Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
Mrsk at
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2019, 09:22
model samochodu: Optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Mrsk at »

🤐🤐🤐PANOWIE! BOX TO TAKI ODPOWIEDNIK TRUMNY. 😂😂😂😂 Z TYM ŻE Z REGUŁY PAKUJEMY TAM NARTY. MOCY DODAJE TYLKO NA CZARNEJ TRASIE 🤔🤔🤔
Optima sedan L biała perełka 1.6
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: kon »

Ja, system S&S jestem w stanie zaakceptować, ale w samochodzie z manualna skrzynia biegów. Wtedy kiedy to ja (przy użyciu pedału sprzęgła) decyduje kiedy można zgasić silnik. Z automatem jest lipa - podjeżdżasz do skrzyżowania, musisz dosłownie zatrzymać się na ułamek sekundy, żeby się rozejrzeć, chcesz zaraz jechać a auto akurat gaśnie. Słabo to działa.
S&S + automat to lipa.
Darec87
Posty: 15
Rejestracja: 19 mar 2019, 06:32
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Darec87 »

Dziwi mnie to trochę ze nikt o tym nie piszę. W mojej optimie jest tak że S&S nie zadziała gdy lekko trzymam hamulec. Ale naprawde bardzo lekko, to samo dotyczy Auto Hold. Koledzy i koleżanki sprawdźcie to u siebie bo teraz nie wiem czy mam rację. Mimo wszystko nie używam S&S, najbardziej mnie wkurza gdy wyjeżdżam na parking zatrzymuje się aby wrzucić wsteczny do parkowania a silnik gaśnie na 1s.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

kon pisze: 25 lut 2020, 16:35 Ja, system S&S jestem w stanie zaakceptować, ale w samochodzie z manualna skrzynia biegów. Wtedy kiedy to ja (przy użyciu pedału sprzęgła) decyduje kiedy można zgasić silnik. Z automatem jest lipa - podjeżdżasz do skrzyżowania, musisz dosłownie zatrzymać się na ułamek sekundy, żeby się rozejrzeć, chcesz zaraz jechać a auto akurat gaśnie. Słabo to działa.
S&S + automat to lipa.
Dokładnie w manualu to działa fajnie i jak miałem zastępczego ceeda to nawet mi to pasowało bo ja decydowałem kiedy chce żeby on zadziałał.
Nordin
Posty: 42
Rejestracja: 10 sie 2019, 22:46
model samochodu: Optima kombi 1.6 t-gdi srebrna strzała

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Nordin »

Ale jest tak jak napisał Darec. Możesz decydować czy S/S lub AH się załączy (w automacie też) przez siłę docisku hamulca. Oczywiście wymaga to wyprawy.
Mrsk at
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2019, 09:22
model samochodu: Optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Mrsk at »

Co tyczy się s&s. Jest Box który to wyłącza. Można go założyć w serwisie. Ceny nie podam bo nie znam
Optima sedan L biała perełka 1.6
Mrsk at
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2019, 09:22
model samochodu: Optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Mrsk at »

Nie dachowy box 😁😁😁🚦
Optima sedan L biała perełka 1.6
Saw777
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2020, 09:20
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI 7DCT

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Saw777 »

Mrsk at pisze: 29 lut 2020, 08:19 Co tyczy się s&s. Jest Box który to wyłącza. Można go założyć w serwisie. Ceny nie podam bo nie znam
Siema!
Jestem od dzis na forum.
Pozdro dla Wszystkich zadowolonych i mniej zadowolonych użytkowników!😁
Taki "box" kosztuje z montażem w ASO 450zł.
Niestety nie występuje żaden mod zmieniający stan AutoHold na włączony.
U mnie jak we wszystkich 1.6 t-gdi, na zimnym występuje brzęczenie (jeśli dobrze pamiętam) z jakiegoś zaworu turbiny(ale nie zjedzcie mnie jeśli sie myle😁).
Szarpanie na zimnym w zasadzie przestało występować w momecie gdy zaczałem jeździć ze skrzynią ustawioną na Smart, ale...
w miare mozliwości zawsze rozgrzewam ok 3-4min i pierwszy m/w km jazdy zero butowania.
Moim zdaniem w momencie gdy olej w skrzyni wskakuje na 2-3 "kreche" szarpniecia znikają i mozna korzystać😁
Miałem też robiony update softu, ale nie pamietam czego dotyczył.
Full ledy świecą nisko jak w rowerze, potem jest czarny pasek i długie, które świecą w kosmos.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wsciekly83
Posty: 147
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:12
model samochodu: Kia Optima SW Aurora Black Pearl

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: wsciekly83 »

Swiatla Led już ustawiają, jest już możliwość zmiany ustawienia ze start/stop jest wyłączamy po 20s od włączenia auta i załącza się autohold nazywa się to KIA-ISG-AutoHold koszt ok 240 zł bez montażu
Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDi 7DCT + Tech + Panorama
Patryk74
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2020, 17:35
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-gdi 7dct

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Patryk74 »

Witam wszystkich sympatykow marki Kia,

Planuje zakup Kia Optima 1.6 T-gdi 7dct. Korzystajac z okazji mialbym killka pytan …

1. Spalanie wg. komputera a spalanie realne / wg. moich pomiarow jest prawie 2litry roznicy : 7.2-9.0/
2. Czy jest to samochod bezawaryjny. Jakie moga byc ewentualne usterki.
3. Jezdze 2,3 razy w tyg.trasa 200km/ weekend/ miasto 50 km czy nie bedzie problemow z filtrem czastek stalych.
4. Jakie jest sredni koszt przeglodow.
5. Czy polecacie zakup tej wersji ?
6. Jakie jest minimalne spalanie w trasie / jazda 100-115 km/h/- u mnie na autostradzie /jazda 110 - 50km, 135km/h - 50 = 8.5 l realne, wg komputera 6.9l.
7. Czy ktokolwiek czytal test dlugodystansowy np. 50.000km... / nic nie znalazlem w sieci /

pozdrawiam,
Patryk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”