Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
klaudio3
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2018, 17:14
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI GT line

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: klaudio3 »

U mnie tez wystepuje poszarpywanie na zimny silniki, szczególnie na 4 biegu przy stałej predkosci ale nie jest to jakis problem który by to auto dyskwalifikował, jak sie dobrze wyczuje prace zespołu napedowego to mozna tego unikać. Gdy auto nabierze temperatury wszystko pracuje bardzo płynnie od samego dółu. na razie zrobiłem 6 tys. wiec nie wiem jak bedzie dalej. Jak dotad jestem zadowolony, jazda tym autem sprawia ogromna przyjemność. Bardziej denerwuje mnie ciemny pasek miedzy światłami mijania a drogowymi w serwisie oczywiscie mowia ze ten ttm i cos o tym ze jest to po to by nie oslepiac innych ale pewnie to ściema, pozatym szczegółem oświetlenie drogi jest dobre. Reszta na plus , multimedia, wspomagacze jazdy, wyciszenie, zużycie paliwa, przyspieszenie itp.
Kia Optima SW GT Line 1,6 T-GDI 7DCT 2019FL Snow White Pearl + Tech + Panorama
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Eryk93 »

hubearth pisze:Mam zamówioną Optimę z tym silnikiem (1.6 T-GDI). Daliśmy już kwity do leasingu. Myślicie, że zrezygnować dopóki można ze względu na problemy z szarpaniem? Czy nie patrzeć na to i kupować? Innymi opcjami była Octavia 2.0 TSI lub Proceed GT (pytanie czy w Proceed też występuje szarpanie?).
Z tego co widzę na forum to nie każdy ma ten problem. Ja uważam, że to pierdoła i na pewno zrobią z tym porządek. Proceed mi akurat nie podszedł za bardzo, a octavia to segment C, gdzie optima to segment D. W zależności czy ci to przeszkadza czy nie. 2.0TSI to chyba RS?
Kolega z pracy ma taką octavię 1.5tsi i jest bardzo zadowolony. Ostatnio porównywaliśmy ze sobą światła (on ma full ledy) - kosmos. Ogólnie uważam, że VAG ma dużo lepsze oświetlenie niż koreańskie marki. Oczywiście w skodzie brak tej beznadziejnej czarnej linii między mijania, a drogowymi. W tej sprawie też napisałem do KIA Polska i czekam na konstruktywną odpowiedź, bo odpowiedź typu "ttm" mnie nie satysfakcjonuje...... Ogólnie wyglądowo z zewnątrz uważam, że ładniejsza jest optima. Nie podobają mi się światła do jazdy dziennej w octavii. U mnie w optimie w M'ce te światła zaś są śliczne
A jakie wersje wyposażenia chcesz ze sobą skonfrontować? W znaczeniu optima vs octavia
Fonsitio pisze:Użytkuje Optime z tym silnikiem od 2 tygodni, przejechałem w tym czasie ok 2 tys. km. U mnie opisywane przez Was zjawisko również występuje, ale szarpnęło mi tak może 3-4 razy, tylko kiedy gwałtowniej przyśpieszałem na zimnym silniku. Zazwyczaj dopóki silnik się nie zagrzeje staram się delikatnie obchodzić z gazem i wtedy w ogóle ten efekt nie występuje. Do tego dodam że silnik na prawdę szybko uzyskuje temperaturę roboczą. Reasumując, mnie to w ogóle nie przeszkadza i uważam ze problem przedstawiany trochę na wyrost. Oczywiście nie neguje że kogoś może to drażnić...
Potwierdzam, da się tak rozgrzać, żeby to nie irytowało. Ale to jest kurła auto za sto patyków, ma być elastyczne w całym zakresie...... A jak ma być zabezpieczone na zimnym to niech ciągnie słabej, ale płynnie....
klaudio3 pisze:U mnie tez wystepuje poszarpywanie na zimny silniki, szczególnie na 4 biegu przy stałej predkosci ale nie jest to jakis problem który by to auto dyskwalifikował, jak sie dobrze wyczuje prace zespołu napedowego to mozna tego unikać. Gdy auto nabierze temperatury wszystko pracuje bardzo płynnie od samego dółu. na razie zrobiłem 6 tys. wiec nie wiem jak bedzie dalej. Jak dotad jestem zadowolony, jazda tym autem sprawia ogromna przyjemność. Bardziej denerwuje mnie ciemny pasek miedzy światłami mijania a drogowymi w serwisie oczywiscie mowia ze ten ttm i cos o tym ze jest to po to by nie oslepiac innych ale pewnie to ściema, pozatym szczegółem oświetlenie drogi jest dobre. Reszta na plus , multimedia, wspomagacze jazdy, wyciszenie, zużycie paliwa, przyspieszenie itp.
U mnie najbardziej denerwujący jest 3 i 4 bieg, obroty jakoś w zakresie 2,5-3k i wtedy jest masakra... Taki dóóóóół i nagle jak z procy. A co do świateł to dla mnie to totalna porażka i nie mogę tego przeboleć. Teraz jest lato i mam czas zrobić z tym porządek. Boje się, że będę musiał ostro polecieć, żeby coś z tym zrobili. Nigdy nie miałem auta z tak beznadziejnymi długimi - te to walą po koronach drzew, serwis twierdzi, że są dobrze ustawione... Ty masz L czy M? Bo u mnie w M,ce to wygląda słabo. Tak btw to wymieniłem ori żarówki na osram night breaker laser +150% i mam do porobienia zdjęcia, żeby skonfrontować o ile jakość światła się poprawiła. Przed prostą ścianą wygląda to tak: https://ibb.co/GsP7pr2
hubearth
Posty: 21
Rejestracja: 06 mar 2019, 09:23

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: hubearth »

Rozważaliśmy Skodę Octavia 2.0 TSI 190KM (nie RS, wersja "cywilna") z wyposażeniem STYLE+AMAZING+dodatki. Optima 1.6 T-GDI zarezerwowana w wersji wyposażenia M+czujniki.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Eryk93 »

Która ma 190km ? Jak wchodzę na cennik to nie widzę takiej wersji z 2018.

Ogólnie popatrzyłem sobie i wygląda to wg mnie tak:
Na plus optimy:
- światła do jazdy dziennej mają dużo lepszy wygląd jak w octavii
- wygląd zewnętrzny (optima z przodu wygląda przez ten nowy grill agresywniej, octavia wiadomo - na maxa poprawnie)
- zdecydowanie więcej miejsca
- kamera cofania w standardzie

Na plus ovtavii:
- jakość świateł full led w tym pakiecie amazing dla style to jest według mnie 2x lepsza od tego szitu w optimie (w M'ce zwykłe żarówki)
- felgi 17
- grzane dupy

Ogólnie to jak zależy ci na miejscu w środku pod kątem komfortu z tyłu i miejsca w bagażniku to brałbym optime, jak na miejscu aż tak ci nie zależy to masz lepiej dopasioną octavię za pewnie mniejszy hajs.
A jak różnica w cenach ? Jaka skrzynia w octavii?
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: perlak88 »

Ostatnio dużo podróżowałem nocą i nawiązując do świateł w wersji M. Na ustawieniu 0 zasięg świateł mijania jest tak duży, że oślepia często kierowców z przeciwka. Ustawiłem na 1 i mrygania do mnie się skończyły. Jeżeli chodzi o drogowe to na wysokości 0 włączając je nie ma żadnej różicy w zasięgu. Jedynie troszkę boki a reszta wali w górę po drzewach. Widać wręcz, ciemną strefę między waleniem po drzewach i światłami mijania. Zmieniając ustawienie wysokości na 1 lub 2 lub wyższe wiadomo skracamy zasięg ale dopiero wtedy widoczna jest różnica między długimi i krótkimi. Po włączeniu długich zasięg jest taki sam w moim odczuciu jak na krótki w pozycji 0. Najbardziej wkurza ciemna strefa na wysokości miedzy długimi walącymi w górę i krótkimi.
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
dReee
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2017, 19:28
model samochodu: Kia Soul XL 1.6 DOHC

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: dReee »

Ile robicie km na pełnym zbiorniku paliwa? I jakie macie spalanie przy prędkościach 140/150km?
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Eryk93 »

perlak88 pisze:Ostatnio dużo podróżowałem nocą i nawiązując do świateł w wersji M. Na ustawieniu 0 zasięg świateł mijania jest tak duży, że oślepia często kierowców z przeciwka. Ustawiłem na 1 i mrygania do mnie się skończyły. Jeżeli chodzi o drogowe to na wysokości 0 włączając je nie ma żadnej różicy w zasięgu. Jedynie troszkę boki a reszta wali w górę po drzewach. Widać wręcz, ciemną strefę między waleniem po drzewach i światłami mijania. Zmieniając ustawienie wysokości na 1 lub 2 lub wyższe wiadomo skracamy zasięg ale dopiero wtedy widoczna jest różnica między długimi i krótkimi. Po włączeniu długich zasięg jest taki sam w moim odczuciu jak na krótki w pozycji 0. Najbardziej wkurza ciemna strefa na wysokości miedzy długimi walącymi w górę i krótkimi.
Dokładnie tak samo mam u siebie. Jak odebrałem auto z salonu to po dwóch dniach pojechałem do salonu, bo widziałem, że są źle ustawione.
Ta plama jest denerwująca. U mnie w serwisie wysłali już pismo do kia polska i dostali jakieś instrukcje co mają zrobić i porównać z innym modelem, i jak tylko oddam im auto to będą z tym działać.
dReee pisze:Ile robicie km na pełnym zbiorniku paliwa? I jakie macie spalanie przy prędkościach 140/150km?
Statystyki z 2500km z apki fuelio, przy jeździe na trasie tempomat 140-150kmh, w tygodniu jazda po mieście dystanse max 5km, spalanie uśrednione 7,91. Najlepsze 7,1 najgorsze 8,7. Dystans do przejechania do wyliczenia :D
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Jwara99 »

Ja napiszę tak bardziej niż szarpanie silnika wk..... A mnie skrzynia.... Cos jak wyżej kolega opisuje "jedziesz spokojnie dajesz pedal gazu nieco niżej a skrzynia myśli i drży poczym szarpniecie i jak z procy..... Irytujące na Maxa i w dsg tego nie ma. Spalanie u mnie najniżej 9.6 a przekłamanie największe to komp 8.6 a pod dystrybutorem 11.6
Co do świateł to faktycznie drogowe dziwnie świeca i to żeby niby nie oslepiac to bujda..... Auto za 110tys i widzę że dużo wad
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Eryk93 »

Skrzynia ci wariuje przez te problemy z szarpaniem na silniku. Ona po prostu się gubi i nie wie jak ma te biegi przerzucać w momencie kiedy obroty świrują.
Proponuję jakieś pismo, które podpiszemy wszyscy, którzy mamy problemy i odeślemy do KIA Polska listownie z potwierdzeniem odbioru, co myślicie?
lechiffre1988
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2019, 09:11
model samochodu: Optima L 1.6 7DCT, kombi, 2019

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: lechiffre1988 »

Hej, jeżdżę nową optimą od około 3 miesięcy. Zrobiłem 3tys. km. Auto bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Właściwie to nie mam się do czego przyczepić.

Do tych mających problemy z szarpaniem, zastanawiam się, czy stosowaliście się do zaleceń w instrukcji obsługi? Czy dotarliście samochód, tak jak trzeba?

Przez pierwsze 1000km, nie przekraczałem 3 tys. obrotów, starałem się jeździć ze zmienną prędkością (tak, aby skrzynia miała co robić), nie forsowałem silnika i ogólnie jeździłem spokojnie.

Mogę szczerze powiedzieć, że moim zdaniem, dotarcie jest bardzo istotnie. Obecnie samochód jeździ lepiej, biegi zmieniają się bardzo płynnie, spalenie spadło znacząco (6.5 przy jeździe w trasie, od 100 - 140 km/h) - także, polecam ten proces.

Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”