3 foteliki samochodowe z tyłu

forum użytkowników modelu Optima
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: Parada »

Witam

Może jest (lub był) ktoś z Was w podobnej sytuacji i jest w stanie mi pomoc?
Jako, że zostanę ojcem po raz trzeci mam nielada problem. Będę musiał pomieścić z tyłu 3 foteliki, kolejno dla :
5 latka - Britax Römer Kidfix II XP SICT - z isofix
2 latka - Britax Römer King II - bez isofix
noworodka - maxi cosi cabriofix - z bazą na isofix

Próbując wpiąć : 5 latek za pasażerem, 2 latek w środku przodem do kierunku jazdy, kołyska z bazą za kierowcą - brakuje miejsca na środku a i jakoś niezbyt widzi mi się dwulatek jadący przodem do kierunku jazdy na środku. Za to kołyska w środek jedynie bez bazy miała by opcje się zmieścić, za to dostęp do zapinania pasami byłby okropny. Jedna z opcji to wymiana fotelika na węższy, tylko że wszystkie z nich to są wersje slim, co przedstawiam sytuacje w sklepie, jestem informowany, że chudszego zestawu nie dostanę.
Do września mam czas aby coś wykombinować, jeżeli się nie uda - w najgorszym przypadku oddaję Optime do salonu i biorę Sorento - chociaż tam korzystanie z tego trzeciego rzędu też słabo widzę..
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: Piotrek »

A nie myślałeś nad wersją 5 latek do przodu a małżonka do tyłu na środek?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: Parada »

też byłaby to jakaś opcja, i na jazdę wokół komina, na zakupy, czy w odwiedziny do znajomych będziemy to stosować, albopo prostu oni autem, ja motocyklem. Gorzej, przy dłuższych trasach (mieszkamy w Niemczech, parę razy w roku jeździmy po 1000km w jedną stronę do PL) - nie ufam tym wszystkim podstawką pod tyłek, a z przodu dla 20 kg dziecka zadnego innego fotelika juz nie wcisnę.
Noworodek z przodu, żona z tyłu miedzy fotelikami też odpada - za mało miejsca między fotelikami.
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: Seb »

Gratulacje. Zdrówka żonie i "groszkowi" (chociaż chyba już jest większy).
Ja mam smyki 10 i 7 i oboje jeżdżą w fotelikach 15-36kg (chyba Cybex Solution X2 czy jakoś tak), czyli szerokich montowanych w isofix. W awaryjnych sytuacjach żona siada między nimi i tak do 40 minut wytrzymuje. Jeśli chodzi o radę to chyba zostaje wymiana samochodu. Znajomy ma troje dzieci (12,10,9) i trzy foteliki nie wchodziły mu do Scenica. Dopiero jak kupił auto z trzema nizeleżnymi fotelami z tyłu (zamiast kanapy każdy się suwa) udało się to opanować.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: kon »

I w tym momencie wjeżdża Multipla... :twisted:
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: kosa666 »

do takiej konfiguracji polecam Ford S-MAX - sprawdzone :mrgreen:


Pozdrawiam
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: Parada »

Seb pisze:Gratulacje. Zdrówka żonie i "groszkowi" (chociaż chyba już jest większy)...
Dzięki, jakoś 4 miesiąc aktualnie. Obawiam się, że zmiana auta to będzie jedyna opcja.
kon pisze:I w tym momencie wjeżdża Multipla... :twisted:
Prędzej coś pokroju Renault Espace V. Chociaż... szkoda mi tej mojej Optimki :cry: :cry: :cry:
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: Seb »

no to rozwiązanie jest proste. Optima dla Ciebie, Espace jako auto rodzinne :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: devil1234 »

Z aktualnych przepisów:
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, z obowiązku przewożenia dziecka w foteliku lub innym urządzeniu podtrzymującym zwolniono jego rodziców i opiekunów, jeżeli:
- przewozimy trójkę dzieci, a w samochodzie nie ma możliwości zamontowania z tyłu trzech fotelików. Uwaga! Trzecie dziecko może siedzieć z tyłu, pomiędzy fotelikami, ale powinno mieć przynajmniej 3 lata i być przypięte pasami.
Pytanie czy chcesz tak robić. Znajomy tak jeździ z 7latką pośrodku, bo aktualnie zmiana samochodu nie wchodzi w grę.
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: Parada »

https://fotelik.info/pl/galeria/trzy-3- ... ,6883.html

znalazłem coś takiego... szkoda, że do porodu nie będę w Polsce, bo bym podjechał. Może komuś się przyda, fajna sprawa.. Muszę poszukać czegoś takiego u mnie w okolicy :)
devil1234 pisze: Pytanie czy chcesz tak robić. Znajomy tak jeździ z 7latką pośrodku, bo aktualnie zmiana samochodu nie wchodzi w grę.
Jeżdżenie wokół komina ok, ale jazda 1000km po autostradzie bez dopasowanego fotelika nie wchodzi w grę.
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”