Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
Dudek89
Posty: 116
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:32

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Dudek89 »

Dlatego myślę jeszcze poczekać, może nawet na wyprzedaż rocznika. Optima podoba mi się i wizualnie i jako gość który lubi gadżety wyposażeniem. Ta wersja z białym lakierem wychodzi mi ok 113 (sedan) - 118k (kombi), raczej nic ciekawszego o tych wymiarach nie znajdę.

Co do skrzyni, kwestia jeszcze jak ludzie jezdza. Ostatnio widziałem jak kolega w RAV4 za każdym razem gdy stawał na światłach wrzucał "P". 1.5r ma auto i nie wiedział, że tak to nie za bardzo. Znowu goście z Auto Świat raczej wiedzą co robią a im się DCT rozpadło chyba przy 80k km
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: pawelll »

Budowanie historii na jednostkowym przypadku jest błędem.
Darek80
Posty: 18
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:11
model samochodu: Oczekuje na: Optima GT-Line, 1.6 T-GDI

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Darek80 »

Ja też się trochę tego obawiam, ale zapadła decyzja - będzie Optima SW GT-Line, 1.6 T-GDI 8-)
Zamówiona dzisiaj do produkcji, może coś poprawią w międzyczasie ;)

A tak nawiasem mówiąc - ile czekaliście na swoje Optimy z produkcji?
Jaka jest szansa, że to będzie krócej niż 5 miesięcy?
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Marabut »

Ja się cykorzę od grudnia i mam dokładnie te same wątpliwości... lubię jeździć w nocy i te ledy mnie nie przekonują... szkoda że nie ma w opcji matrycowych. Czekam na nowego passata ma mieć niby matrycówki, tak więc z optimą czekam na koniec roku może zmienią cennik i coś dodadzą za free jak pakiet przeglądów... cokolwiek jakiś impuls.
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
Dudek89
Posty: 116
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:32

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Dudek89 »

Robię dokładnie jak Ty ;) śledzę wątek na forum + czekam na oficjalne informacje. Niestety w nocy muszę często jezdzic i to przez lasy gdzie jest dużo zwierzyny, obecnie w moim A4 to już jest jazda na chybil-trafil :/
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Marabut »

O ile jeszcze krótkie można niby podregulować i nie mają jakiś mega zlych opinii to syf zaczyna się przy długich, czarna linia na horyzoncie (sic!) i oświetlanie koron drzew... ja jednak wolalbym świecić nimi jak wszystkie inne auta na linii wzroku tam gdzie właśnie ukrywają się piesi, zwierzęta i inne przeszkody.

Byłoby super jakby jakiś właściciel tych ledów pojechał w ciemnicę z długą prostą i nagrał filmik jak to wygląda, nie musi być w trakcie jazdy, może być postój ale mniej więcej byłoby widać efekt oświetlenia (wiem że kamerka w telefonie nie odda tego dokładnie ale zawsze będzie lepszy pogląd niż z opisów tekstowych). Każdy z nas ma inne wymagania i jednemu mogą się wydawać słabe a innemu mocne. Na jeździe próbnej nie ma takiej możliwości, bo długo dzień a zimą i tak w mieście nie sprawdzisz... a wypożyczyć auta na noc nie chcą (pytałem!).
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: kon »

Światła drogowe są tak zaprojektowane, że mają uzupełniać obszar którego nie oświetlaja światła mijania.
Stąd pewnie komentarze, że świeca po drzewach. Wszystko byłoby ok, gdyby nie ta przerwa pomiędzy jednymi i drugimi. Nie wiem "co autor miał na myśli", ale bardziej logiczne wydaje się być to, żeby na siebie lekko zachodziły. Wtedy wszystko co jest przed kierowcą byłoby oświetlone.
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Marabut »

Ale światła mijania to załóżmy 40m a chciałbym widzieć na długich na 100m czy np. nie leży tam konar czy inne auto na dachu na środku drogi... to co jest na koronach drzew może interesować co najwyżej pasażerów. Nie twierdzę że tak świeci optima na ledach, chciałbym poprostu być pewny że jest ok stąd prośba o filmik wideo lub chociaż zdjęcia
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: pawelll »

Na pewno jest możliwość regulacji mechanicznej zarówno mijania jak i drogowych. Ta"dziura" pomiędzy to nic innego jak zbyt niskie mijania plus może zbyt wysokie drogowe.
Bardziej istotna jest jasność mijania tego już sam nie poprawisz.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: kon »

Regulacja jest, tylko że wspólna. Jak ponosisz do góry światła mijania to drogowe też się podnoszą. Przerwa zostaje tylko że jest wyżej.
Gdyby była osobna regulacja to problem by nie istniał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”