Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: FISH »

Zdaje się, że było o tym całkiem sporo na forum.
TTTM
A poza tym, to wyłącznie WSKAŹNIK, a nie dokładny miernik temperatury i ile stopni faktycznie ma chłodziwo nie wiadomo ;)
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Eryk93 »

Koleżki tata ma Kie Carens z 2012r i mówił mi, że u niego jest tak samo - jakieś 85 od 87stC na wskaźniku. Z tego co kojarzę równo na 90stC wskazówka zatrzymuje się we wszystkich Vagach :mrgreen:
Chciałbym wrócić do tematu szarpania. W osobnym wątku kolega odpisał mi:
chudy pisze:
Eryk93 pisze:W 1.6t gdi 7dct (wersja benzynowa) dopoki silnik nie osiagnie temperatury roboczej to przy mocniejszym dodaniu gazu skrzynia szarpie... temat poruszany parokrotnie i innym watku. Czekamy na jakas akcje serwisowa. Po nagrzaniu skrzynia bajka
to akurat według mnie nie skrzynia tylko silnik, a bardziej program sterujący.
W ostatnich dniach to testowałem. Wybierak zrzucony na manual i przyspieszałem na 4 biegu w zakresie od 1000 do 3000rpm i faktycznie problem jest w silniku, nie w skrzyni... W dniu dzisiejszym kontaktuje się z serwisem w celu zostawienia auta i mają to zrobić, bo cierpliwość mi się już niestety skończyła... Dojazdy do pracy z rana gdzie silnik jest niedogrzany to jakaś masakra. Żeby nie odczuwać szarpania muszę bardzo bardzo delikatnie muskać pedał gazu. Nowe auto i takie kwiatki - porażka. Udało się komuś z tym już zrobić porządek?
Ps. Ostatnio jak byłem w serwisie Kia Euro Kas w Katowicach uprzejma Pani powiedziała mi, że zostawiając nowe auto na serwisie, oni wcale nie mają obowiązku dać mi auta zastępczego na ten czas i porównała tą sytuację do zepsucia się lodówki - czy ktoś daje Panu drugą lodówkę na czas naprawy obecnej? Co to za bzdura (!!). Czuje się mocno zniesmaczony takim podejściem. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: kon »

Tekst z lodówką głupi, ale prawda jest że serwis nie ma obowiązku udostępniać darmowego samochodu zastępczego (wyjątkiem są chyba tylko akcje przywolawcze, ale nie mam pewności).
Można sobie niedrogo wynająć samochód w serwisie, ale w Eurokasie to się chyba trzeba umówić z miesięcznym wyprzedzeniem...
Mnie serwis Eurokas trochę podpadł - przy następnej okazji dam szansę Moto.
Inna możliwość to skorzystanie z Kia Assistance - w przypadku gdy samochód przyjedzie do serwisu na lawecie, to wtedy dają (Kia, nie serwis) zastępczy do 3 dni.

A co do szarpania (nie mogę się powstrzymac) - a nie mowilem ;)
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Marabut »

Eryk93 pisze: W ostatnich dniach to testowałem. Wybierak zrzucony na manual i przyspieszałem na 4 biegu w zakresie od 1000 do 3000rpm i faktycznie problem jest w silniku, nie w skrzyni... W dniu dzisiejszym kontaktuje się z serwisem w celu zostawienia auta i mają to zrobić, bo cierpliwość mi się już niestety skończyła... Dojazdy do pracy z rana gdzie silnik jest niedogrzany to jakaś masakra. Żeby nie odczuwać szarpania muszę bardzo bardzo delikatnie muskać pedał gazu. Nowe auto i takie kwiatki - porażka. Udało się komuś z tym już zrobić porządek?
czy dalej mi się dziwicie że kupuje auto od grudnia i jeszcze nie podjąłem decyzji? Wydać ponad 140k i potem denerwować się każdego ranka bo auto szarpie? :D
Za bardzo nie mam alternatywy, ewentualnie w kwietniu mają opublikować cenniki nowego szwabskiego passata tego po FL... poczekam, zobacze... fajne są teraz też oferty na infinity ale brak kombiaka itd. itd. nie ma takiego co by mi dogodził :D
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Piotrek »

W cenie 140k alternatyw masz aż nadto: Superb, Passat, Mazda 6, Thalisman, Avensis (teraz chyba Camry), BMA serii 3, Peugeot 508.
A jeśli zależy Ci na optimie to kup wolnossaka 2.0 z automatem w najwyższej wersji wyposażenia I też będziesz zadowolony. Jedyna różnica to brak 7go biegu w skrzyni, bezpośredniego wtrysku I turbiny 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Wolan86
Posty: 133
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:38
model samochodu: Optima L 2019 1.6 T-GDI DCT

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Wolan86 »

I brak 2.0 benzyny z automatem w Cenniku ;)
Idealow nie ma w superbie i passacie skrzynie dsg z suchym sprzeglem dosc szybko lubia pasc co przy krotkiej gwarancji nie jest miła sprawa
Savoy
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2019, 09:46

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Savoy »

chudy pisze:
Eryk93 pisze:W 1.6t gdi 7dct (wersja benzynowa) dopoki silnik nie osiagnie temperatury roboczej to przy mocniejszym dodaniu gazu skrzynia szarpie... temat poruszany parokrotnie i innym watku. Czekamy na jakas akcje serwisowa. Po nagrzaniu skrzynia bajka
to akurat według mnie nie skrzynia tylko silnik, a bardziej program sterujący.
W ostatnich dniach to testowałem. Wybierak zrzucony na manual i przyspieszałem na 4 biegu w zakresie od 1000 do 3000rpm i faktycznie problem jest w silniku, nie w skrzyni... W dniu dzisiejszym kontaktuje się z serwisem w celu zostawienia auta i mają to zrobić, bo cierpliwość mi się już niestety skończyła... Dojazdy do pracy z rana gdzie silnik jest niedogrzany to jakaś masakra. Żeby nie odczuwać szarpania muszę bardzo bardzo delikatnie muskać pedał gazu. Nowe auto i takie kwiatki - porażka. Udało się komuś z tym już zrobić porządek?

A czy wspomniany przez Ciebie problem nie jest związany ze sprzęgłem? - bo zarówno na tym forum jak i w teście długodystansowym w Auto Świat (o którym też tutaj wspominano a w innym wątku) to właśnie podwójne sprzęgło było najbardziej felerne. Sam czekam na odbiór auta i o ile silnik i skrzynia mają 7 lat gwarancji to wspomniane sprzęgło już na pewno nie i trzeba szybko reagować.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Eryk93 »

Odnośnie tematu auta zastępczego... nie mają obowiązku, ale uważam że klient auta z segmentu D danej marki powinien być właściwie traktowany. Całe szczęście serwis w Bełchatowie nie ma żadnego problemu z udostępnieniem auta zastępczego i jest to dla nich normalka...
A co do szarpania (nie mogę się powstrzymac) - a nie mowilem 
Wytłumacz proszę bo nie kojarzę tematu.
A czy wspomniany przez Ciebie problem nie jest związany ze sprzęgłem? - bo zarówno na tym forum jak i w teście długodystansowym w Auto Świat (o którym też tutaj wspominano a w innym wątku) to właśnie podwójne sprzęgło było najbardziej felerne. Sam czekam na odbiór auta i o ile silnik i skrzynia mają 7 lat gwarancji to wspomniane sprzęgło już na pewno nie i trzeba szybko reagować.
Nie jestem mechanikiem ale uważam, że nie ma to żadnego związku ze sprzęgłem, bo przecież jadąc ciągle na jednym biegu to sprzęgło nie zmienia swojego położenia ...
Wolan86
Posty: 133
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:38
model samochodu: Optima L 2019 1.6 T-GDI DCT

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Wolan86 »

Ja mam pytanie ile gwarancji ma zestaw sprzegiel w dct ? W ktoryms salonie mowili mi ze w wypadku skrzyn automatycznych gwarancji 7 letniej podlega cala skrzynia ze sprzeglami
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: kon »

Eryk93 - Wszyscy się tej skrzyni czepili, a wystarczyło ręcznie wybrać bieg żeby okazało się że silnik szarpie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”