Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Piotrek »

Jak gaz do TGDI to 10kPLN w zęby I Prins na pokład (tylko w autoryzowanym salonie Prinsa) I wtedy można zbiornik na Pb wymontować. Wszelkie inne cuda z dotryskiem Pb radzę omijać szerokim łukiem nawet pomimo tego że tańsze.

Co do gwarancji to zależy od ASO, niektórzy twierdzą, że LPG niweluje gwarancję na wszystko prócz lakieru (tak stoi w książce gwarancyjnej). Niemniej na swoim przykładzie wiem, że jest inaczej :D
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Jak wygląda u was poziom płynu chłodniczego po lecie ? U mnie niestety po 14kkm jest już prawie low. Jak odbierałem samochód miałem full.
https://ibb.co/0JJ7CnY
huri_khan
Posty: 214
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: huri_khan »

Samochód który waży 1,5 tony musi spalić swoje. Naprawdę wierzyłeś w katalogowe spalanie 7,7 l/100 km ?
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

Piotrek pisze: 20 wrz 2019, 15:17 Jak gaz do TGDI to 10kPLN w zęby I Prins na pokład (tylko w autoryzowanym salonie Prinsa) I wtedy można zbiornik na Pb wymontować. Wszelkie inne cuda z dotryskiem Pb radzę omijać szerokim łukiem nawet pomimo tego że tańsze.

Co do gwarancji to zależy od ASO, niektórzy twierdzą, że LPG niweluje gwarancję na wszystko prócz lakieru (tak stoi w książce gwarancyjnej). Niemniej na swoim przykładzie wiem, że jest inaczej :D
Wiem i jak coś to wawa Energy Gaz a jak z gwarancją? Napisz co i jak
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
Darec87
Posty: 15
Rejestracja: 19 mar 2019, 06:32
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Darec87 »

Cześć. Mam pytanie co do ustawień na wyświetlaczu między zegarami. Nagralem film i wrzuciem go na YouTube, mysle ze tak bedzie łatwiej o jakie mi fukcje chodzi.
Wiec, co oznacza funkcja:
1. Okno podreczne położenia biegu.
Mi sie wydawało że gdy podczas jazdy w manualu z łopatkami nie bedzie podpowiedzi jaki wyrzucić mam bieg. Ale tak nie jest. Cały czas podpowiada mi który bieg mam wrzucić.
2. Wyświetlanie wycieraczek/świateł.
Nie mam pojęcia co to jest.
3. Automatyczne zerowanie średnie zużycie paliwa.
Mam ustawione po każdym tankowaniu. I fakt, działa że kasuje średnie zużycie paliwa, ale wydawało mi sie że na samym początku użytkowania auta kasowaly sie tez skumulowane dane. Jak wy macie?
Pitaphev
Posty: 158
Rejestracja: 13 cze 2019, 11:15
model samochodu: Kia Optima PHEV 2019 XL+KOMF+TECH+PANO
Lokalizacja: Kraków

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Pitaphev »

Cześć,

ad.1 Mam hybrydę, więc nie mam łopatek, ale jak przełączę na manual, to też mi sugeruje na który bieg zmienić;
ad.2 Chodzi o to, że przy przełączeniu wycieraczek/świateł na ekranie między zegarami wyświetla się aktualne ustawienie (żebyś nie musiał patrzeć na manetki)
ad.3 W instrukcji czytałem że zerowaniu (na przykład po tankowaniu) podlegają "skumulowane dane". Te drugie "od początku" zerują się same po 4h bezczynności.
Darec87
Posty: 15
Rejestracja: 19 mar 2019, 06:32
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Darec87 »

Ad1. No właśnie jest podpowiedź ktory bieg powinien być wrzucony. Ale gdy funkcja "Okno podreczne położenia biegu" jest zaznaczone lub nie to i tak pojawia sie podpowiedź biegu.

Ad2. Ok, dzięki.

Ad3. Tak właśnie bylo na początku używania samochodu. Gdy bylem na przeglądzie mowilem o tym serwisantowi powiedział że wgrają nowe oprogramowanie... nic to nie dało.
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

Ta podpowiedź biegu to jakiś wielki badziew bo nie wiesz na jakim biegu jedziesz bo wyświetla się cały czas ta zielona posrana podpowiedź której nie powinno być
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

Jeszcze jedna rzecz mnie irytuje mianowicie funkcja w. Której puszczam kierownicę i samochód sam jedzie 2 min a potem system robi się nieaktywny i wjezdzasz komuś w dupe, w drzewo, w ścianę i h.... J wie w co Jeszcze? Po co t o jest? Mam zawał puszczam kiere i gine na drzewie!
Pytałem się kolegi majecaego Tiguana jak to działa? I niby auto zjedzdza na pobocze i zatrzymuje pojazd wysyłając SOS.... I to ma sens natomiast w Kia? Po co to? Żeby jeść chyba i jak chve się napić puszczam kiere i mam 2 min
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: kon »

To się nazywa "asystent utrzymania pasa ruch". Przynajmniej tak to się nazywało jak ja kupowałem samochód. I w ramach tego, jak się nazywa i czym jest sprawdza się całkiem nieźle. A wyłącza się po to, żeby nikt nie próbował robić z tego autopilota. Bo tego nie potrafi.
Nikt mi samochodu autonomicznego czy autopilota nie obiecywał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”