skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

forum użytkowników modelu Optima
kacluk1987
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:09
model samochodu: i30

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kacluk1987 »

Czy ktoś wie jak naprawiono problem ze sprzęgłami?? Wiem że w manualach coś zmienili z wysprzęglikiem..
Ogółem dct to podobna konstrukcja z ideii do dsg7 dq200 obie skrzynie mają suche sprzęgła.. w przypadku dsg jest to padaczka niesamowita.. znajomy miał golfa 1.6tdi z tą skrzynią kupiony w uk z salonu.. przy 30 tyś km padły sprzęgła.. na gwarancji naprawiono.. potem przy 70km to samo.. naprawił i sprzedał ...
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: pawelll »

Powielasz nieaktualne stereotypy. Od 110kkm jeżdżę Octavią 1.5 zDSG - sprzęgła suche. Podobnie jak KIA także VW poprawił konstrukcję. Do 250-270Nm suche sprzęgła są OK.
kacluk1987
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:09
model samochodu: i30

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kacluk1987 »

jakie stereotypy?? jakby tak było to bym twierdził że tsi pije olej XD.. a nowe tsi są zajefajne.. dynamiczne i oszczędne.. a dsg dq200 jest naprawdę zrąbane.. znajomy mał golfa z 2017 z początku.. w uk to jest najgorsza skrzynia biegów. możesz wymieniać olej ale nie ma sensu.. kia/hyundai tez poprawili? i40 z 2016 działał tragicznie.
Dsg nie lubią korków- nie mają trybu pełzania. wiec w korku możesz doprowadzić do przegrzania sprzęgieł. Ale najprościej bo tobie działa to każdy kto ma odmienne zdanie jest zły:)
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: pawelll »

A Ty co niby robisz? Padły sprzęgła znajomemu u już jedziesz po całości. Jestem na forum Skody i jakoś nikt specjalnie nie narzeka na te skrzynie. Oczywiście warunkiem jest silnik o <250Nm (w VW). Do diesli wstawiają mokrą.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: chudy »

kacluk1987 pisze: 03 cze 2019, 22:02 jakie stereotypy?? jakby tak było to bym twierdził że tsi pije olej XD.. a nowe tsi są zajefajne.. dynamiczne i oszczędne.. a dsg dq200 jest naprawdę zrąbane.. znajomy mał golfa z 2017 z początku.. w uk to jest najgorsza skrzynia biegów. możesz wymieniać olej ale nie ma sensu.. kia/hyundai tez poprawili? i40 z 2016 działał tragicznie.
Dsg nie lubią korków- nie mają trybu pełzania. wiec w korku możesz doprowadzić do przegrzania sprzęgieł. Ale najprościej bo tobie działa to każdy kto ma odmienne zdanie jest zły:)
Trochę bez sensu jest wyrabiać sobie pogląd na podstawie zepsutego golfa znajomego i jazdy próbnej zepsutym hundajem :roll:
Znam co najmniej kilka aut służbowych z dsg które mają natrzaskane po 200k i jeżdżą bez problemu, a w firmie jak już wspominałem mam optimy z dct po przebiegach 100k i też bez problemu (a wiadomo jak się jeździ służbowym autem...), mam też własną z dct i po wymianie sprzęgieł (na te podobno lepsze) problem nie wraca, ale skoro wiesz lepiej bo słyszałeś to spoko ;)

BTW - pamiętam jak w latach 90-tych wszyscy mówili broń Boże automat bo to się psuje strasznie i się naprawić nie da :lol:
SW GTLine Black & SW GT Black
kacluk1987
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:09
model samochodu: i30

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kacluk1987 »

Wiesz ja mieszkam w uk i tu duzo ludzi kupuje benzyny z racji problemow z dpf jak sie male odcinki robi. Wiec z wieloma osobami rozmawialem ktorzy maja te skrzynie. W audi to sie chyba s-tronic nazywa. Jesli byc zauwazyl nie twierdze ze dsg to zlo. Ale czepiam sie jednego modelu. Najslabszej dq200 inaczej dsg7. Co moga zmienic wymiany tarcz jesli problemem tych skrzyn jest cieplo. Brak trybu pelzania- gdy delikatnie dodasz gazu jedziesz na pol sprzegle- sytuacja w korkach. Nawet kewlarowe okladziny przypalic mozna. Wszyscy ida w dsc/dsg chociaz bmw pokazauje ze mozna zrobic hydrokinetyka rownie szybkiego jak dsg. A przy okazji brak dwumasy sprzegiel itp. w bmw e60 mialem 600Nm i skrzynia bez problemu dociagla do 280tys km-podobno wczesniej nie naprawiana. A jesli nawet to regeneracja konwertera to koszt 800zl. A uwierz mi nie raz sie bawilem autem.
Inaczej przy dsg6 dq 250 czy 500 i nowszych gdzie sprzegla masz mokre i studzone olejem. Ponadto duzo ludzi twierdzi ze mechatronika jest bardziej wrazliwa w "suchej skrzyni".
Dyskusja bez sensu bo to jak z dpf. Jedni twierdza ze jezdza 100% po miescie na odcinkach ponizej 10km i problemu nie maja a innym poziom oleju rosnie..
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Eryk93 »

A pikanterii dodaje GPF w benzynie 1.6t w Optimie :ugeek:
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Piotrek »

Eryk93 Dlaczego GPF dodaje pikanterii? Zepsuło się to komuś? Są z tym jakieś problem albo niedoróbki?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Eryk93 »

Wiesz ja mieszkam w uk i tu duzo ludzi kupuje benzyny z racji problemow z dpf jak sie male odcinki robi.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Piotrek »

No spoko, ale GPF a DPF to całkiem co innego, pomimo podobnej zasady działania. Cytujesz fragment o DPF w dieslach, a w swoim poście piszesz o benzynowym GPF. Wiesz coś o problemach z tym związanych - ja nie słyszałem jeszcze nic, dlatego pytam.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”