Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
wajpah
Posty: 24
Rejestracja: 23 kwie 2019, 20:16

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: wajpah »

odbieram auto dopiero pod koniec września ale czytajac te posty nabralem pewnych watpliwosci.
Mam nadzieje jednak ze do września poprawią software/hardware na tyle ze będzie zdecydowanie lepiej.
Jak otrzymam auto a topic będzie żył cały czas to na pewno się podzielę info jak to będzie u mnie wyglądało
Co wiecej planuje zalozyc oponki caloroczne wiec teoretycznie o nieco innych parametrach niz typowo letnie. zobaczymy. Wersja L SW 1.6 T-GDI wiec rozmiar 215/55/R17
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

kon - piszesz, że przynajmniej ktoś był szczery. Dla mnie to brak chęci rozwiązania tematu.
Ta sama kia, która mi sprzedaje auto to ta sama kia, która ją serwisuje. Mało mnie obchodzi, że osoby, które to serwisują - tego nie produkują. Powinni napisać pismo do back office'u/konstruktora/osoby odpowiedzialnej i ten cholerny temat rozwiązać, a nie rzucać frazy, że fabryki nie poprawią i zrzucać winę na skrzynie, gdzie widać, że to nie jest wina skrzyni.
Ja na pewno się skontaktuję z kia polska w tej sprawie.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: kon »

Poprawianie fabryki, a raport do gwaranta/producenta to osobna sprawa.
Jesli nie mogą zrobić pierwszego (a to oczywiste bo wykracza poza ich kompetencje) to powinni zrobić to drugie.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

No więc właśnie o tym piszę. A oni wciskają mi auto z powrotem mówiąc, że wszystko jest super :roll:
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Mały update-
Auto odebrałem w sobotę. Temat czarnej plamy między światłami mijania, a drogowymi został zbadany przez serwis, została wykonana dokumentacja i wysłana do KMP.
Odnośnie szarpania - przed odbiorem auta doradca serwisu wsiadł ze mną do auta, zamontował urządzenie diagnostyczne w celu zgrania danych live i wykonaliśmy jazdę próbną. Wymuszałem jazdę, w której wyczuwalne było delikatne szarpanie. Wiadomo, że w ostatnich dniach jest bardzo ciepło, więc nie minęła chwila i autko się rozgrzało (w zimę szarpanie było znacznie bardziej wyczuwalne nie wiem jak u was). Niemniej jednak udało mi się 3 razy na trzecim biegu przeciągnąć auto do 3.5k obr i pokazać o co mi chodzi.
Dokumentacja zostanie wysłana do KMP. Zwracam honor, podejście serwisu takie jak należy.
Ostatnio kolega zadał pytanie odnośnie szarpania na forum proceeda - ten sam silnik tylko 204konie i skrzynia 7dct - tam problemu nie ma... natomiast odpisali mu, że Kia Motors problem zna (w optimach) i pracuje nad update'm softa. Miejmy nadzieję, że temat się ruszy.
Ogólnie odkąd zrobiło się ciepło to problem praktycznie jest niezauważalny, bo auto szybko się nagrzewa. Świateł długich też już prawie nie ma potrzeby używać, więc lato mają spokojnie na ogarnięcie tematu.
mjrPit
Posty: 61
Rejestracja: 26 maja 2019, 21:45
model samochodu: Optima SW 1,6 T-GDI

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: mjrPit »

Witam wszystkich forumowiczów, i ja od ponad miesiąca jestem posiadaczem Optimy SW 1,6 T-GDI i obecnie jestem zadowolony z wyboru auta - mam nadzieję że tak pozostanie, na liczniku mam już ponad 2000 km. Jak pisał kolega poprzednio także przesiadłem się z 10 letniego Ceeda, praktycznie bezawaryjnego, miałem obawy czy automat to dobry wybór i czy silnik z turbo za szybko nie zacznie się psuć ale 7 lat gwarancji mnie przekonało ;) Bałem się także o spalanie ale przy płynnej i spokojnej jeździe jest bardzo oszczędnie, bez problemu osiągam wynik wracając z pracy poniżej 6 litrów na 100km (ostatnio 5,8) ale zrobienie maksa w tym aucie to żaden problem, dwa wyprzedzania TIR-a na trasie i już się robi 7 l/100 a deptanie auta w mieście to 13 l/100 - turbo swoje musi wypić. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest 70 litrowy bak, przy codziennych dojazdach do pracy tankowanie wyjdzie mi raz na 2 miesiące a na jednym baku zrobiłem ostatnio ponad 900 km. Auto jest bardzo obszerne, ciche i komfortowe. Do wad zaliczyłbym wspomniane wcześniej reflektory Full LED z pasem cienia między snopem świateł krótkich i długich (które świecą w kosmos i z ciekawością czekam na odpowiedź centrali KIA po interwencji kolegi czy da się to poprawić), tragicznie działającą nawigację (niedokładną, mylącą adresy) z nieaktualnymi mapami. Co do pracy skrzyni biegów nie zauważyłem szarpania, jedyny przypadek takiego zachowania miałem podczas jazdy bardzo powoli w korku pod górę, gdy na 1 biegu skrzynia nie mogła się zdecydować czy jedziemy czy stajemy i a to jechałem jakby na pół-sprzęgle potem na zapiętym biegu i potem znowu na pół-sprzęgle. Problem rozwiązałem przechodząc na tym kawałku trasy na tryb ręczny. Optima bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, na celowniku był nowy Ceed ale żonie wydawał się za mały (po 10 latach jazdy dotychczasowym) oraz Octavia ale tam za mniej chcieli więcej - Optima trafiła się na wyprzedaży rocznika i zdeklasowała Skodę, poza tym w Skodzie tylko 2 lata gwarancji (za dopłatą max 4 lata) a tu 7. :D
PS. Wiecie że w Octavii standardowo nie ma homologacji na montaż haka, najlepiej kupić już egzemplarz z zamontowanym hakiem w fabryce gdyż kupienie egzemplarza niedostosowanego do montażu haka i próba instalacji tegoż wiąże się z ingerencją w silnik i kilka innych układów i kosztuje ponad 6000 zł :shock:
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

mjrPit pisze: 26 maja 2019, 22:15 Bardzo dobrym rozwiązaniem jest 70 litrowy bak, przy codziennych dojazdach do pracy tankowanie wyjdzie mi raz na 2 miesiące
Pozdro :shock:
Ps. myślałem, że w full ledzie nie ma problemu z czarną plamą między mijania, a długimi. Ciekawe co autor miał na myśli tworząc taki badziew :geek:
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: kon »

Niestety w LEDach też jest wąski czarny pasek i oczywiście wypada gdzieś na linii horyzontu. Nieprzyjemne i męczące. Przy następnym przeglądzie też pomarudzę, że mi się to nie podoba. Ostatnio zapomniałem.
Tankowanie raz na 2 miesiące?
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Jakbym robił 450km miesięcznie to chyba przesiadłbym się na rower :lol:
Jak wszyscy będziemy im marudzić z tymi światłami to może w końcu coś się ruszy :twisted:
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: perlak88 »

Dla potomnych i zastanawiajacych się. Parę sekund po zatankowaniu. Głównie drogi krajowe i spokojna jazda 90-110 max. Troszkę miasta może z 50km. Z dystrybutora o dziwo spalanie wyszło 5.8. Drugi raz mi się zdarzyło tak małe przeklamanie bo zwykle jest to 0,5-0,6l.
Załączniki
IMG_20190527_152030.jpg
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”