Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
Dudek89
Posty: 116
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:32

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Dudek89 »

mgrallygroup pisze: 05 lip 2019, 09:57 Panie i Panowie,

Rozważam zakup tego właśnie modelu z tym silnikiem. Ale nie ukrywam że zastanawiam się pomiędzy Kia Optima A Skoda Octavia z silnikiem 2.0 TSI 180km 4x4 lub 2.0 TDI 150km. Co radzicie? Wyposażenie jest podobne bo Octavia jest mocno skonfigurowana jedynie nie będzie skory ;)
Ja co prawda jeszcze auta nie zamówilem, ale miałem ten sam dylemat. Siedziałem w Octavi i Optimie. Inna klasa auta. Mimo, że Octavia pojemna, to jednak mniejsza od Opitmy. Zdecydowanie u mnie wygrała Optima ten pojedynek. Ja myślę o wersji L. GT-Line moim zdaniem za mało daje, żeby dopłacać tyle pieniędzy.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Kolego myślisz o GT Line i boisz się o spalanie ?:D to kup L'ke i masz 3 lata paliwo za "free". Ja mam M'ke i wczoraj doginalem po trasie pod 200kmh jak jechałem sam i nie przekroczyło nawet 8l w cyklu. Średnio fv na miesiąc 1000-1500zl za paliwo więc idzie przeżyć. Dla mnie spalanie w tym aucie jak na takie gabaryty i moc to rewelacja.
Co do wyboru czy Octavia czy optima. Miejsce na tylnej kanapie jest nie do porównania. U mnie przy nosidełko z bazą z przodu jest normalny komfort. Poza tym wolę klasę D, nawet bagażnik jest większy. Nie do końca rozumiem dlaczego ludzie konfrontują Octavie z Optima, przecież to dwa rozne segmenty.
Ja osobiście też chciałem uciec od vaga po mojej poprzedniej a4 b6 i passku b7. Mimo tego że zdecydowałem się na optime w wersji M jestem bardzo zadowolony. Na do widzenia dodam że jeśli zależy Ci na dobrych światłach to niestety w tej Optimie tego nie dostaniesz. Octavia w wersji 2.0tsi będzie na pewno szybsza ale uważam że ten silnik 1.6t w kia jest naprawdę wystarczający i niejednemu "byczkowi" ciśnienie podniesie:)
Dudek89
Posty: 116
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:32

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Dudek89 »

Koledzy a czy macie jakąś wiedzę o wersji SX 278KM(w 3 generacji) lub w 4 generacji 245KM.
hubearth
Posty: 21
Rejestracja: 06 mar 2019, 09:23

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: hubearth »

mgrallygroup pisze: 05 lip 2019, 09:57 Panie i Panowie,

Rozważam zakup tego właśnie modelu z tym silnikiem. Ale nie ukrywam że zastanawiam się pomiędzy Kia Optima A Skoda Octavia z silnikiem 2.0 TSI 180km 4x4 lub 2.0 TDI 150km. Co radzicie? Wyposażenie jest podobne bo Octavia jest mocno skonfigurowana jedynie nie będzie skory ;)
Miałem identyczny dylemat do samego końca. W dzień ostatecznej decyzji udałem się do salonu KIA i Skoda. Wsiadłem do Optimy, później do Octavii i już wiedziałem, że KIA wygrywa zdecydowanie. Wybrałem wersję M, gdyż nie potrzebuję bajerów - dla mnie w zupełności wystarcza. Sama pozycja za kierownicą, ilość miejsca, spasowanie materiałów - w mojej opinii zdecydowanie na korzyść Optimy. Po prostu wrażenia po wejściu do auta zupełnie inne. Silnik 1.6 T-GDI bardzo żwawy. Moja opinia po miesiącu użytkowania: nie zmieniłbym wyboru. Polecam Optimę!
mgrallygroup
Posty: 9
Rejestracja: 05 lip 2019, 09:52
model samochodu: Kia Optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: mgrallygroup »

Dziękuje Wam wszystkim za opinie.
Dam znać, czekam jeszcze na ostateczne wyliczenia i ceny końcowe. Powiem tak, poki co jestem za KIA ;)
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

Jak poruwnywac to chyba z super b, teraz pociskalem 190 i trzyma się bajecznie drogi, osobiście uważam ze warto dopłacić do L, biorąc pod uwagę że sporo dochodzi z wyposażenia. Jedyne co to tyle że optima po mieście zre 11l jak nie więcej
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
Kovix
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2019, 22:06
model samochodu: OPTIMA 1.6 T-GDI 180 KM 7DHC

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Kovix »

Drodzy, ja użytkuję Optimę od wczoraj. Odbiör z salonu pod Poznaniem i przejazd autostradą w okolice W-wy (ok.350 km). No i dzis jazda w cyklu miejskim. Nie cisnę je pöki co tylko daję czas na dotarcie. Spokojna jazda 120 max.140 km/h wczoraj po.autostradzie bez kręcwnia na obroty i dziś spokojnie po mieście. Jest cicho (chociaz slychac silnik na biegu jalowym), spalanie 6,7 l dzis podskoczylo do 7,4 l, przesteonnie wygodnie w srodku, no i piekna praca automatu. Brat jezdzi Passkiem 2.0 w DSG i wczoraj mial okazje przejechac ze 100KM moim nowym nabytkiem i przyznal, ze nie czuke zadnej roznicy w kulturze pracy. A teraz pytania i prosba o wsparcie poprzez odpowiedzi.: 1)Czy 1.6 T-GDI 180 KM ma dpf? 2. Jakie cisnienie pokazuje Wam komputer. U mnie 2.6 - 2.7 na zimnym i 2.8 - 2.9 na rozgrazanym. Instrukcja podaje 2.35. I teraz nie.wiem ile powinno byc skoro z salonu wyjezdza z i nym cianieniem niz instrukcja podaje? 3. Skad pibrac Android Auto zeby wyswietlac Google maps na wyswietlaczu? Chyba, ze inaczej poloaczyc Samsunga z Autem zeby miec.Navi z telefonu. Wszystkim życzę szerokosci i czekam na odpowiedzi.Dzięki
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: GrzesB »

Ad. 2
No cóż... Tak wygląda przegląd zerowy. Powinno być tyle, ile podaje instrukcja / naklejka na drzwiach.

Ad. 3
Pobierz Android Auto z apkmirror: https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... 3-release/
Optima GT (2018)
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Marabut »

Kovix pisze: 09 lip 2019, 22:35 1)Czy 1.6 T-GDI 180 KM ma dpf?
W sumie to ma GPF czyli benzynowy odpowiednik DPF... nikt nie wie jeszcze czy będą z nim oroblemy bo to stosunkowo nowy wynalazek ale generalnie powinno być trwalsze od dpf bo w benz cząsteczki są większe więc łatwiej wyłapać i wypalić :)
Kovix pisze: 09 lip 2019, 22:35 3. Skad pibrac Android Auto zeby wyswietlac Google maps na wyswietlaczu?
Google oficjalnie nie wspiera android auto w Polsce więc tak jak pisał wyżej kolega pobierz z nieoficjalnego sklepu/źródła... były wątki o tym na forum musisz poszperać odrobinę
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
Kovix
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2019, 22:06
model samochodu: OPTIMA 1.6 T-GDI 180 KM 7DHC

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Kovix »

Serdeczne dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”