3 foteliki samochodowe z tyłu

forum użytkowników modelu Optima
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: Parada »

Żeby nie zaśmiecać forum, zadam pytanie tutaj... czy zna ktoś sposób na zrobienie na srodkowym miejscu kanapy pasy trzypunktowe? sa jakies przejsciowki, adaptery? szukam i nie moge znalezc, a foteliki, ktore mi sie w srodku zmieszcza potrzebuja trzypunktowych pasów...
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: kon »

Obrazek

U mnie (MY19) jest 3 punktowy.
Masz sam pas biodrowy?

Edit: wklejanie zdjęć mnie przerasta...
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: Piotrek »

Przecież optima MY17 ma 3 punktowy pas na środku tylnej kanapy.
Załączniki
seat.jpg
seat.jpg (48.25 KiB) Przejrzano 4557 razy
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: Eryk93 »

kon pisze:I w tym momencie wjeżdża Multipla... :twisted:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Ja u siebie też mam 3 punktowe. Daj znać jak u siebie masz
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: Parada »

:oops: :oops: :oops: sorry za zamieszanie i dzięki za zaprowadzenie za rączkę do punktu wyjścia. Tez mam 3 punktowe :lol: :roll:
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: Parada »

Panowie, Panie...
Ze sporym kłopotem, ale udało się. Dziś pobawiłem się wraz z doradcą w sklepie łącznie 7 różnymi fotelikami. Udało się parę konfiguracji ustawić, poniżej wybrałem tą najbezpieczniejszą. Jedyny wymóg to aby w kombinacji znajdował się minimum jeden fotelik RWF :)

dla najmłodszego, jeszcze nie narodzonego - nosidełko bez bazy, potem Axkid Minikid 2.0 - za pasażerem
dla 2 latka Britax Römer Max-Way Plus - za kierowcą.
i dla 5 latka zostaje Britax Römer Kidfix II XP SICT - również bez wykorzystania isofixu. Jeżeli wymienię ten fotelik na JANE IQUARTZ, wówczas zyskuję możliwość wpięcia tego fotelika na zewnętrznym miejscu i wykorzystanie złącza isofix.

No i ... szukam bagażnika dachowego i jakieś pojemnej trumny :P
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
zos
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:12
model samochodu: kia optima

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: zos »

Dzień dobry. Panie autorze mam 5 pytań i będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, bo przy 3 maluchów rozważam zakup optimy.
1. Jak się Panu sprawdza zestaw 3 fotelików z tyłu?
2. Czy próbował Pan przesadzić jednego malucha na przód a żonę do noworodka? Czy to działa?
3. Czy w końcu musiał Pan wymienić fotelik starszaka na Jane Iquarzt?
4. Czy wygodnie się zapina pasy dziecku w tym foteliku? Foteliki obok nie zasłaniają klamry pasów? I dobrze rozumiem, że najstarsze dziecko jest na środku?
5. Czy ma Pan sedana czy kombi? Bagażnik daje radę, czy potrzebny box na dachu na codzień (nie mowię o wakacjach☺)?
Nordin
Posty: 42
Rejestracja: 10 sie 2019, 22:46
model samochodu: Optima kombi 1.6 t-gdi srebrna strzała

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: Nordin »

U mnie 3 jeździ z tyłu. 1 fotel recaro z boku, najstarszy siedzi w środku na kanapie i poddupnik z boku dla średniego. Są zadowoleni po przesiadce z Laguny, bo jest dużo więcej miejsca na nogi i kanapa trochę szersza.
Bagażnik pojemny (kombi) ok 560l. W 5 osób spokojnie można jechać na wakacje. Na upartego możesz pakować po dach, bo jest siatka.
W innych mniejszych autach często był układ 1 z przodu, a żona z nosidełkiem i recaro z tyłu więc optima też da radę.
Wygodnie się zapina, dzieciaki same to robią (nawet 5 latka z fotelika).
Miałem okazję jeździć Toyota avensis kombi i z tyłu dramat. Ciasno, ciężko zapinac a wyjęcie czegoś z podłokietnika to uderzanie w kolana pasażera w środku. Laguna była lepsza.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: 3 foteliki samochodowe z tyłu

Post autor: kon »

https://youtu.be/9mkJaiN4lEI
Ja to tylko tutaj zostawię....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”