Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Eryk93 »

No dokładnie. Masz rację 8-)
Moje wczesniejsze testy polegaly na recznej redukcji biegow i testach. A wystarczylo sprawdzic na jednym biegu .. :roll:
Jestem umowiony z serwisem Kia, ze jak tylko zwolni sie auto zastepcze to zostawiam im swoja Optime
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: kosa666 »

w 1.7 CRDI z 7DCT problem nie występuje
Savoy
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2019, 09:46

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Savoy »

Z racji tego, iż oczekuje na odbiór swojej Optimy, w międzyczasie przeglądam dostępne w necie materiały (testy, opinie, recenzje) dotyczące potencjalnych wad tego modelu - nie ukrywam że najpoważniejszą ze znalezionych jest kwestia skrzyni 7DCT oraz problemów ze sprzęgłami. Być może ktoś znajdzie poniższy materiał pożytecznym (szczególnie filmik nr 5) - materiał co prawda po angielsku ale prowadzący mówi bardzo zrozumiale i nie powinno być problemów z odbiorem.

https://www.youtube.com/watch?v=HLOwY3w ... UBp74wGeXF

Generalnie wytłumaczona została zasada działania skrzyni (która nie jest automatem); co skrzynia znosi, a co wręcz przeciwnie (w filmiku nr 5 jako główny killer poruszona kwesta pełzania w korkach); pozytywy oraz negatywy DCT oraz szereg innych. Być może komuś się przyda

pozdrawiam
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Jwara99 »

Przy wymianie oleju zgłosiłem szarpanie, oczywiście podłączenie pod kompa nic nie wykazalo, pan zapytał czy mogę zostawić auto żeby rano zobaczyli co i jak z tym szarpaniem.....zastanawia mnie tylko czy jestem pierwszy, który zgłasza? Napomnialem że na forum jest temat opisany i nie jestem sam w Polsce. Ciekawe kiedy KIA zareaguje oficjalnie na problem.
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Jwara99 »

A co do skrzyni to jak jest z wymianą oleju? Ktoś coś?
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: kon »

Savoy pisze: Generalnie wytłumaczona została zasada działania skrzyni (która nie jest automatem)...
Jest automatem - przecież zmienia biegi automatycznie.
Różni się budową od tzw "klasycznych" automatów - ma sprzęgło cierne (a nie hydrokinetyczne) i przekładnie walcowe (a nie planetarne).
Zbudowana jest podobnie jak skrzynie ręczne - ale jest automatyczna.
Jwara99 pisze:A co do skrzyni to jak jest z wymianą oleju? Ktoś coś?
Instrukcja nie przewiduje wymiany.
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Jwara99 »

Skoro nie przewiduja wymiany a tak owa powinna być co 60tys to jaki macie plan na przyszłość? Ciekawe czy na żądanie serwis to wymieni
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: kon »

Dokładnie to w instrukcji jest podane "sprawdzenie" co 60tys.
Nie napalałbym się specjalnie na częste wymiany oleju w DCT - sprzęgła są suche, więc nie ma tak pilnej potrzeby jak w większości skrzyń DSG.
Warunki pracy jak normalnym manualu.
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: kosa666 »

Savoy pisze:Z racji tego, iż oczekuje na odbiór swojej Optimy, w międzyczasie przeglądam dostępne w necie materiały (testy, opinie, recenzje) dotyczące potencjalnych wad tego modelu - nie ukrywam że najpoważniejszą ze znalezionych jest kwestia skrzyni 7DCT oraz problemów ze sprzęgłami. Być może ktoś znajdzie poniższy materiał pożytecznym (szczególnie filmik nr 5) - materiał co prawda po angielsku ale prowadzący mówi bardzo zrozumiale i nie powinno być problemów z odbiorem.

https://www.youtube.com/watch?v=HLOwY3w ... UBp74wGeXF

Generalnie wytłumaczona została zasada działania skrzyni (która nie jest automatem); co skrzynia znosi, a co wręcz przeciwnie (w filmiku nr 5 jako główny killer poruszona kwesta pełzania w korkach); pozytywy oraz negatywy DCT oraz szereg innych. Być może komuś się przyda

pozdrawiam

tu masz po polsku:
https://www.youtube.com/watch?v=xfuf_mcG3Pg
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Eryk93 »

Odnośnie tej wymiany oleju to przy sprzęgłach mokrych wymieniasz co 60kkm, tutaj są suche, więc niby nie zalecają wymiany tylko sprawdzanie stanu. Nie do końca wiem jak to ma się do żywotności powyżej 200kkm.
Jwara99 pisze:Przy wymianie oleju zgłosiłem szarpanie, oczywiście podłączenie pod kompa nic nie wykazalo, pan zapytał czy mogę zostawić auto żeby rano zobaczyli co i jak z tym szarpaniem.....zastanawia mnie tylko czy jestem pierwszy, który zgłasza? Napomnialem że na forum jest temat opisany i nie jestem sam w Polsce. Ciekawe kiedy KIA zareaguje oficjalnie na problem.
Nie jesteś pierwszy, który to zgłasza. Ja już drugi raz będę u nich zostawiał auto z tego powodu, bo dojazdy do pracy są ekstremalnie denerwujące na zimnym silniku...
Ps. mi też powiedzieli, że komp nic nie wykazał. Niby jeździli cały tydzień autem w godzinach porannych i wszystko było ok (stało u nich 5 dni). Dziwne, że jak ja odebrałem auto to nie poczułem różnicy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”