skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

forum użytkowników modelu Optima
kacluk1987
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:09
model samochodu: i30

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kacluk1987 »

Ajak to wyglada jak oddajesz na serwis? Dostaniesz auto zastepcze? Bo troche im zejdzie wyjac skrzynie zeby sie do sprzegiel dostac. Bo tego softem nie naprawia.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kon »

jak się umawiałem na serwis, to padło pytanie czy będę potrzebował zastępczy.
Będę to jeszcze potwierdzał, bo potrzebuję być mobilny i wiem, że to trochę potrwa.
kacluk1987
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:09
model samochodu: i30

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kacluk1987 »

Gdzies czytalem dzis ze kia/hyundai beda odchodzic od dct na rzecz nowych hydrokinetykow. Az sie ciesze ze wkoncu kupilem skode superb z dsg zamiast optimy dct..
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: lukasmasdes »

Uwielbiam ten tekst: „gdzieś czytałem”. Tak powstają miejskie legendy, podobne do tej że Kia rezygnuje z silnika 1.6 t-gdi

Nie rozumiem dlaczego miałbyś być zadowolony z tego że masz dsg zamiast dct i jaki to ma związek z rzekomą rezygnacją przez Kia z tej drugiej? Nie jest chyba tajemnicą że dsg padają bardzo często, a ich naprawa jest o wiele droższa od dct. Na kurę nie masz też tak długiej gwarancji.
kacluk1987
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:09
model samochodu: i30

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kacluk1987 »

Tylko dsg masz iles roznych wersji. Najslabsze z silnikami 1.6tdi/tsimaja dsg7 model dq200 ktore ma suche sprzegla jak kia. W mocniejszych masz dsg6 ktore ma 6 biegow i sprzegla zalane w oleju. Skrzynia robiona od lat i dosc wytrzymala. Znajdz mi chociaz jedna mokra skrzynie dsg ktora przy przebiegu ponizej 30tys km wymagala zmiany sprzegiel ;)..
A z tym twoim gdzies czytalem to nie przesadzaj. Ford juz odszedl od povershifta na rzecz hydrokinetyka. Bmw nadal je robi. Dsg sa dobre do sportu.. jakbys porownal dzialanie zkrzyni zf8 z bmw do dct z kia/hyundai zdziwilbys sie jak szybki moze byc hydrokinetyk.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Piotrek »

kacluk1987 pisze: 23 lip 2019, 04:15 ...Ford juz odszedl od povershifta na rzecz hydrokinetyka. Bmw nadal je robi. Dsg sa dobre do sportu.. jakbys porownal dzialanie zkrzyni zf8 z bmw do dct z kia/hyundai zdziwilbys sie jak szybki moze byc hydrokinetyk.
BMW nie jest producentem skrzyń tylko wspomniany przez Ciebie ZF, który dostarcza skrzynie również dla Audi I innych producentów.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kon »

Byłem dziś na serwisie. Wyłapali slizganie. Stwierdzili, że mechanika odpowiedzialna za sterowanie sprzęgłami wymaga regulacji/kalibracji.
Zrobili, kazali jeździć i patrzeć co się będzie działo. Jak dalej będą problemy to mam wracać i będą skrzynie zrzucać.
Faktycznie skrzynia pracuje trochę inaczej. Zobaczymy co to będzie.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kon »

Historii ciąg dalszy.....
Auto wraca na serwis.
kacluk1987
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:09
model samochodu: i30

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kacluk1987 »

Niezle. Opisuj dalej sytuacje. Jwstem ciekaw co bedzie. Pewnie sprzegla do wymiany. Dziwne ze oni daja suchy zestaw do aut z momentem 350Nm(1.7crdi) gdzie vw daje chyba max do 250 Nm..
Czy dasza ci tera auto zastepcze na czas diagnozy?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kon »

Tak, mam obiecane auto zastępcze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”