Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
hubearth
Posty: 21
Rejestracja: 06 mar 2019, 09:23

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: hubearth »

U mnie sprawa wygląda tak.
Byłem w ASO na wymianie oleju 1500-2000km i zgłosiłem problem szarpania. Niestety tak jak myślałem o niczym nie mają pojęcia, mówią, że błędów nie ma, a przejazd testowy niczego nie wykazał (chociaż wyraźnie mówiłem, że na zimnym silniku). Spieszyło mi się, więc nie zostawiałem u nich auta. Nie jest to specjalnie dokuczliwe dla mnie, więc czekam na jakieś informacje o nowym oprogramowaniu silnika, które już wcześniej się tutaj pojawiły.
Problem z ograniczoną mocą na zimnym silniku też mam, ale zakładam, że to może być związane z zabezpieczeniem zimnego silnika i turbiny, o której mówił mi sprzedawca na jeździe testowej. Ogólnie nie jest to bardzo doskwierające, ponieważ jednorazowe wciśnięcie mocnej gazu eliminuje problem.
W nocy poza miastem nie jeździłem, więc o światłach nic nie mogę powiedzieć jak na razie.
Przebieg 3000 km. Spalanie 8,54l/100km wg dystrybutora. Spalanie oceniam jako bardzo niskie. Jazda mieszana miasto, krajówki, autostrada (150-160). Nie zdarzyło mi się przekroczyć 10l na żadnej trasie. Moje poprzednie auto Megane IV 1.2 TCE 130 paliło ciut więcej, a moc i masa są nieporównywalne. Ja uważam, że Optima pali mało, sporo mniej niż zakładane przeze mnie 10l. Jak lekko jadę do pracy to wynik 6l, autostrada ok. 9l.
Długo szukałem odpowiedniego auta w tym przedziale cenowym. Według mnie nie znajdzie się nic lepszego. Auto duże, dobrze wykonane, wygodne, mocne, ładne. Jakieś mankamenty zawsze będą, ale to chyba w każdym aucie. Szczerze polecam.
falcon7-
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2019, 20:46
model samochodu: KIA Optima 1,6 T-GDI

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: falcon7- »

Moją Optimę mam od marca.
Wcześniej jeżdziłem I40 diesel, więc trochę potrwało zanim nauczyłem się używać "automatu" i benzyny.
Wrażenia są pozytywne.
Spalanie mam między 7,2 a 8,9 przy szybkiej jeździe ( 150-170) autostradą .
Na zimnym silniku rzeczywiście trochę szarpie, ale tragedii nie ma.
Długie światło tworzą dziurę, muszę to zgłosić.
Generalnie - bardzo fajne autko, polecam wszystkim
Zrobione 11 tyś km
marcinl
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2019, 21:23
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: marcinl »

Odebrałem moją Optimę w tamtym tygodniu. Na razie kilka przejazdów ale nie odczułem problemu z szarpaniem - nie testowałem tego jakoś specjalnie ale KIA stoi w garażu podziemnym odpalam wyjeżdżam i jest wszystko ok. Świateł jeszcze nie było okazji sprawdzić. Miałem obawy przed zakupem po przeczytaniu postów na forum ale jak na razie jestem bardzo zadowolony.
mgrallygroup
Posty: 9
Rejestracja: 05 lip 2019, 09:52
model samochodu: Kia Optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: mgrallygroup »

Jezdzilem ostatnio nowym 508SW w dieslu 160km. Tez szarpie ;) także luz. Ale wygląd tego auta... Będzie ciężki wybór...
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Ja jeżdżę już pełne pół roku optimą i uważam, że jest super fajna gablota jak za tą kasę. Z szarpaniem dadzą sobie radę w najbliższym czasie, no ale tych cholernych świateł nie przeboleję. Kawał kupy - te długie można sobie wsadzić w 4 litery, bo oświetlają korony drzew.
Jakbym miał drugi raz wybierać poważnie zastanowiłbym się nad superbem. Vag jeśli chodzi o oświetlenie to wymiatał i wymiata. No ale cena też jest odpowiednio wyższa i zapewne awaryjność również. Więc biorąc pod uwagę ogół można by postawić nieduży znak równości między nimi biorąc pod uwagę ilość zalet i wad :D
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: devil1234 »

Eryk93 jeśli dobrze rozumiem, to długie światła świecą u Ciebie za wysoko?

A regulacja? U mnie są ustawione idealnie, jak jadę póżnym wieczorem ostatnie kilometry po trasie to zawsze włączam długie automatyczne. Świecą i działają wyśmienicie
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: HubertC »

Witam!
Mam zamówioną Optimę wersję M. Czy problem ze światłami dotyczy także tej wersji? Czy ona ma tradycyjne żarówki, nie ledy?
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Ja też mam wersję M i tak jak mówisz są tradycyjne żarówki.
devil1234 pisze: 20 lip 2019, 23:02 Eryk93 jeśli dobrze rozumiem, to długie światła świecą u Ciebie za wysoko?

A regulacja? U mnie są ustawione idealnie, jak jadę póżnym wieczorem ostatnie kilometry po trasie to zawsze włączam długie automatyczne. Świecą i działają wyśmienicie
Regulacja działa na takiej zasadzie, że regulując światła mijania do góry, długie idą równolegle z mijania do góry... Reflektory mam ustawione w serwisie KIA i po załączeniu długich jest porażka.
Powiem więcej, wymieniłem fabryczne żarówki na osram nightbreaker laser H7 w mijania i HB3 na długich. Kasa w błoto, bo linia odcięcia się przecież nie zmieni, a światła jest niewiele więcej. Te reflektory to porażka konstrukcyjna
emdee
Posty: 13
Rejestracja: 08 lip 2019, 12:10
model samochodu: Kia Optima GT 2.0 T-GDI

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: emdee »

A czy ktoś może sie już wypowiedzieć na tematy silnika 1.6 t-gdi po przejechaniu wiecej niż 50tys kilometrów? Jak sprawuje się ten silnik i automat po pewnym czasie użytkowania?
Kia Optima GT 2.0 T-GDI Platinum Graphite
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Piotrek »

Zadaj to pytanie na forum Sportage - tam ten silnik jest dłużej. W optimie to świeżynka mająca może rok, a raczej niewielu jest tutaj posiadaczy, którzy trzepią po 50k km rocznie lub więcej.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2019, 10:00 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”