Parkowanie równoległe i prostopadłe.

forum użytkowników modelu Optima
zibi
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:08
model samochodu: bmw 530d

Parkowanie równoległe i prostopadłe.

Post autor: zibi »

Witam.
Mam pytanie czy ktoś miał podobny problem z parkowaniem.W 2018 roku kupiłem Optime GT line 1.7 CRDI , i nie próbowałem tego systemu.Ale przyszedł czas na sprawdzenie tego parkowania i tu klapa totalna.Samochód raz parkuje tak blisko drugiego ze nie można wyjść z samochodu , innym razem najeżdrza na inny samochód i trzeba przerwać parkowanie.Prób było kilkadziesiąt - bez rezultatu.Te same manewry robiłem w tych samych miejscach Córki Proeedem GT i auto parkowało idealnie za każdym razem.Umówiłem się do servisu na przyszły tydzień.O wynikach i usterce powiadomię forumowiczów.
Pozdrawiam.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parkowanie równoległe i prostopadłe.

Post autor: chudy »

nie używam, ale kilka razy testowałem sobie i zawsze parkował idealnie
SW GTLine Black & SW GT Black
coy
Posty: 68
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:48
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI 7DCT GT Line +TEC+SRF+MET+PANO

Re: Parkowanie równoległe i prostopadłe.

Post autor: coy »

Próbowałem parę razy z ciekawości jak to działa i za każdym razem parkował idealnie. Wręcz aż do bólu :-). Przy parkowaniu prostopadłym dla mnie już było ok ale on jeszcze raz chciał wyjechać, delikatnie skorygował i wjechał równiuteńko pomiędzy dwa pojazdy tak, że odległości były dokładnie takie same do obu pojazdów.
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Parkowanie równoległe i prostopadłe.

Post autor: HubertC »

A wyjedzie też sam, czy jak się wciśnie to wyjechać musisz już sam? Czasami wbrew pozorom nie jest łatwo wyjechać tak dużym samochodem.
coy
Posty: 68
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:48
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI 7DCT GT Line +TEC+SRF+MET+PANO

Re: Parkowanie równoległe i prostopadłe.

Post autor: coy »

HubertC pisze: 30 wrz 2019, 19:33 A wyjedzie też sam, czy jak się wciśnie to wyjechać musisz już sam? Czasami wbrew pozorom nie jest łatwo wyjechać tak dużym samochodem.
Nie, nie wyjedzie :-)
Ale są takie systemy w Stanach i chyba jakieś Mercedesy to mają. Czasem to widać na filmikach kiedy goście zaparkowali komuś na złość bardzo blisko uniemożliwiając wejście do auta. Kierowca podchodzi wciska przycisk na pilocie i auto wyjeżdża na wprost na długość auta :-)
W Optimie tego nie ma :-)
Pitaphev
Posty: 158
Rejestracja: 13 cze 2019, 11:15
model samochodu: Kia Optima PHEV 2019 XL+KOMF+TECH+PANO
Lokalizacja: Kraków

Re: Parkowanie równoległe i prostopadłe.

Post autor: Pitaphev »

A właśnie że wyjedzie (przynajmniej mój ma taką opcję). Testowałem przy zaparkowanym samochodzie równolegle. Jak jeszcze jest na "P" to trzeba wcisnąć przycisk asystenta parkowania, wybrać w którą stronę chce się wyjechać i samochód robi to co przy parkowaniu tylko odwrotnie - kręci kierownicą i każe zmieniać biegi. Chyba że chodzi Ci o funkcję "summon" jak w BMW czy Mercedesie, gdzie robi to autonomicznie.

Co do samego asystenta, to VW ma to lepiej rozwiązane (w drugiej gen.). Kia parkuje ładnie, jak nie ma samochodów po obu stronach. Jak jest za ciasno po obu stronach, to nie wyszukuje w ogóle miejsca, w które VW wjeżdżał bez problemu.
coy
Posty: 68
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:48
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI 7DCT GT Line +TEC+SRF+MET+PANO

Re: Parkowanie równoległe i prostopadłe.

Post autor: coy »

Pitaphev pisze: 01 paź 2019, 10:25 A właśnie że wyjedzie (przynajmniej mój ma taką opcję). Testowałem przy zaparkowanym samochodzie równolegle. Jak jeszcze jest na "P" to trzeba wcisnąć przycisk asystenta parkowania, wybrać w którą stronę chce się wyjechać i samochód robi to co przy parkowaniu tylko odwrotnie - kręci kierownicą i każe zmieniać biegi. Chyba że chodzi Ci o funkcję "summon" jak w BMW czy Mercedesie, gdzie robi to autonomicznie.

Co do samego asystenta, to VW ma to lepiej rozwiązane (w drugiej gen.). Kia parkuje ładnie, jak nie ma samochodów po obu stronach. Jak jest za ciasno po obu stronach, to nie wyszukuje w ogóle miejsca, w które VW wjeżdżał bez problemu.
:lol: dobre, nawet tego nie sprawdzałem. Nie korzystam z tego automatycznego parkowania bo sam zrobię to szybciej i też dobrze :-)
Ale zaciekawiłeś mnie tym, że może wyjechać. Sprawdzę czy moja wersja ma coś takiego :)
coy
Posty: 68
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:48
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI 7DCT GT Line +TEC+SRF+MET+PANO

Re: Parkowanie równoległe i prostopadłe.

Post autor: coy »

:) no i sprawdziłem. Moja wersja też to ma. Bajer zupełnie zbędny.
Rozumiem coś takiego ale przy parkowaniu prostopadłym w chwili gdy auto jest wciśnięte w takie miejsce, że nie ma jak otworzyć drzwi po obu stronach. Wciskam przycisk na pilocie auto odpala, bezpiecznie wysuwa się z miejsca parkingowego tak abym mógł wejść do środka i jazda.
Jeżeli ktoś by chciał korzystać z tego automatu co jest teraz do wyjazdu z parkowania równoległego bo się sam boi wyjechać to lepiej aby nie wsiadał za kierownicę.
Pitaphev
Posty: 158
Rejestracja: 13 cze 2019, 11:15
model samochodu: Kia Optima PHEV 2019 XL+KOMF+TECH+PANO
Lokalizacja: Kraków

Re: Parkowanie równoległe i prostopadłe.

Post autor: Pitaphev »

W pełni się zgadzam. Nie mówiłem że to jest przydatne, tylko że po prostu jest :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”