna się z rynkiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”