Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

GrzesB pisze: 18 lip 2019, 00:32 @PiotrP, przed Optimą miałem samochód z dobrymi ksenonami i muszę przyznać, że ta ciemna linia jest uciążliwa. Poprzednio włączenie długich powodowało "dzień" przed samochodem. Teraz... różnica jest niewielka (trochę człowiek się zastanawia czy są te długie w ogóle). Choć kupiłbym Optimę ponownie bez wahania, to muszę przyznać, że światła są największym rozczarowaniem (trochę jeżdżę nocą). :? I nie oszukujmy się - tego nie da się "naprawić" - trzeba na nowo zaprojektować reflektor.
Cytując klasyka - mam tak samoo jak Tyy :D
gygus
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2019, 10:14

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: gygus »

:( światła, szarpanie, duże spalanie, zastanawiałem się nad zakupem ale teraz mam duże wątpliwości......
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Piotrek »

Sugeruję przejść przez całe forum na temat optimy I dopiero wtedy wyrobić sobie zdanie, a nie przeczytać 4 ostatnie komentarze I na ich podstawie przedstawiać swój werdykt 8-) Szarpanie występuje u 2-3 użytkowników. Problem z "dziurą" w światłach jest częstszy, ale można go łatwo wyeliminować I, powiedzmy sobie szczerze, na codzień jest mało widoczny chyba że dojeżdżasz do domu/pracy głuchą nocą na pustych drogach, bo w innych warunkach raczej ze świateł drogowych sie nie korzysta.
Co do spalania to czytaj bracie dokładnie wątek - spalanie jest raczej mniejsze niż użytkownicy oczekują. Niemniej jak kierowca ma but z żelbetu to spalanie szybuje w kosmos - zawsze tak będzie.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: GrzesB »

@Piotrek ja napisałem, że kupiłbym Optimę ponownie (chociaż GT ma inną skrzynię więc tu nie znam tematu szarpania). Ale problemu długich świateł nie zlikwidujesz - rady, które się tu pojawiają zakładają nieprawidłowe ustawienie świateł, a to nie jest żadne rozwiązanie. Zgadzam się jednak, że dla niektórych problem może nie mieć znaczenia.

@gygus, jeśli będziesz zbierał opinie na forach, to żadnego samochodu nie kupisz... ;) Nie istnieje produkt idealny, a Optima daje bardzo dużo w swojej cenie. Trzeba się po prostu zdecydować co ma kluczowe znaczenie.
Optima GT (2018)
gygus
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2019, 10:14

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: gygus »

Przeglądałem forum nie tylko 4 ostatnie posty i zastanawiam się pomiędzy wyborem z trzech marek w kombi: skoda superb 1.8 180km i 2.0 272km, optima 1.6 180km , volvo v60 T5 2.0 245km, co ma znaczenie spalanie: max szybkość, komfort jazdy, przyśpieszenie bo lubię czasami dobrze przycisnąć :) i żeby ceny części zamiennych nie były z kosmosu jak w optima stinger.
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: GrzesB »

To potrzebujesz Optimy GT, a nie 1,6. Będziesz miał szybko i z tradycyjnym automatem więc bez ewentualnego szarpania.
Optima GT (2018)
Jaroslaw5
Posty: 9
Rejestracja: 02 lip 2019, 19:27
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI GTLine 2018

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jaroslaw5 »

Piotrek pisze: 18 lip 2019, 10:44 Problem z "dziurą" w światłach jest częstszy, ale można go łatwo wyeliminować I, powiedzmy sobie szczerze, na codzień jest mało widoczny chyba że dojeżdżasz do domu/pracy głuchą nocą na pustych drogach, bo w innych warunkach raczej ze świateł drogowych....
Piotrek. A jak wyeliminować to przerwę w swiatlach? Pojawiały się rady, że są śrubki, które można odkręcić /dokrecic ale przecież rusza się wtedy cały reflektor. Jakby były osobne śrubki do samych długich to byłoby cudownie. A tak ruszając reflektor dalej masz tą bez sensowna przerwę.
No i długie dziwnie wysoko mierzą. Tak szczerze powiedziawszy (o ile do mijania nie mam uwag, bo jest super ) to lepiej mi się na tradycyjnych długich swiatlach w Mondeo jeździ niż na długich ledowych w Optima.

P. S
Pisałem wcześniej. U mnie szarpania brak.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Piotrek »

Jeżeli światła świecą CI za wysoko to zgłaszasz to do ASO I ich zadaniem jest to poprawić. Kilku użytkowników wersji JF GT miało z tym problem I ASO się tym zajmowało. Co do niwelacji dziury miedzy światłami to jeśli ASO nie pomoże to każde światło ma swój oddzielny punkt regulacji - przynajmniej tak było to opisywane na forum odnośnie wersji GT, XL I GT-Line.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

GrzesB pisze: 18 lip 2019, 12:55 To potrzebujesz Optimy GT, a nie 1,6. Będziesz miał szybko i z tradycyjnym automatem więc bez ewentualnego szarpania.
To nie skrzynia szaepie! Coś chyba nie tak z oprogramowaniem albo h.... Wie co. Na łopatkach jadąc i tak szarpie i mówię tu o porannym szarpaniu bo jest jeszcze inna kwestia czyli gaz do połowy chcąc przyspieszyć a optima zadlawia się i po chwili szarpnie zatrybi i leci jak z procy. Ja bym 2gi raz chyba nie kupił.
W szkodzie skrzynia chodzi bajkowo bo jeździłem ostatnio
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

Co do spalania to po trasie do 120 spali 6.5 ale po miescie wcale nie pizdujac pali 11-12l
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”