Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Łukasz555 »

Darek80 pisze: 17 wrz 2019, 23:20 @Malin - Zapytałem o Twój przypadek dealera i czy taki przestój się często zdarza. Twierdzi, że nie. Zobaczymy 😉
Na jaką optimke czekasz?
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
offtom
Posty: 18
Rejestracja: 01 mar 2019, 23:12

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: offtom »

moja optima też stała na placu od początku lipca do połowy sierpnia.... może sezon urlopowy spowalniał tempo pracy, jak też ponoć totalnie zapchany parking kia/hyundai w Kleszczowie
Darek80
Posty: 18
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:11
model samochodu: Oczekuje na: Optima GT-Line, 1.6 T-GDI

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Darek80 »

Łukasz555 pisze: 17 wrz 2019, 23:36
Darek80 pisze: 17 wrz 2019, 23:20 @Malin - Zapytałem o Twój przypadek dealera i czy taki przestój się często zdarza. Twierdzi, że nie. Zobaczymy 😉
Na jaką optimke czekasz?
Czerwony GT-Line, benzyna kombi 😄
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Łukasz555 »

Darek80 pisze: 18 wrz 2019, 00:00
Łukasz555 pisze: 17 wrz 2019, 23:36
Darek80 pisze: 17 wrz 2019, 23:20 @Malin - Zapytałem o Twój przypadek dealera i czy taki przestój się często zdarza. Twierdzi, że nie. Zobaczymy 😉
Na jaką optimke czekasz?
Czerwony GT-Line, benzyna kombi 😄
Ooo jest moc😁 Ja na czarną kombi 1.6 t-gdi w wersji m
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
mrjarro
Posty: 30
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:58
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI 7DCT GT-Line

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: mrjarro »

Witam forumowiczów,
Od kilku miesięcy obserwuje wątek i w końcu postanowiłem też założyć konto i coś napisać :)
Optime SW GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT mam od marca 2019 i już mam wyrobione zdanie o tym samochodzie.
Na Optime zdecydowałem się dlatego, że Rodzice jeżdżą nią od kilku lat i sobie chwalą. Drugą rzeczą, która mnie przekonała, to cena, bo za 150k dostajemy praktycznie wszystko. Po jeździe próbnej byłem tak napalony, że nawet nie umawiałem się u innych producentów. Tym bardziej, że dostałem atrakcyjny rabat.

1. Plusy:
-Silnik: jak nagrzany to jest czym wyprzedzić. Mocy nie brakuje, start spod świateł to bajka.
-Skrzynia: pierwszy raz mam skrzynie dwusprzęgłową i muszę przyznać, że jest naprawdę szybka (niestety dopiero po rozgrzaniu)
-Komfort: stabilnie przy prędkościach 170-190, czasami można się załapać na tym, że w ogóle nie czuć tej prędkości.
-Multimedia: android auto, bluetooth, wszystko łączy się szybko i działa płynnie. Audio Harman Kardon gra bardzo dobrze.
-Spalanie: w trasie super, przy mojej dynamicznej jeździe wyszło mi z dystrybutora 8,6 (640 km i spalone 55 litrów).
-Wykończenie: spasowanie elementów kabiny super, nic nie trzeszczy, wszystko solidnie zmontowane.
-Wygląd i oryginalność na drodze.

2. Minusy:
-Silnik: na zimno zachowanie silnika jest co najmniej dziwnie. Pierwszy raz się spotkałem z sytuacją, że do momentu osiągnięcia prawidłowej temperatury pracy mamy mocno ograniczoną moc. Dodatkowo nie pasuje mi dźwięk silnika na zimno, to chrobotanie/dzwonienie, które jest chyba w każdej turbo benzynie od Kia.
-Skrzynia: na zimno skrzynia nie wie co ma robić, trzymać bieg czy zrzucać. W efekcie auto długo myśli podczas mocnego przyspieszania i zrzuca biegi ze sporym opóźnieniem. Po rozgrzaniu jest ok. Dochodzi do tego delikatne szarpanie w trakcie bardzo powolnej jazdy w korku (10-15 km/h), na wyświetlaczu widać jak auto czasami się gubi i zmienia biegi 1-2-1-2.
-Komfort: Wyciszenie kabiny mogłoby być lepsze, trochę szumi przy dużych prędkościach. Jednak, w porównaniu z innymi modelami Kia (Ceed, Sportage) w Optimie jest znacznie lepiej.
-Spalanie: w mieście pali sporo, normalnie 9.8, dynamicznie 11 litrów.
-Wykończenie: plastiki w bagażniku są bardzo podatne na zarysowania, wystarczyła jedna trasa nad morze z bagażnikiem załadowanym na full, aby dorobić się kilku brzydkich rys.
-Pojemność- Superb przy tych samych wymiarach budy, ma znacznie większy bagażnik. Po ostatniej podróży nad morze, muszę powiedzieć, że przydałoby się więcej litrów.

Co do tematu świateł to wypowiem się jutro w dedykowanym temacie, ale już tutaj mogę napisać, że nie widzę u siebie tej przypadłości. Wrzucę fotki.
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Łukasz555 »

mrjarro pisze: 18 wrz 2019, 01:12 Witam forumowiczów,
Od kilku miesięcy obserwuje wątek i w końcu postanowiłem też założyć konto i coś napisać :)
Optime SW GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT mam od marca 2019 i już mam wyrobione zdanie o tym samochodzie.
Na Optime zdecydowałem się dlatego, że Rodzice jeżdżą nią od kilku lat i sobie chwalą. Drugą rzeczą, która mnie przekonała, to cena, bo za 150k dostajemy praktycznie wszystko. Po jeździe próbnej byłem tak napalony, że nawet nie umawiałem się u innych producentów. Tym bardziej, że dostałem atrakcyjny rabat.

1. Plusy:
-Silnik: jak nagrzany to jest czym wyprzedzić. Mocy nie brakuje, start spod świateł to bajka.
-Skrzynia: pierwszy raz mam skrzynie dwusprzęgłową i muszę przyznać, że jest naprawdę szybka (niestety dopiero po rozgrzaniu)
-Komfort: stabilnie przy prędkościach 170-190, czasami można się załapać na tym, że w ogóle nie czuć tej prędkości.
-Multimedia: android auto, bluetooth, wszystko łączy się szybko i działa płynnie. Audio Harman Kardon gra bardzo dobrze.
-Spalanie: w trasie super, przy mojej dynamicznej jeździe wyszło mi z dystrybutora 8,6 (640 km i spalone 55 litrów).
-Wykończenie: spasowanie elementów kabiny super, nic nie trzeszczy, wszystko solidnie zmontowane.
-Wygląd i oryginalność na drodze.

2. Minusy:
-Silnik: na zimno zachowanie silnika jest co najmniej dziwnie. Pierwszy raz się spotkałem z sytuacją, że do momentu osiągnięcia prawidłowej temperatury pracy mamy mocno ograniczoną moc. Dodatkowo nie pasuje mi dźwięk silnika na zimno, to chrobotanie/dzwonienie, które jest chyba w każdej turbo benzynie od Kia.
-Skrzynia: na zimno skrzynia nie wie co ma robić, trzymać bieg czy zrzucać. W efekcie auto długo myśli podczas mocnego przyspieszania i zrzuca biegi ze sporym opóźnieniem. Po rozgrzaniu jest ok. Dochodzi do tego delikatne szarpanie w trakcie bardzo powolnej jazdy w korku (10-15 km/h), na wyświetlaczu widać jak auto czasami się gubi i zmienia biegi 1-2-1-2.
-Komfort: Wyciszenie kabiny mogłoby być lepsze, trochę szumi przy dużych prędkościach. Jednak, w porównaniu z innymi modelami Kia (Ceed, Sportage) w Optimie jest znacznie lepiej.
-Spalanie: w mieście pali sporo, normalnie 9.8, dynamicznie 11 litrów.
-Wykończenie: plastiki w bagażniku są bardzo podatne na zarysowania, wystarczyła jedna trasa nad morze z bagażnikiem załadowanym na full, aby dorobić się kilku brzydkich rys.
-Pojemność- Superb przy tych samych wymiarach budy, ma znacznie większy bagażnik. Po ostatniej podróży nad morze, muszę powiedzieć, że przydałoby się więcej litrów.

Co do tematu świateł to wypowiem się jutro w dedykowanym temacie, ale już tutaj mogę napisać, że nie widzę u siebie tej przypadłości. Wrzucę fotki.
Dzięki za obszerną opinie. Mógłbyś wrzucić filmik z pracą silnika gdy jest zimny?
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
Bonanza
Posty: 12
Rejestracja: 18 wrz 2019, 10:27

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Bonanza »

Też zamówiłem Optime 2 tygodnie temu. Zamówiłem 1.6 t-gdi L + Nav + Tech. Czerwona. Z tego co twierdzi dealer raczej mam szykować się na początek 2020.
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

kon pisze: 17 wrz 2019, 20:57
Jwara99 pisze: 17 wrz 2019, 08:54 A teraz z innej beczki chodzi o olej na wymianie wlali mi lotos quazar K 5w30 byłem w sklepie zapytać o cenę i ewentualne przejście na inny olej. Gość pyta jaka norma musi być więc ja mówię A5 a on ze ten lotos nie ma tej normy i tu pytanie czy ja coś pokrecilem? Czy wlali mi olej niezgodny z normą?
Wg Lotosu:
Quazar K 5W30 - Acea C3
Quazar K/FE 5W30 - Acea A5/B5
A więc warto dopytać w samym serwisie o to co dokładnie nalali. Jak wlali K to niech zlewają i wymieniają na odpowiedni, choćby dla samej zasady.

A moje pytanie jest takie - który to serwis ma jeszcze na magazynie olej z Lotosu, skoro co najmniej od początku roku (jak nie dłużej), Kia ma umowę z Orlenem?
Gdzie wymieniałeś olej?
Łódź kia marvel
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
mrjarro
Posty: 30
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:58
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI 7DCT GT-Line

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: mrjarro »

Łukasz555 pisze: 18 wrz 2019, 07:50 Dzięki za obszerną opinie. Mógłbyś wrzucić filmik z pracą silnika gdy jest zimny?
Postaram się nagrać. Miałem to zrobić dzisiaj, ale zapomniałem. Brzęczenie występuje tylko na zimny silniku, najmocniej po zimnej mocy, gdy samochód jest na ssaniu.

Mimo wielu wad które wymieniłem, to z samochodu jestem zadowolony. Czasami człowiek się zastanawia czy w VW byłoby lepiej, ale każdy producent ma wpadki. Na pewno nie miałbym takiego wyposażenia w takiej cenie w Passacie albo Superbie. Już pominę fakt że tych samochodów jest całe mnóstwo na drogach i taka Optima, wybija się z tłumu.
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Łukasz555 »

Darek80 pisze: 17 wrz 2019, 22:41 Moja przypłynęła 9 września. Może odbiorę jeszcze w tym tygodniu :D
Daj znać jak odbierzesz
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”