Optima Disel czy Benzyna

forum użytkowników modelu Optima
PanKolega
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2019, 17:36

Optima Disel czy Benzyna

Post autor: PanKolega »

Cześć,
Na pewno temat był powielany, natomiast nie znalazłem świeżego wątku.
Przymierzam się do kupna Kii Optimy i odwieczny dylemat disel czy benzyna ? manual czy automat ?
Obecnie największym zapytaniem jest czy automaty w optimach 3 generacji były wadliwe ?
Dodam, że szukam optimy do 60tysięcy i tylko 3 generacja.
90% miasto 10% trasa czy disel się nada ?
Automatem nigdy nie jeździłem
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima Disel czy Benzyna

Post autor: kon »

Nie wiem jakie Przebiegi robisz, ale skoro głównie po mieście to nie patrz na diesla.
Automat to bardzo wygodna sprawa. Większość z tych którzy mieli automat, już do manualna nie chce wracać.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima Disel czy Benzyna

Post autor: Eryk93 »

Najpierw musisz sprecyzować czego oczekujesz od auta, a potem możemy ci coś doradzić ;)
Automat czy manual temat wydaje się prosty dla mnie - więcej auta z manualem (osobówki) już nie kupię. Jeździłeś automatem?
Przed zakupem auta warto skonfrontować kilka modeli czy tam ten sam model w paru wersjach. Kiedyś byłem mocnym zwolennikiem diesli, bo moment jest spoko, zwinność itd Po przesiadce na uturbioną benzynę uważam, że to najlepszy wybór. Cisza w kabinie, autko szybko się grzeje, spalanie też nienajgorsze ( choć zawsze będzie to porównywalnie ok. 1,5-2l/100km więcej niż w dieslu). Ale prawda jest taka, że patrząc na temat globalnie to tej różnicy wcale nie odczujesz.
marcus1212
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:23

Re: Optima Disel czy Benzyna

Post autor: marcus1212 »

Jak poprzednicy napisali. Wszystko prawda. Jeśli głównie miasto, to benzyna. Jeśli zależy Ci na największej bezawaryjności i świętym spokoju to zostaje wolnossąca 2 litrowa jednostka w manualu.
KIA OPTIMA 2.0 Pb CVVL MT L 2018 SW
PanKolega
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2019, 17:36

Re: Optima Disel czy Benzyna

Post autor: PanKolega »

Jeżdżę głównie po mieście i mam tą świadomość, że benzyna byłaby lepszym rozwiązaniem, natomiast ciężko jest ją dostać, dlatego też dumam i dumam nad tym dislem. Robię rocznie ok 15-20k km.
marcus1212
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:23

Re: Optima Disel czy Benzyna

Post autor: marcus1212 »

Ja bym się w diesla nie pakował. Miałem poprzednio, silnik dobrze się sprawował ale ogólne wrażenie dużo lepsze w benzynie. Przebiegi roczne widzę że mamy podobne, 90% miasto. Zrobisz oczywiście jak uważasz, ale pamiętaj że lepiej trochę poczekać i kupić egzemplarz do którego nie będziesz miał zastrzeżeń.
KIA OPTIMA 2.0 Pb CVVL MT L 2018 SW
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Optima Disel czy Benzyna

Post autor: umbro »

Na Twoim miejscu brałbym benzynę.
Co do samego auta to ogólnie Optima to fajny samochód - wygląda dobrze, sprawia nieco wrażenie premium, a ceny jak za normalne auto. Serwis z moich obserwacji 1/3 tego co bmw, 1/2 tego co Audi. Chociaż jedyne co przez dwa lata użytkowania robiłem to oleje, filtry i hamulce. Wszystko to w normalnych cenach.

Nie bierz manuala - automat to świetna sprawa -chociaż w naszym społeczeństwie wciąż mamy wiele mitów na temat "wadliwych, kosztownych skrzyni automatycznych", ludzie się ich boją , a zupełnie nie słusznie.

Są też Optimy zza oceanu - tzw wersje "sxl" - też warto rozważyć. To co je wyróżnia to mocne silniki ~280KM w turbo benzynie, ładny środek i fajne oryginalne chromowane 18" felgi. Posiadam takową od dwóch lat - petarda. Jakbyś jednak rozważał zakup to napisz do mnie na priv - podpowiem Ci kilka rzeczy, które trzeba sprawdzić przed zakupem.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
d410
Posty: 18
Rejestracja: 12 lis 2018, 11:14
model samochodu: Optima IV

Re: Optima Disel czy Benzyna

Post autor: d410 »

Każda z powyższych odpowiedzi ma swoje racje. Ja kupiłem benzynę 2,0 163 km. Poprzednio miałem ceed 2.0 benzyna, kupiłem z Niemiec 5 letnią, 4 lata jazdy używaną - bez problemów. Dołożyłem LPG.
Natomiast Hyundai Terracan CRDI... przy przebiegu 200 tyś zaczęły się problemy co skutkowało regeneracjami ... to nie są tanie rzeczy. Ja się z diesel wyleczyłem... Chyba, że ktoś naprawdę tłucze kilometry.
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Optima Disel czy Benzyna

Post autor: umbro »

Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
marcus1212
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:23

Re: Optima Disel czy Benzyna

Post autor: marcus1212 »

Szkoda tych 5 minut na ten clicbaitowy pseudonews... Tytuł swoje a treść swoje...uroki portalu spiderweb.
KIA OPTIMA 2.0 Pb CVVL MT L 2018 SW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”