Nowa Optima (plany)

forum użytkowników modelu Optima
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Nowa Optima (plany)

Post autor: Marabut »

Dziś w genewie nawet nie wspomnieli o nowej optimie... skupili się na bezsensownych elektrykach które akurat w Polsce mają mniej niż średni sens :(
Fajnie że szaleją z designem, nowa optima może być naprawdę fajna...
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Nowa Optima (plany)

Post autor: Haggard »

Też nie sądzę, żeby silnik 2.5T wszedł do Europy, a zwłaszcza do Polski. Po dowaleniu akcyzy wyszłaby pewnie w tej wersji drożej niż Stinger 2.0T i o ile obecnie są to zupełnie inne auta pod względem prowadzenia, to ta nowa z układem jezdnym zrobionym przez Biermanna może się mniej różnić.

A tymczasem jeśli chodzi o używane auta też w rządzie kombinują, jak jeszcze dowalić dodatkowe podatki i opłaty za większe silniki.

Akcyza to jedna rzecz, a druga, to galopujące ceny aut ogólnie. Co prawda przy fl Kia zachowała umiar, a Stinger też jest spoko wyceniony, ale im bardziej równają do lepszych pod względem osiągów, stylistyki i wykończenia, tym gorzej może być z ceną.
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Optima (plany)

Post autor: FISH »

A pamiętacie jeszcze te koncepty ? ;)
Ja, kiedy je zobaczyłem kilka lat temu, stwierdziłem, że jeżeli zrobią takie kombi to je kupię. Co prawda trochę się różni od salonowej wersji, ale mnie bardzo urzekło :D
Załączniki
PART_1551943894918.jpeg
PART_1551943894918.jpeg (287.2 KiB) Przejrzano 4153 razy
PART_1551943861283.jpeg
PART_1551943861283.jpeg (189.56 KiB) Przejrzano 4153 razy
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Nowa Optima (plany)

Post autor: Linkpl »

Nie wydaje Wam się, że wloty powietrza z przodu wyglądają zbyt podobnie do tych z wersji przed FL GT i GT Line ??

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
coralgol
Posty: 17
Rejestracja: 28 lut 2019, 16:30

Re: Nowa Optima (plany)

Post autor: coralgol »

Marabut pisze:Dziś w genewie nawet nie wspomnieli o nowej optimie... skupili się na bezsensownych elektrykach które akurat w Polsce mają mniej niż średni sens :(
Fajnie że szaleją z designem, nowa optima może być naprawdę fajna...
Bo to jest ogolno swiatowy trend , teraz kazda firma ma wlasne samochody elektryczne . I bedzie sie to powiekszac z roku na rok . Fakt ze jak na razie zdaja one swoje zadenie jedynie w wielkich miastach . I jedynie Tesla mo odpowiedni zasiek szybkiego ladowania w ameryce .
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Nowa Optima (plany)

Post autor: hip81 »

Ogolnie powiem tak,ta Optima jest przepiekna,poprostu mam juz dosc tych samych vw i bemek,jest inny i strasnie WSZYSTKIM sie podoba,bo jak spytasz czy by kupili Kie Optime to mowia nieeee,kia?!,a jak zobacza to juz inna gadka :D :) ,no ale sa tez minusy (nie chodzi o wyglad),to silniki,diesel jak wiemy to juz 1.6 i z adblue,co moze dla mnie w uk nie jest jakims problemem bo za nisko temperatury nie spadna ale w PL juz tak bo ponoc ten adblue juz przy -10 marznie,a i wogole jest to jeszcze jeden element ze wtryskiwaczem ktory potencjalnie moze sprawiac problem,a zeby nie bylo milo ze benzynka jest taka super to nowy ceed ma silnik benzynowy z GPF czyli Gasoline Particule Filter,tak to samo gowno co w dieslach,to EU to se juz jaja robi,wszytko idzie w zlym kierunku,silniki coraz mniejsze,bardziej wysilone no i mniej trwale co dla nas zwyklych urzytkownikow,no moze nie zwyklych :D bo ludzi z pasja co dbaja o swoje fury nie jest za dobre,bo wszystkie nowinki beda sprawiac problem i zniechecac nas samych do tego auta,ktore jest INNE,piekne i naprawde fajne,pozdro
emdee
Posty: 13
Rejestracja: 08 lip 2019, 12:10
model samochodu: Kia Optima GT 2.0 T-GDI

Re: Nowa Optima (plany)

Post autor: emdee »

Co do planów względem OPTIMY... na pewno nie można już zamawiać wersji GT. Podobno ma być wycofana z oferty. Jak zwykle za późno zacząłem się interesować zakupem. Pozostaje tylko 1.6 GT Line ewentualnie.
Kia Optima GT 2.0 T-GDI Platinum Graphite
Dudek89
Posty: 116
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:32

Re: Nowa Optima (plany)

Post autor: Dudek89 »

Takie info dostałem właśnie z tydzień temu

"Nie można zamówić tylko wersji z silnikami benzynowymi 2.0 DOHC 163KM oraz 2.0 T-GDI 238KM które zostały wycofane z produkcji. Pozostał w ofercie silnik benzynowy 1.6 T-GDI 180KM 7DCT oraz silnik diesla."
4rtur
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2019, 09:49
model samochodu: KIA OPTIMA

Re: Nowa Optima (plany)

Post autor: 4rtur »

Przed chwilą rozmawiałem ze sprzedawcą w salonie KIA w związku z moimi planami zakupowymi OPTIMY. Otrzymałem na koniec rozmowy informację, że składanie zamówień jest możliwe do 27 sierpnia 2019. Jest to data końcowa dla przyjmowania zamówień produkcyjnych dla OPTIMY w związku z planowanymi zmianami dla modelu. Nie wiadomo, kiedy będzie nowe okno sprzedażowe. Dodam, że miałem w planach wersję M 1.6 T-GDI 7DCT
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Nowa Optima (plany)

Post autor: HubertC »

Ma wejść całkiem nowy model, czy czekają na rok modelowy 2020? A może 2020 już nie będzie bo czekają na nowy model i nie opłaca się nic poprawiać (a przydałby się poprawić skrzynię biegów automatyczną i światła). To po co robili ostatni FL na 1 produkcji. Czy to się opłaca? Najgorzej jak sprzedawca coś niby wie i powie o wstrzymaniu zamówień, ale nie powie dlaczego i właściwie nic nie wiadomo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”