Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
Darek80
Posty: 18
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:11
model samochodu: Oczekuje na: Optima GT-Line, 1.6 T-GDI

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Darek80 »

Optima wreszcie odebrana 🙂
Czerwony GT-Line prezentuje się zacnie, wrażenia z jazdy po przesiadce z Suzuki S-Cross na duży plus.
Pierwsza trasa, autostrada A4, Gliwice-Brzesko-Kraków, ok. 220 km, raczej spokojnie, przepisowo. Spalanie wg komputera 7.7 litra (benzyna). Jak dla mnie całkiem spoko 🙂
coy
Posty: 68
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:48
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI 7DCT GT Line +TEC+SRF+MET+PANO

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: coy »

Witam wszystkich.
Chciałem się podzielić swoimi wrażeniami. Przejechane mam niewiele ale po 14tyś km jestem jeszcze bardziej zakochany w tym aucie.
Jak do tej pory wszystko działa jak należy, jazda to czysta przyjemność. Najczęściej poruszam się w trybie "emeryta" czyli "Eko" ale ja już szaleństwo mam za sobą. Teraz delektuję się jazdą :-)
Czasami dla "odmulenia" przełączam w tryb "SPORT" i ..... jest pięknie. Nawet przyspieszenie (w nagłym przypadku) ze 140 pod 200 nie jest wielkim problemem. Ale 99% czasu jazdy to turlanie się dla przyjemności, choćby trasa miała 900km.
Średnie spalanie to 8.5l/100km po przejechaniu tych 14tyś (myślę, że 60% w ruchu miejskim). Jak dla mnie super. Duże auto musi dużo palić.
Fajna jest jazda z odsłoniętym dachem panoramicznym szczególnie dla pasażerów jeżeli okolica zapewnia widoki :-). Otwarcie dachu przy szybkiej jeździe to już duży hałas ale do jazdy po mieście może być.
Nagłośnienie Harman Kardon jest super. Chociaż subwoofer zajmuje miejsce dla koła zapasowego.
Aktywny tempomat fajna rzecz. Czasem korzystam przy dłuższej jeździe. Ale przy dużym natężeniu ruchu i częstych zmianach pasa ruchu niekoniecznie się nadaje. System autonomicznego hamowania też działa :-). Raz niestety "skorzystałem".
Automatyczne parkowanie działa fajnie. Ale to raczej ciekawostka bo nie korzystam.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Zobaczymy co się będzie działo w dalszym użytkowaniu.
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

Też myślałem że mam tempomat aktywny dopóki mało co komuś w tył nie wjechalem, to hamowanie tempomat i parkowanie to pakiet w GT?
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
lukaszz
Posty: 191
Rejestracja: 01 lut 2019, 21:21

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: lukaszz »

Jwara99 pisze: 29 wrz 2019, 20:02 Też myślałem że mam tempomat aktywny dopóki mało co komuś w tył nie wjechalem, to hamowanie tempomat i parkowanie to pakiet w GT?
Po silniku widzę że chodzi Ci raczej o GT-Line, a nie o GT, ale tak - aktywny tempomat (wraz z systemem awaryjnego hamowania) jest w pakiecie technologicznym :)
Kia Optima 1.6 T-GDI GT Line +TECH
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Pisałem w temacie obok o awariach jestem niestety po pierwszym check engine przy przebiegu 14kkm. Szarpniecie na zimnym było na tyle długie że silnik wszedł w tryb awaryjny, szarpał jak powalony i brak było mocy. Po zgaszeniu i odpaleniu auta problem ustąpił. Temat zgłoszony do Kia, we wtorek jadę na regularny przegląd mam nadzieję, że coś z tym zrobią bo na zimnym mi ostatnio nim trzepie jak starem... fura za tyle kasy
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

Ja też miałem żółta kontrolke ale podczas hamowania swicila się do 2 odpalenia
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
mrjarro
Posty: 30
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:58
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI 7DCT GT-Line

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: mrjarro »

Eryk93 pisze: 29 wrz 2019, 20:55 Pisałem w temacie obok o awariach jestem niestety po pierwszym check engine przy przebiegu 14kkm. Szarpniecie na zimnym było na tyle długie że silnik wszedł w tryb awaryjny, szarpał jak powalony i brak było mocy. Po zgaszeniu i odpaleniu auta problem ustąpił. Temat zgłoszony do Kia, we wtorek jadę na regularny przegląd mam nadzieję, że coś z tym zrobią bo na zimnym mi ostatnio nim trzepie jak starem... fura za tyle kasy
A czy coś zwiastowało nadejście problemu? Szarpnięcia były coraz mocniejsze ? Czy jest to jakoś powiązane z delikatnym szarpaniem na zimnym silniku, które większość doświadcza i które ustępuje po rozgrzaniu?

Mnie za to ostatnio zirytował system start-stop, który wyłącza silnika w przypadku zatrzymania samochodu. 3 razy miałem sytuację, że po zatrzymaniu samochodu i szybkiej zmiany na P, auto natychmiast po zgaszaniu silnika próbowało go odpalić ponownie, co się kończyło niepowodzeniem i komunikatem o konieczności ręcznego uruchomienia silnika. Staram się wyłączać ten system, ale nie zawsze o tym pamiętam. Boję się, że podobna sytuacja może się zdarzyć na skrzyżowaniu, że po minimalnym zatrzymaniu i zgaszaniu silnika, chcąc momentalnie ruszyć, silnik nie odpali.
W ASO poproszę o wyłączenie tego na stałe, jeśli jest to możliwe.
lukaszz
Posty: 191
Rejestracja: 01 lut 2019, 21:21

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: lukaszz »

Ja mam już taki nawyk, że zaraz po odpaleniu samochodu zapinam pasy i wyłączam system start-stop :) a nawet jak zapomnę to pierwsze zatrzymanie na światłach przypomina mi o tym błędzie :)
Kia Optima 1.6 T-GDI GT Line +TECH
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: HubertC »

Mam M i mi się silnik wyłàcza jak staję z z zapalonym silnikiem. Czy tu jest jakiś start stop?
lukaszz
Posty: 191
Rejestracja: 01 lut 2019, 21:21

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: lukaszz »

HubertC pisze: 30 wrz 2019, 20:42 Mam M i mi się silnik wyłàcza jak staję z z zapalonym silnikiem. Czy tu jest jakiś start stop?
Nie wiem jak jest w wersji M, ale szukaj przycisku z takim A w kółeczku w okolicach skrzyni biegów, nie chce mi się schodzić do samochodu żeby zrobić foto (poza tym mam wyższą wersję i nie wiem czy w M będzie tak samo), więc zdjęcie poglądowe o jakie "a" mi chodzi https://cdn02.plentymarkets.com/ig81vpb ... Kia-01.jpg
Kia Optima 1.6 T-GDI GT Line +TECH
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”