Czy można sprawdzić kiedy auto bylo odpalane???Pomocy

forum użytkowników modelu Optima
Perlator
Posty: 27
Rejestracja: 11 lip 2018, 17:38
model samochodu: Sorento 2.5 turbo

Czy można sprawdzić kiedy auto bylo odpalane???Pomocy

Post autor: Perlator »

Mam dość nietypowa sprawę. Czy da się sprawdzić datę i h odpalenia silnika?? Czy takie danie się gdzieś zapisują. Mechanik rozwalił mi silnik odpalajac go z odkreconym korbowodem. Żaden się nie przyznaje. Wmawiaja mi ze to ja. Czy jest jakaś opcja sprawdzić kiedy silnik uległ uszkodzeniu. Jakieś pomysły?? Czy ten system edr zapisuje takie dane?? Kia optima 2014 2.0 tgdi czy da sie udowodnić kiedy uległ uszkodzeniu
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Czy można sprawdzić kiedy auto bylo odpalane???Pomocy

Post autor: kosa666 »

każdy przyzwoity warsztat daje protokół odbioru pojazdu.... omijam te które tego nie robią
Perlator
Posty: 27
Rejestracja: 11 lip 2018, 17:38
model samochodu: Sorento 2.5 turbo

Re: Czy można sprawdzić kiedy auto bylo odpalane???Pomocy

Post autor: Perlator »

Super merytoryczna wypowiedź bardzo Pan pomogł. Jak dodam że było to w aso hyundaia i maja procedury . I się nie przyznaje to co Pan zaproponuje? Zresztą wracając do tematu ktoś ma pomysł czy sa takie dane i można coś udowodnić kiedy i jak.
Wolan86
Posty: 133
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:38
model samochodu: Optima L 2019 1.6 T-GDI DCT

Re: Czy można sprawdzić kiedy auto bylo odpalane???Pomocy

Post autor: Wolan86 »

Przy wywaleniu korbowodu powinno zasypać komputer błędami. Nie będzie na pewno nigdzie przy diagnostyce komputerowej czasu wystąpienia usterki ?
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Czy można sprawdzić kiedy auto bylo odpalane???Pomocy

Post autor: kosa666 »

no jak się mogą nie przyznawać??? :shock:

skoro był protokół przekazania i ktoś auto odebrał, to chyba nie ma znaczenia który to był pracownik ASO lecz sam warsztat przejmuje odpowiedzialność! Przecież auto z korbami na boku nie wjechałoby o własnych siłach!
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Czy można sprawdzić kiedy auto bylo odpalane???Pomocy

Post autor: JaWa »

W ogóle jakaś dziwna sytuacja. Nawet bym powiedział, że ktoś mija się z prawdą.
Jeżeli auto wjechało o własnych siłach, a nie na lawecie, to warsztat powinien się martwić co mu się stało u nich.
Takiego auta się nie odbiera. Nie wiem też czemu nie był na przeglądzie w Kii.
No i najważniejsze: skąd ta diagnoza? - bo jak ASO tak uważa, to niech dają na piśmie i od razu do TVN Turbo.
Perlator
Posty: 27
Rejestracja: 11 lip 2018, 17:38
model samochodu: Sorento 2.5 turbo

Re: Czy można sprawdzić kiedy auto bylo odpalane???Pomocy

Post autor: Perlator »

Patrzcie zadaje wam pytanie z prośba o pomoc A wy się genezy doszukujecie....temat bardziej złożony. W skrócie do aso auto trafiło na lawecie na naprawy lakiernicze z odpieta korba. Ktoś w aso odpalił jak się okazało po czasie. Bo auto również odbierałem na lawecie. Nie to było przedmiotem postu. TYLKO CZY TO SIE GDZIES ZSPISUJE KIEDY BYLO ODPALONE AUTO I MOZNA TO UDOWODNIC.......
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Czy można sprawdzić kiedy auto bylo odpalane???Pomocy

Post autor: pawelll »

Koledzy dopytywali bo trudno w ciemno odpowiadać. Zapewne można próbować znaleźć historię błędów ale to i tak chyba niewiele da. Twoja odpowiedź naświetla całokształt, i pokazuje kierunek działań. Podstawowa sprawa to czy przekazując samochód poinformowałeś zdemontowanym osprzęcie silnika. Jeśli tak to jest sens walczyć dalej. Jeśli nie to nie widzę szans, nawet w sądzie.
Perlator
Posty: 27
Rejestracja: 11 lip 2018, 17:38
model samochodu: Sorento 2.5 turbo

Re: Czy można sprawdzić kiedy auto bylo odpalane???Pomocy

Post autor: Perlator »

Tak byli poinformowani o tym. Była dodatkowo postawiona kartkA z napisem uszkodzony silnik nie odpalac. Mimo to jakiś debil odpalił i zrobil wentylację bloku. I mówią że to nie oni że taki do nich trafił. Stąd moje pytanie czy ktoś się orientuje jak to udowodnić.....Jak poprosiłem o przejrzenie monitoringu to. Mi kierownik powiedział że mam oficjalne pismo napisać. Napisałem mija tydzień i brak reakcji. Policja też niechętnie od razu nie do sądu wysyła. A może zna ktoś jakiegoś speca od elektroniki w Kia?? Jakoś nr żebym mógł zagadać??
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Czy można sprawdzić kiedy auto bylo odpalane???Pomocy

Post autor: pawelll »

Po dwóch tygodniach odpiszą, że monitoring jest przechowywany przez tydzień. Stary numer. Faktycznie ciężka sprawa. Inna bajka, że to pokazuje że zostawianie samochodu w nietypowym stanie w warsztacie zawsze jest obarczone dodatkowym ryzykiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”