Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

Wczoraj trasa 300km zaczolem od prędkości 140 potem 150 jadę jade patrzę na spalanie 8.9 mówię qurwa zaraz wyjebe 40l na 300km więc do 120 i wynik końcowy 8.3 z dystrybutora na zegarach 8.1. Droga powrotna bedzie 120 Max najwyżej będę jechał dłużej.
Chyba nad gazem pomyślę bo na. Pb masakra.
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
Malin
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2019, 21:10
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Malin »

Ja swoją odbieram w końcu we wtorek. Liczyłem że będzie w sierpniu ale miesiąc na cle stała i dopiero we wrześniu temat nabrał rozpędu.

Zobaczymy czy jakieś zmiany z tymi światłami w wersji MY20.

Co do zabezpieczenia lakieru i opon, to ja zdecydowałem się na tę ceramikę od razu w salonie. Zapewne nie będzie to poziom z jakiegoś mega studia detailingowego ale i cena niższa, bo udało się trochę znegocjowac. Natomiast koła finalnie zakupiłem (również w salonie korzystając z promocji na felgi i czujniki) 18' felgi akcesoryjne Kia (wydaje mi się że one były seryjne przed FL) z oponami Hankook s1 evo3 i na nich już wyjadę salonu. Natomiast na seryjnie 16 wrzucę zimówki (póki co skłaniam się do Nokian WR D4). Także jakby ktoś był zainteresowany nowymi letnimi Kumho 16' to będę miał w dobrej cenie 😉
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

Jakie są ceny za 17 ori w Kia? I za czujniki bo to chyba osobny temat?
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
Malin
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2019, 21:10
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Malin »

Były rabaty 30%, więc ja za felgi 18 zapłaciłem po 850zl zamiast ponad 1200zl szt plus komplet czujników 585zl zamiast ponad 800zl. Czyli felgi+czujniki prawie 4k. Nie wiem dokładnie po ile 17', na pewno trochę taniej, zdaje mi się że koło 600zl były, ale dokładnie nie pamiętam bo od razu byłem zdecydowany na 18.

Ale wspominał coś sprzedawca że ostatnio komuś komplet kół 17' razem z oponami złożyli za ok 4k więc musiały wyjść felgi z czujnikami poniżej 3k jak sądzę ale też nie wiem czy oryginalne Kia czy Dezenty tam były, bo te też proponują.
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: HubertC »

Malin pisze: 14 wrz 2019, 20:14 Ja swoją odbieram w końcu we wtorek. Liczyłem że będzie w sierpniu ale miesiąc na cle stała i dopiero we wrześniu temat nabrał rozpędu.

Zobaczymy czy jakieś zmiany z tymi światłami w wersji MY20.

Co do zabezpieczenia lakieru i opon, to ja zdecydowałem się na tę ceramikę od razu w salonie. Zapewne nie będzie to poziom z jakiegoś mega studia detailingowego ale i cena niższa, bo udało się trochę znegocjowac. Natomiast koła finalnie zakupiłem (również w salonie korzystając z promocji na felgi i czujniki) 18' felgi akcesoryjne Kia (wydaje mi się że one były seryjne przed FL) z oponami Hankook s1 evo3 i na nich już wyjadę salonu. Natomiast na seryjnie 16 wrzucę zimówki (póki co skłaniam się do Nokian WR D4). Także jakby ktoś był zainteresowany nowymi letnimi Kumho 16' to będę miał w dobrej cenie 😉
Daj znać co ze światłami. Ja swoją odbieram swoją za tydzień.
Sin28
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:54
model samochodu: był Ceed 1 jest Optima SW 2.0 CVVL SW

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Sin28 »

Malin pisze: 14 wrz 2019, 20:14 Ja swoją odbieram w końcu we wtorek. Liczyłem że będzie w sierpniu ale miesiąc na cle stała i dopiero we wrześniu temat nabrał rozpędu.
Dzizas to cło może trwać tak długo? Moja od tego czwartku w cle. Liczylem że odbiorę w przyszlym tygodniu.
Malin
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2019, 21:10
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Malin »

No nie wiem, może ja miałem pecha, sezon urlopowy plus podobno przyjęli bardzo dużo aut wtedy. Podobno oclona 26.07 i sam sprzedawca zakładał że w jakieś dwa tygodnie zamkniemy temat ale później przez miesiąc nic się status nie zmienial, było oczekiwanie na opłacenie akcyzy, być może coś jeszcze.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Malin pisze: 14 wrz 2019, 20:14 Także jakby ktoś był zainteresowany nowymi letnimi Kumho 16' to będę miał w dobrej cenie 😉
Ostatnio zacząłem latać sporo po autostradach i przy prędkościach powyżej 120km/h wydaje mi się, że właśnie przez te opony mam delikatne wibracje na kierownicy podczas jazdy. Wydaje mi się, że na zimówkach Nokian WR D4 tego nie było, ale żeby zareklamować te letnie opony muszę najpierw zmienić na zimówki i sprawdzić na tamtych.
Bzyqu pisze: 14 wrz 2019, 16:12 Superb, jeździło mi się nim gorzej niz Optima, za dużo piano Black(może są inne wersje), dużo opcji w cenniku, po wybraniu odpowiednika Optimy to chyba 30k więcej, polityka cenowa niektórych jest beznadziejna, w cenniku 180k, a kupujesz za 150k, w kia od razu mi powiedzieli, max 5% wyrwałem ostatecznie za 144k. Strata czasu na pisanie maili i jeżdżenie po salonach z targowaniem się.
Gdyby mnie zachwyciła jazda tym autem to bym się zastanowił, po za tym to skoda, na 100aut 80 to skody, naród oszalał, ale to zapewne głównie floty.
Fajny opis twojego wyboru auta. Ps jaki silnik miałeś w tym superbie co jeździłeś ?
Jwara99 pisze: 14 wrz 2019, 19:36 Wczoraj trasa 300km zaczolem od prędkości 140 potem 150 jadę jade patrzę na spalanie 8.9 mówię qurwa zaraz wyjebe 40l na 300km więc do 120 i wynik końcowy 8.3 z dystrybutora na zegarach 8.1. Droga powrotna bedzie 120 Max najwyżej będę jechał dłużej.
Chyba nad gazem pomyślę bo na. Pb masakra.
Przy większych prędkościach benzyny i masy fury nie oszukasz. Dycha lekką ręką :D
Bzyqu
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:48

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Bzyqu »

Eryk93 pisze: 15 wrz 2019, 10:43 Fajny opis twojego wyboru auta. Ps jaki silnik miałeś w tym superbie co jeździłeś ?
Ok, rozwinę wątek superba :-)
Jeździłem najwyższą wersja bo nie mieli 190koni, czyli 272 4x4 kombi. Handlowiec mi powiedział że w trybie Eco będzie jak w 190, na co mu odpowiedziałem no to dramat, bo muł straszny, byłem pod wrażeniem jak teraz elektronika potrafi zamulić auto, oczywiście nie uwierzyłem mu bo to aż by było nie mozliwe. Oczywiście, było szybciej niż w optimie, ale nie szukałem auta na tor.
W aucie miałem głośniej, żonie siedziało się gorzej z tyłu. Mi z przodu też, kierownica jakaś taka za cienka mi się wydawala. Zawieszenie, według mnie za miekkie, co prawda tutaj były tryby zawieszenia, ale ja porównywałem auto za około 140k do auta za taką samą kwotę bez tej funkcjonalnosci. W ten sam łuk wjeżdżając na obwodnicę Warszawy Optimą pojechało mi się lepiej. Podsumowując gdybym przewoził pralki i lodówki, to Superb bylby ok, bo większego bagażnika nie widziałem, ale mi on aż taki nie potrzebny. Z tyłu też chyba więcej miejsca, ale po co więcej niż w optimie?
Dodam że pojechałem do salonu zaraz po przejażdżce Optima. Na dowidzenia handlowiec nie popisał się i próbował mi otworzyć bagażnik noga, skończyło się machnięciem nogi i otwarciem z kluczyka, na co mu zwróciłem uwagę że zajebisty system macha Pan noga a otwiera kluczykiem :-)

Takie były moje odczucia po 20 minutach jazdy Skodą.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Ciekawy opis, ja wiele razy zastanawiałem się czy nie zrobiłem błędu, że kupiłem optimę zamiast superba.
Ta bajka z trybem eco to koleś jakiś niepoważny. Nienawidzę trybów eco, bo wtedy z każdego samochodu robi się muł ponad normę. Według mnie rywalem w tym segmencie jest superb 1.5tsi 150koni, który ma identycznie taki sam czas 0-100km/h jak optima 1.6 180km. Pytanie jak na przykład prezentują się czasy 80-120km/h.
Btw w skodach światła są genialne, tutaj to kupa. A odnośnie tego bagażnika, serio w superbie jest jeszcze większy ? :D
Mi w M'ce Kia brakuje tych blokad w bagażniku, bo jak włożę walizkę to lata po całym bagaju, kupiłem sobie taką a'la pajęczynę na haczyki i to jakoś zdaje egzamin.
btw jaką wersję wyposażenia wybrałeś w optimie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”