Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: granite »

temat "słuchanie radia w trakcie nawigacji z AA" można zamknąć. Działa. U mnie przycisk do zmiany źródła na kierownicy uruchamia radio.
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
Kiano
Posty: 25
Rejestracja: 06 cze 2019, 14:40
model samochodu: KIA Optima SW M

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Kiano »

wersja M SW 1.6 T-GDI 180Km 2019. Na liczniku prawie 9000km.

szarpie na zimnym silniku (2-3km) - czekam na nowy soft, nie przeszkadza aż tak bardzo tym bardziej jak się jedzie wolniej

spalanie z całego przebiegu na komputerze 8,4l/100

jeżdżę w trybie comfort,
ostatnio miałem spalanie 4,8 l/100 i nawet specjalnie się nie starałem (trasa długości 200km po drogach krajowych) ... na końcu trasy suszarka ... 67/50 ... normalnie nie przekraczam prędkości w terenie zabudowanym, było to na wjeździe do miejscowości i to z górki ... auto samo się toczyło ...
i tyle wyszło z oszczędnej jazdy ;)

auto super poza tym ma małe minusiki

nie podobają mi się zaczepy plastikowe tylnej rolety bagażnika, wyglądają już jak po przejechaniu 200tyś km... szybko niszczy się ten plastik
macie tak samo ? można to reklamować ?
trochę przyoszczędzili na tym plastiku ... :|
Optima SW 1.6 T-GDI 180km wersja M, 2019
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

No ten plastik w miejscu zaczepów u mnie też już wygląda tragicznie, bo często używam rolety. Reklamować? Plastik ? :D chyba ciężko
Ja odkąd jeździłem autem nie wykręciłem spalania większego niż 9l, natomiast ostatnie 3 tygodnie autem jeździła żona i na stacji zonk - 11,8l średnie z dystrybutora :lol: :lol: Oczywiście wynika to z jazdy tylko po mieście w dużych upałach, więc luz.
Co do tego szarpania to mnie to drażni, bo nawet dzisiaj wsiadłem do auta, po paru km chciałem coś wyprzedzić i kapiszon z tego wyszedł tragiczny.
Gdyby nie to szarpanie i z***ane światła to byłoby auto marzenie. Mam nadzieję, że Kia poradzi sobie z tymi tematami i będę mógł się tym autem cieszyć przez wiele lat
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

A mam pytanie czy macie rano przy rozruchu na ssaniu jak chodzi takie metaliczne chalasy jak by blacha była nie dokrecona?
Następne co mnie niepokoi to wyjazd z garażu przy dodawaniu gazu jest jakis metaliczny dźwięk myślę że ze skrzyni ale to trzeba przy otwartym oknie bo inaczej nie słychać. Wszystko zgłoszę na wiosnę na przeglądzie żeby nie było.
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Na ssaniu to słychać jakby się miał zaraz rozlecieć, ale podobno ten typ tak ma. Ogólnie to ssanie przy tak dodatnich temperaturach też jest upierdliwe.
bartreks
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2019, 12:37
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI GT-Line + TEC + SRF

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: bartreks »

U mnie czesto przy porannym odpaleniu slychac dzwiek jak by cos uderzalo o siebie, metaliczne nieregularne stuki, raczej niskiej czestotliwoasci, co 1-2 sekundy. pozniej przestaje. we wtorek oddaje auto do serwisu. chociaz dzis rano tego nie slyszalem, takze znajac zycie na serwisie niczego nie stwierdza. a ogolnie to codzienna jazda z szerszeniami pod maska, ciagle cos bzeczy i halasuje - przy normalnym dodawaniu gazu. mega to irytuje, ale chyba trzeba sie pogodzic z tym ze ten silnik tak poprostu pracuje.

co zauwazylem ostatnio, to to ze w prawym przednim kole wyczuwalny jest lekki luz, przy najazdach na przeszkode przy skreconych kolach slychac ze jest jakies stukniecie, z lewej strony tego nie ma. to samo przy wjezdzie w jakasa dziure na drodze. przebieg to 19tys km.
Czy takie cos mozna zglaszac do serwisu?
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Piotrek »

Oczywiście, że można. Tylko zanim zgłosisz wybierz sie na jakis podnośnik i zobacz co siedzi pod spodem, tudzież odkręć wspomniane koło. Może zerwałeś śrubę od drążka stabilizatora tudzież pojawił Ci się jakiś luz - jak sam go wyczujesz (co jest możliwe, ale nie zawsze) to będziesz wiedział z czym do ASO uderzać.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Bzyqu
Posty: 36
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:48

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Bzyqu »

Zamówiona, runway Red Full opcja 1.6 :-). Będzie w grudniu.
Poszedłem do salonu kia z zamiarem zakupu proceeda, ale 1.6 i ten dźwięk tłumika dramat. Po za tym jak żona wsiadła do Optimy to już do proceeda nie chciała wracać ze względu na przestrzeń, póki co jesteśmy 2+1.
No to zacząłem wałkować segment d, mazda, talizman, Superb, mondeo, 508. Jeździłem jeszcze corolla i stelvio. Corolla głośna strasznie, skrzynia cvt, kupię sobie na emeryturę, będzie idealna. Stelvio, masakra, nie jeździłem czymś takim jeszcze, ale kasa grubo ponad 200k za wersję 260koni, właściwości jezdne normalnie jak w AMG.
Mazda, cena + silnik beznadzieja, jeździłem przed liftem i po za wyglądem zewnętrznym to auto mnie nie przekonało. W środku też jest ładnie.
Talisman nawet spoko, ale nie odbyłem nawet jazdy próbnej, jeździłem kiedyś Renault i złego słowa nie mogę powiedzieć bo auto do 200k jeździło bez problemu. W środku fajny, ale mniej miejsca i z zewnątrz mi się nie podoba. Tablet na środku, mimo nie dużego wieku 33lata, wole guziki.
Mondeo silnik benzynowy tylko jeden, niechce diesla, póki co Optima bedzie dużo jezdzila po wwa.
Superb, jeździło mi się nim gorzej niz Optima, za dużo piano Black(może są inne wersje), dużo opcji w cenniku, po wybraniu odpowiednika Optimy to chyba 30k więcej, polityka cenowa niektórych jest beznadziejna, w cenniku 180k, a kupujesz za 150k, w kia od razu mi powiedzieli, max 5% wyrwałem ostatecznie za 144k. Strata czasu na pisanie maili i jeżdżenie po salonach z targowaniem się.
Gdyby mnie zachwyciła jazda tym autem to bym się zastanowił, po za tym to skoda, na 100aut 80 to skody, naród oszalał, ale to zapewne głównie floty.
508 pewnie gdyby był w cenie Optimy bralbym go, Francuzi przesadzili, ma to coś ten samochód.
Optima pomijając ledy które testowałem na jeździe weekendowej nie ma dla mnie wad. Mało jeżdżę w nocy, a jak już to i tak drogami krajowymi gdzie praktycznie drogowych nie używam. Silnik mnie mega zaskoczył, z pod świateł nie muszę być pierwszy, ale od 50 do 120 chciałbym szybko przyspieszyć i to mi daje ten silnik. Jest promocja na leasing 36m 102% do końca września, wpłata 20%. Normy CO2 zajebiście namieszają na rynku, Optima moim zdaniem znika bo jest za tania względem xceeda i proceeda, Full Optima Full proceed to 20k różnicy. Może powróci ale będzie kosztowała tyle co stinger, albo zrobią tylko stingera SW bez Optimy.

Teraz rozkminiam opony i ewentualne zabezpieczenie lakieru.
Dzięki Panowie za pomoc, na forum można się chyba dowiedzieć wszystkiego o tym aucie :-)
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: granite »

Gratulacje !
Bedę w grudniu wypatrywał w Warszawie tej czerwonej Optimy.
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: HubertC »

Bzyqu pisze: 14 wrz 2019, 16:12 Zamówiona, runway Red Full opcja 1.6 :-). Będzie w grudniu.
Poszedłem do salonu kia z zamiarem zakupu proceeda, ale 1.6 i ten dźwięk tłumika dramat. Po za tym jak żona wsiadła do Optimy to już do proceeda nie chciała wracać ze względu na przestrzeń, póki co jesteśmy 2+1.
No to zacząłem wałkować segment d, mazda, talizman, Superb, mondeo, 508. Jeździłem jeszcze corolla i stelvio. Corolla głośna strasznie, skrzynia cvt, kupię sobie na emeryturę, będzie idealna. Stelvio, masakra, nie jeździłem czymś takim jeszcze, ale kasa grubo ponad 200k za wersję 260koni, właściwości jezdne normalnie jak w AMG.
Mazda, cena + silnik beznadzieja, jeździłem przed liftem i po za wyglądem zewnętrznym to auto mnie nie przekonało. W środku też jest ładnie.
Talisman nawet spoko, ale nie odbyłem nawet jazdy próbnej, jeździłem kiedyś Renault i złego słowa nie mogę powiedzieć bo auto do 200k jeździło bez problemu. W środku fajny, ale mniej miejsca i z zewnątrz mi się nie podoba. Tablet na środku, mimo nie dużego wieku 33lata, wole guziki.
Mondeo silnik benzynowy tylko jeden, niechce diesla, póki co Optima bedzie dużo jezdzila po wwa.
Superb, jeździło mi się nim gorzej niz Optima, za dużo piano Black(może są inne wersje), dużo opcji w cenniku, po wybraniu odpowiednika Optimy to chyba 30k więcej, polityka cenowa niektórych jest beznadziejna, w cenniku 180k, a kupujesz za 150k, w kia od razu mi powiedzieli, max 5% wyrwałem ostatecznie za 144k. Strata czasu na pisanie maili i jeżdżenie po salonach z targowaniem się.
Gdyby mnie zachwyciła jazda tym autem to bym się zastanowił, po za tym to skoda, na 100aut 80 to skody, naród oszalał, ale to zapewne głównie floty.
508 pewnie gdyby był w cenie Optimy bralbym go, Francuzi przesadzili, ma to coś ten samochód.
Optima pomijając ledy które testowałem na jeździe weekendowej nie ma dla mnie wad. Mało jeżdżę w nocy, a jak już to i tak drogami krajowymi gdzie praktycznie drogowych nie używam. Silnik mnie mega zaskoczył, z pod świateł nie muszę być pierwszy, ale od 50 do 120 chciałbym szybko przyspieszyć i to mi daje ten silnik. Jest promocja na leasing 36m 102% do końca września, wpłata 20%. Normy CO2 zajebiście namieszają na rynku, Optima moim zdaniem znika bo jest za tania względem xceeda i proceeda, Full Optima Full proceed to 20k różnicy. Może powróci ale będzie kosztowała tyle co stinger, albo zrobią tylko stingera SW bez Optimy.

Teraz rozkminiam opony i ewentualne zabezpieczenie lakieru.
Dzięki Panowie za pomoc, na forum można się chyba dowiedzieć wszystkiego o tym aucie :-)
Daj znać jakie opony wybrałeś i jak chcesz zabezpieczyć lakier. Niedługo odbieram swoją i też muszę się tym zająć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”