Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: devil1234 »

Eryk93 pisze: 21 lip 2019, 18:28 Ja też mam wersję M i tak jak mówisz są tradycyjne żarówki.
Ja mam wersję GT ;)
Nie wiem jak ta regulacja działa, bo nigdy się tym nie interesowałem, a wszystkie światła są jak dla mnie ustawione wporządku
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
grl
Posty: 15
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:01
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI 2019 L + NAV

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: grl »

Eryk93 pisze: 21 lip 2019, 18:28 Ja mam wersję GT ;)
Nie wiem jak ta regulacja działa, bo nigdy się tym nie interesowałem, a wszystkie światła są jak dla mnie ustawione wporządku
A to nie jest tak, że wersja GT 2017 miała ksenony i inną konstrukcję reflektorów?

Przy okazji pytanie do forumowiczów, którzy tak jak i ja borykają się z tym nieszczęsnym niedoświetlonym pasem na granicy krótkie/długie
i prześwietlonymi wierzchołkami drzew. Zgłaszaliście ten problem oficjalnie do KMP, jeśli tak, to pod jaki adres?
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Piotrek »

Wersja GT 2017 miała w standardzie LEDy.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

grl pisze: 22 lip 2019, 22:40
Eryk93 pisze: 21 lip 2019, 18:28 Ja mam wersję GT ;)
Nie wiem jak ta regulacja działa, bo nigdy się tym nie interesowałem, a wszystkie światła są jak dla mnie ustawione wporządku
A to nie jest tak, że wersja GT 2017 miała ksenony i inną konstrukcję reflektorów?

Przy okazji pytanie do forumowiczów, którzy tak jak i ja borykają się z tym nieszczęsnym niedoświetlonym pasem na granicy krótkie/długie
i prześwietlonymi wierzchołkami drzew. Zgłaszaliście ten problem oficjalnie do KMP, jeśli tak, to pod jaki adres?
KMP ma wyjebane i kieruje do serwisu celem naprawy usterki
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
grl
Posty: 15
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:01
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI 2019 L + NAV

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: grl »

Jwara99 pisze: 23 lip 2019, 23:02
grl pisze: 22 lip 2019, 22:40
Eryk93 pisze: 21 lip 2019, 18:28 Ja mam wersję GT ;)
Nie wiem jak ta regulacja działa, bo nigdy się tym nie interesowałem, a wszystkie światła są jak dla mnie ustawione wporządku
A to nie jest tak, że wersja GT 2017 miała ksenony i inną konstrukcję reflektorów?

Przy okazji pytanie do forumowiczów, którzy tak jak i ja borykają się z tym nieszczęsnym niedoświetlonym pasem na granicy krótkie/długie
i prześwietlonymi wierzchołkami drzew. Zgłaszaliście ten problem oficjalnie do KMP, jeśli tak, to pod jaki adres?
KMP ma wyjebane i kieruje do serwisu celem naprawy usterki
Patrząc na liczbę zasygnalizowanych przypadków to nie jest usterka tylko wada konstrukcyjna a serwis się na to wypina twierdząc,
że regulacja jest możliwa, ale całego reflektora i nie są w stanie tego niedoświetlonego obszaru zniwelować. Tu najpewniej trzeba wymienić cały reflektor albo jego część w ramach jakiejś akcji serwisowej i dlatego powinniśmy pingować producenta. Jeśli komuś udało się ten problem ogarnąć w serwisie to bardzo poproszę o adres takowego - chętnie się tam zgłoszę...
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Ja zgłosiłem problem z szarpaniem i z tymi reflektorami do swojego serwisu i oni pisali pismo do KMP. Natomiast minęła już kupa czasu i cisza w sprawie reflektorów. Dziś zapytam na czym stanęło.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Pytanie poszło mailem do dzisiaj brak odpowiedzi, może akurat trafiłem na urlop.
Mam do was pytanie z innej beczki. Jak używacie android auto i google maps dodatkowo do tego yanosika to też wszystkie komunikaty przez yanosika u was wyglądają tak jak połączenie telefoniczne? W znaczeniu takim, że jak jadę na google maps i jest odtwarzany komunikat z yanosika to nic się nie zmienia na ekranie w samochodzie, muzyka się wycisza i jest wygłoszony komunikat, natomiast jak jadę na google maps i na ekranie wybiorę to menu fabryczne KIA, to widzę, że każdy komunikat to połączenie z nieznanym numerem :D
Na yanosiku próbowałem już wszystkich konfiguracji, ale tylko przy wybranym kanale audo "media" odtwarza mi te komunikaty, no i właśnie odtwarza je tak, że widać to jako połączenie. Jak to u was wygląda?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: kon »

Tak, komunikaty z yanosika idą jako połączenie.
Tak samo jak telefon jest podłączony do samochodu tylko przez bluetooth.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Seb »

Ja mam yanosika tak ustawionego, że mi komunikaty nie wysyła na zestaw tylko z telefonu podaje. Dodatkowo nie korzystam z podpowiedzi nawigacji w yanosiku. Czyli Yanosik działa i pokazuje trasę ale słychać tylko ostrzeżenia przez głośnik z telefonu. Navi działa na wyświetlaczu i z niego są komunikaty o manewrze na zestaw audio.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Fonsitio
Posty: 10
Rejestracja: 02 maja 2019, 23:27
model samochodu: Kia Optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Fonsitio »

A ja mam połączony telefon przez apple car play i u mnie yanosik komunikaty podaje tak samo jak nawigacja google, czyli przez głosniki samochodowe bez żadnych połączeń.
Kia Optima Kombi 1.6 T-GDi GT-Line + Tech + Panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”