Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: kon »

Nawet nowy ceed SW ma większy bagażnik niż Optima SW.
Bzyqu
Posty: 36
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:48

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Bzyqu »

Eryk93 pisze: 15 wrz 2019, 19:18 Ciekawy opis, ja wiele razy zastanawiałem się czy nie zrobiłem błędu, że kupiłem optimę zamiast superba.
Ta bajka z trybem eco to koleś jakiś niepoważny. Nienawidzę trybów eco, bo wtedy z każdego samochodu robi się muł ponad normę. Według mnie rywalem w tym segmencie jest superb 1.5tsi 150koni, który ma identycznie taki sam czas 0-100km/h jak optima 1.6 180km. Pytanie jak na przykład prezentują się czasy 80-120km/h.
Btw w skodach światła są genialne, tutaj to kupa. A odnośnie tego bagażnika, serio w superbie jest jeszcze większy ? :D
Mi w M'ce Kia brakuje tych blokad w bagażniku, bo jak włożę walizkę to lata po całym bagaju, kupiłem sobie taką a'la pajęczynę na haczyki i to jakoś zdaje egzamin.
btw jaką wersję wyposażenia wybrałeś w optimie ?
Nie wiem czy jeździłeś superbem przed zakupem, ale moim zdaniem dobrze zrobiłeś. Ja bym nie kupił Optimy gdyby nie było jednostki 1 6, lubię benzyniaki z turbo. 1.5 TSI według mnie to nie jest porównywalna jednostka, 1.9 TSI tak, ale pewnie minimalnie będzie lepszy. Na starcie może porównywalne wszystkie 3, ale przy wspomnianemu elastyczności 1.5 moim zdaniem nie da rady. Katalogowo różnica 0.4 sekundy na korzyść optimy porównując do 1.5.
Wziąłem wersję GT linę z dachem i tech, ale długo się zastanawiałem GT linę czy L, różnica spora, raz się żyje :-)
Bagażnik Superb ma 100litrow większy, i z tyłu też ma więcej miejsca, aż do przesady, nie mam 2 metrów.
Ja gdybym nie wszedł na forum, nawet bym nie pomyślał że w aucie muszę światła testować :-) mijania dla mnie są ok, drogowe są dziwne fakt, może uda się coś wywalczyć. Wiem że aktywnie działasz, reszta właścicieli też powinna wystosować pisma to może zareagują, jedno pismo to wrzucili do kosza.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Dzięki za pocieszenie w temacie superba :D
Bzyqu pisze: 15 wrz 2019, 22:54 nawet bym nie pomyślał że w aucie muszę światła testować
Ja też w życiu bym na to nie wpadł, ale to dla mnie nauczka. GT line z techem i dachem wymiata, pokaż fotkę jak odbierzesz.
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: HubertC »

Mam pytanie. Czekam na swój samochód wersja M. Opony podobno są tam Kumho koreańskie 16. Czy ktoś może o nich coś powiedzieć, jak się sprawują. Chcę na nich jeździć i dokupić zimowe. Ewentualnie jak są słabe to sprzedać i kupić całoroczne premium.
yoda69
Posty: 16
Rejestracja: 06 cze 2019, 22:02
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI GT-Line

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: yoda69 »

HubertC pisze: 16 wrz 2019, 17:18 Mam pytanie. Czekam na swój samochód wersja M. Opony podobno są tam Kumho koreańskie 16. Czy ktoś może o nich coś powiedzieć, jak się sprawują. Chcę na nich jeździć i dokupić zimowe. Ewentualnie jak są słabe to sprzedać i kupić całoroczne premium.
Jeździłem 5 lat (107kkm) na Kumho w Hyundaiu i40. Z tego przebiegu jakieś 70% przypadało na letnie Kumho .
Nie miałem żadnych problemów, dobrze trzymały się drogi. Oczywiście nie jest to opona do ścigania, tylko do normalnej jazdy np. 150km/h autostrada.
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: HubertC »

yoda69 pisze: 16 wrz 2019, 17:39
HubertC pisze: 16 wrz 2019, 17:18 Mam pytanie. Czekam na swój samochód wersja M. Opony podobno są tam Kumho koreańskie 16. Czy ktoś może o nich coś powiedzieć, jak się sprawują. Chcę na nich jeździć i dokupić zimowe. Ewentualnie jak są słabe to sprzedać i kupić całoroczne premium.
Jeździłem 5 lat (107kkm) na Kumho w Hyundaiu i40. Z tego przebiegu jakieś 70% przypadało na letnie Kumho .
Nie miałem żadnych problemów, dobrze trzymały się drogi. Oczywiście nie jest to opona do ścigania, tylko do normalnej jazdy np. 150km/h autostrada.
Dziękuję za informację!
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: HubertC »

yoda69 pisze: 16 wrz 2019, 17:39
HubertC pisze: 16 wrz 2019, 17:18 Mam pytanie. Czekam na swój samochód wersja M. Opony podobno są tam Kumho koreańskie 16. Czy ktoś może o nich coś powiedzieć, jak się sprawują. Chcę na nich jeździć i dokupić zimowe. Ewentualnie jak są słabe to sprzedać i kupić całoroczne premium.
Jeździłem 5 lat (107kkm) na Kumho w Hyundaiu i40. Z tego przebiegu jakieś 70% przypadało na letnie Kumho .
Nie miałem żadnych problemów, dobrze trzymały się drogi. Oczywiście nie jest to opona do ścigania, tylko do normalnej jazdy np. 150km/h autostrada.
Dziękuję za informację!
huri_khan
Posty: 219
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: huri_khan »

Jeżdżę na Kumho KH17 i opona spełnia swoje zadanie, przyczepność nie jest taka sama jak w Conti Premium Contact ale z salonu wyjechało na takich i przez 5 lat spełniała zadanie i ponownie kupiłem.
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: HubertC »

Dzięki!
W takim razie kupię dobre zimówki, a za 5 lat jak 2 komplety (zimowe i letnie Kumho) się zużyją jedne całoroczne premium.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: kon »

Jeździłem kiedyś Fordem Connectem na letnich Kumho przez 3 sezony, teraz mam w Optimie zimowki tego producenta. Pomimo tego, że cały czas patrzę na nie jakoś sceptycznie, to z doświadczenia muszę przyznać że to całkiem normalna opona. Solidna i pewna, nigdy jej nie przylapalem na jakimś podejrzanym zachowaniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”