Wyciek z wysprzeglika a dluga trasa

forum użytkowników modelu Optima
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Wyciek z wysprzeglika a dluga trasa

Post autor: hip81 »

Witam mam Optime z 2015 roku i zauwazylem ostatnio wyciek na laczeniu skrzyni z silnikiem,to zaden olej tylko plyn hamulcowy co pokazuje ze jest cos z wysprzeglikiem,najwiekszy problem jest taki ze nie dlugo jade z UK do Polski i troche sie zmartwilem.Mialem dolkadnie rok temu wymieniane sprzeglo,dwumase,wysprzeglik,lozysko bo wlasnie on ciekl,byl spokuj przez pare miesiecy,serwis odpada bo zona sie nie zgadza(ja rowniez) bo to sa oszusci i hu..,doslownie bo rok temu jak robili mi ta wymiane to trzymali auto 4 tygodnie,ciagle nas klamali i nie pojechalismy na Swieta Wielkanocne,zreszta juz to opisywalem.
Bylem w serwisie u mnie w miescie i rozmawialem z menadzerem servisu i on mi powiedzial ze to poczatki problemu,ze jesli mi pedal nie wpadl a nie wpadlto moge jechac,plynu od wymiany 6miesiecy temu ubylo moze z 50ml,nie mam zadnego problemu ze sprzeglem czy jazda ale jest wyciek to znaczy zapocenie a jechac i tak pojade bo jezdze tak juz pol roku i nic sie nie dzieje no ale teraz mam dola bo to dluga trasa,ale z drugiej strony to tylko autostrada i sprzeglem nie bede za duzo operowal,menadzer powiedzial ze jak wroce to mam wstawic auto i oni sie nim zajma.
Czy ktos mam moze wiedze co moze sie ewentualnie stac,ogolnie mam dosc, jak kocham ten samochod tak bardzo go nienawidze,a nie chce go sprzedawac bo jest fajny,piekny,komfortowy i duzy,pozro
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Wyciek z wysprzeglika a dluga trasa

Post autor: kon »

hip81 pisze:...
Bylem w serwisie u mnie w miescie i rozmawialem z menadzerem servisu i on mi powiedzial ze to poczatki problemu,ze jesli mi pedal nie wpadl a nie wpadlto moge jechać...
Z takim podejściem to możemy śmiało uznać, ze problemu nie ma. Skoro się nie zepsuło to znaczy że już nie zepsuje.....
To co się może stać to właśnie układ się rozszczelnił na tyle, że wcisniesz pedał, płyn pójdzie w atmosferę, a sprzęgło pozostanie złączone. Możliwe są też stany pośrednie objawiajace się trudnościami że zmianą biegów.
Czy i kiedy to się stanie? Może jutro, może nigdy. Lepszej prognozy przez internet nie zaryzykuję.
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Wyciek z wysprzeglika a dluga trasa

Post autor: hip81 »

Wiem ze taka odpowiedz od menagera nie jest dobra ale widzisz jak to jest,gdybym mogl bym to zrobil sam u mechanika w 2 dni,wymienil wysprzeglik i juz ale mam gwarancje i mowili ze to zrobia bo moze plyn poszedl na tarcze sprzegla i juz tez trzeba wymienic,a wiec z kieszeni nie oplaca mi sie wywalac pare tysiecy.Gdyby tak zalezalo im na klientach i wiedzieli ze wyjezdzam to by go zabrali na serwis odrazu i w pare dni go zrobili ale tak pieknie nie jest.
Najgorsze jest to ze wlasnie martwie sie tego ze sie mocniej rozwali i wszystko wyleci,jak pisalem jezdze tak juz dlugu i w trasy tez i nie mam z niczym problemu ale w taka trase to stres a wolabym jechac na luzie,dlatego kupilem grogie auto,mlode i z malym piebiegiem i dupa,pozdro
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Wyciek z wysprzeglika a dluga trasa

Post autor: JaWa »

Kupiłeś w Polsce, czy w Wielkie Brytanii?
Ile masz przebiegu na aucie?
W jakim mieście serwis naprawia 4 tygodnie?
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Wyciek z wysprzeglika a dluga trasa

Post autor: hip81 »

Witam,samochod wlasnie odebralem od dilera i zostal bardzo szybko naprawiony,oczywiscie poprosilem menagera serwisu zeby sie tym zajol bo w zeszlym roku nie pojechalem do PL bo inny gowniany servis mnie mega klamal i trzymal auto 2,5 tygodnia ciegle sie tlumaczac ze czekaja na autoryzacje naprawy z Kia,a tu w moim miescie menager mi mowil ze jest hot line i Max 24 godziny dostaje sie odpowiedz.
Jak pisalem byl wyciek z wysprzeglika,ale byl na tyle nie wielki ze nie uszkodzil ani sprzegla ani dwumasy,wszystko bylo wyciagane i sprawdzane,wiem bo przy odbiorze fajnie mi sie rozmawialo z menagerem i pokazywal mi zdjecie,gdzie byl wyciek,dwumasy i sprawdzali jakies tam uszczelnienie wlasnie za dwumasa,z czego jestem zadowolony.
Zobaczcie jak tamci lecieli w h...,normalnie tyle stresu z zona,bilet na prom,rodzina czeka a ci tak nas oszukiwali,a tu dalem samochod w poniedzialek i jeszcze przy oddaniu mowilem menagerowi ze w tym roku musze pojechac a on mowil zebym sie nie martwil,wytlumaczyl mi ze nie moze blokowac podnosnika i dlatego rozbiora auto popoludniu,zobacza co i jak,zamowia czesci i zloza,zadzwonil w poniedzialek po 16tej powiedzial ze cieknie wysprzeglik i juz jest zamowiony,bedzia rano ,zlozymy i samochod do odbioru,dzis 11;30 telefon ze auto do odbioru,normalnie szok,po tym co bylo rok temu to tutaj jakis rekord ginesa :D
Ogolnie sie ciesze a z drugiej strony tak ma byc,tak ma to dzialac i teraz moge smialo polecic u mnie w miescie samochod Kia bo serwis spoko i nie wali w h...,samochod jezdzi fajnie a i biegi wchodza znacznie lepiej,wczesniej to 1 bieg bylo ciezko wbic,teraz super,takze spokoj na droge 1600km ,ale szczeze powiem wam ze jak pierwszy raz nim wracalem po zakupie to juz myslalem jak fajnie bedzie sie nim jechac do Polski w taka trase,okaze sie :D ,pozdro
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Wyciek z wysprzeglika a dluga trasa

Post autor: hip81 »

Ok wrocilem z PL zero problemow z autem na trasie,ogolnie w 2 strony 3200km ,samochod spoko generalnie,wygodny i cicho w srodku,dynamika tez spoko jak na 1.7 bez problemu sobie dawal rade,jak zjechalem z promu we francji to do domu mialem 1200km,w samochodzie bylem ja ,zona i dwoch synow 6 lat i 1 rok,bagaznik na maxa maxa zawalony az samochod stal deba :D ,na pelnym baku przy predkosci 120-130km/h zrobilem 1200km czyli do domu a spalanie wyszlo 5,5 litra,takze spoko i zadowolony jestem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”