OPTIMA-PRZEGLĄD

forum użytkowników modelu Optima
GRUCHA316
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2019, 16:51
model samochodu: optima 1.6T-GDI 180 KM

OPTIMA-PRZEGLĄD

Post autor: GRUCHA316 »

Witam wszystkich- jestem nowy
Byłem dzisiaj w salonie w Rybniku jeździłem Kia optima 1.6 180 km w automacie wersja sedan GT line. Jestem zachwycony tym samochodem. Zdziwiło mnie tylko podejście pracownika salonu kiedy zapytałem o samochód wystawiony w salonie z rocznika 2018 o jakieś upusty związane z jego rocznikiem, poinformował mnie że na ten konkretny model mogę otrzymać rabat na grupę zawodową i darmowe przeglądy 4 lata lub 60 tyś. kilometrów.
Moje pytanie jest następujące ile taki przegląd roczny lub co 15000 tyś km kosztuje i czy w ogóle dać sobie spokój z tym egzemplarzem.
Z góry dziękuję za rady-pozdrawiam
Malin
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2019, 21:10
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI

Re: OPTIMA-PRZEGLĄD

Post autor: Malin »

Dla Optimy taki pakiet przeglądów to ok 3k.

A i rabat na grupę zawodowa/działalność to każdy komu przysługuje dostaje bez łaski na bieżącym roczniku więc jeśli to 2018 to słaba oferta.

Mi gdy już złożyłem zamówienie zaproponowali 2018r bo akurat ktoś finansowania nie dostał i miało być to auto ok 5-6tys zł tańsze (i to wersja M, sporo tańsza od GT Line) ale kolor był inny (to bym jeszcze przełknął) i na 2018r nie było promocyjnego finansowania także w ogólnym rozrachunku kosztowałoby mnie to mniej więcej tyle samo a auto rok starsze. Jedyny plus że dostępne od razu, ale ja się nie zdecydowałem.
GRUCHA316
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2019, 16:51
model samochodu: optima 1.6T-GDI 180 KM

Re: OPTIMA-PRZEGLĄD

Post autor: GRUCHA316 »

Dzięki za odpowiedź
będę jeszcze pytał ale jeżeli nie zejdą z ceny to wolę spokojnie poczekać i mieć młodszy rocznik bo kupuję autu na minimum 6-7 lat
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: OPTIMA-PRZEGLĄD

Post autor: kon »

Heh, dobre.
Rabat na grupę zawodową to taki standardowy rabat na wszystko Ci sprzedają w KIA.
A pakiet serwisowy to dawał chyba importer do wszystkich tych samochodów przez jakiś czas. Więc to żaden dodatkowy rabat czy gratis. To standardowe wyposażenie tej Optimy.
Auto jest nowe, tylko jeszcze z 2018? Nie kupiłbym go na pewno z mniejszym rabatem łącznym niż 15%
Jest połowa roku, propozycja którą otrzymałeś to kpina.
GRUCHA316
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2019, 16:51
model samochodu: optima 1.6T-GDI 180 KM

Re: OPTIMA-PRZEGLĄD

Post autor: GRUCHA316 »

Myślę że masz rację-samochód jest nowy, ja to nawet bym przystał na 10% plus jakieś zimówki
Dzięki za reakcję-pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”