Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: kon »

Nie wrzucajcie takich zdjęć, bo się wkurwiam tylko że dopłaciłem do diesla. :lol:
mjrPit
Posty: 61
Rejestracja: 26 maja 2019, 21:45
model samochodu: Optima SW 1,6 T-GDI

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: mjrPit »

Eryk93 pisze: 27 maja 2019, 13:35 Jakbym robił 450km miesięcznie to chyba przesiadłbym się na rower :lol:
Jak wszyscy będziemy im marudzić z tymi światłami to może w końcu coś się ruszy :twisted:
no dobra przesadziłem z tym tankowaniem raz na dwa miesiące - ale raz na 1,5 miesiąca licząc tylko dojazdy do pracy to spokojnie 8-) wychodzi ok 40 km w obie strony, też bym przesiadł się na rower ale wożę żonę i jeżdżę nie tylko do pracy :D co do ledów to też się zastanawiam czy nie pisać do centrali KIA ale obawiam się, że będę musiał jechać do serwisu pokazywać tłumaczyć itp a czasu mi szkoda. Na zdjęcie jak to z posta wyżej też będę polował, niedługo wycieczka na mojej trasie testowej do teściów więc zobaczymy.
grl
Posty: 15
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:01
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI 2019 L + NAV

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: grl »

mjrPit pisze: 26 maja 2019, 22:15 Do wad zaliczyłbym wspomniane wcześniej reflektory Full LED z pasem cienia między snopem świateł krótkich i długich (które świecą w kosmos i z ciekawością czekam na odpowiedź centrali KIA po interwencji kolegi czy da się to poprawić), tragicznie działającą nawigację (niedokładną, mylącą adresy) z nieaktualnymi mapami.
U mnie w L-ce dokładnie to samo - pas cienia między mijania i długimi (które walą po czubkach drzew).
Natomiast jeszcze bardziej martwi mnie DRAMATYCZNIE słaby zasięg krótkich :evil:
Świecą one u mnie maksymalnie na jakieś 40-50 metrów, za tą granicą totalna ciemność. Pobocza natomiast oświetlone z dużym zapasem - co akurat in plus. W praktyce tak słaby zasięg oznacza, że na światłach mijania nie da się jechać nieoświetloną
drogą z prędkością większą niż 70-80 km/h, jeśli chce się mieć czas na skuteczną reakcję w przypadku pojawienie się czegoś/kogoś nieoświetlonego na drodze. Dramat. Sama moc świateł jest w aucie ok, bo gdy podczas jazdy przód się na chwilę podniesie (np. po najechaniu na próg zwalniający) droga jest pięknie się oświetlana. W cee'd z 2009 miałem soczewki i H7 z manualną regulacją i w nocy na krótkich czułem się dużo pewniej. Mam nadzieję, że istnieje jakaś regulacji podniesienia reflektorów manualnie albo programowo (światła są samopoziomujące). Na chwilę obecną LEDy (na jakość których bardzo liczyłem) to jedyna, ale dosyć poważna wada Optimy;/
mjrPit
Posty: 61
Rejestracja: 26 maja 2019, 21:45
model samochodu: Optima SW 1,6 T-GDI

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: mjrPit »

grl pisze: 27 maja 2019, 22:19
mjrPit pisze: 26 maja 2019, 22:15 Do wad zaliczyłbym wspomniane wcześniej reflektory Full LED z pasem cienia między snopem świateł krótkich i długich (które świecą w kosmos i z ciekawością czekam na odpowiedź centrali KIA po interwencji kolegi czy da się to poprawić), tragicznie działającą nawigację (niedokładną, mylącą adresy) z nieaktualnymi mapami.
U mnie w L-ce dokładnie to samo - pas cienia między mijania i długimi (które walą po czubkach drzew).
Natomiast jeszcze bardziej martwi mnie DRAMATYCZNIE słaby zasięg krótkich :evil:
Świecą one u mnie maksymalnie na jakieś 40-50 metrów, za tą granicą totalna ciemność. Pobocza natomiast oświetlone z dużym zapasem - co akurat in plus. W praktyce tak słaby zasięg oznacza, że na światłach mijania nie da się jechać nieoświetloną
drogą z prędkością większą niż 70-80 km/h, jeśli chce się mieć czas na skuteczną reakcję w przypadku pojawienie się czegoś/kogoś nieoświetlonego na drodze. Dramat. Sama moc świateł jest w aucie ok, bo gdy podczas jazdy przód się na chwilę podniesie (np. po najechaniu na próg zwalniający) droga jest pięknie się oświetlana. W cee'd z 2009 miałem soczewki i H7 z manualną regulacją i w nocy na krótkich czułem się dużo pewniej. Mam nadzieję, że istnieje jakaś regulacji podniesienia reflektorów manualnie albo programowo (światła są samopoziomujące). Na chwilę obecną LEDy (na jakość których bardzo liczyłem) to jedyna, ale dosyć poważna wada Optimy;/
mam dokładnie te same odczucia. Po wyjeździe z salonu światła mijania świeciły za krótko, sprawdziłem i okazało się że są mega nisko ustawione. Całe szczęście jest regulacja mechaniczna pod maską i można je podnieść. Podniosłem sam sprawdzając na ścianie w garażu i obecnie jest dobrze - świecą dosyć daleko, wprawdzie tylko dwa razy miałem trasę w nocy ale nikt mi nie mrugał że go oślepiam więc raczej jest ok. Za to długich teraz nie mam, świecą totalnie w kosmos i nic nie oświetlają drogi, co najwyżej znaki z oddali szybciej widać i oślepiam ptaki w koronach drzew ;)
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: murgal »

Nie raczej OK, tylko jedź na stacje diagnostyczną niech to zrobią!
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Żeby w nowym aucie z salonu trzeba było się bawić z regulacją świateł samemu... Eh no tutaj Kia się nie popisała.
Odnośnie spalania to faktycznie jest to do zrobienia przy prędkościach 90-110kmh. Sam mam zdjęcie z kompa gdzie z cyklu 104km mam spalanie 5,5l, no ale to faktycznie trzeba jeździć po terenach zabudowanych i drogach, na których dużych prędkości się nie osiąga. Średnie spalanie z apki mam natomiast 8,05l co uważam i tak za świetny wynik (w trybie comfort). Natomiast dla mnie jazda w trybie ECO w benzynie, gdzie automat przerzuca mi biegi w granicach 1300-1400rpm to zabójstwo dla podzespołów i ogólnie mega drażni mnie jazda w tym trybie, więc to całkowicie nie dla mnie.
Kolego Kon jaki Ty masz model optimy jeśli można wiedzieć 8-)
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: kon »

L, kombi, 1.6 CRDI, DCT , MY19
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Eryk93 »

Jak tam wygląda sytuacja ze spalaniem ?
Szarpania mówisz też wcale nie odczuwasz? W jakim trybie jeździsz?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: kon »

Jeżdżę na comfort. Nic nie szarpie. Jeździłem przez jakiś czas na smarcie, ale jak wskakuje Eco to paskudnie nisko skrzynia trzyma obroty i nie jeździ się przyjemnie.
Spalanie: to zależy ;)
Miasto bez korków ~6l
Najwięcej jeżdżę w trasie (120-160kmh) ~7l.
Predkosc na trasie oczywiście ma duży wpływ. Najwięcej wyszło 8l (Gdańsk-Katowice w 4h z kawałkiem). Najmniej 4,5l (dystans 100km w "family mode")
Praktycznie zawsze jeżdżę z załadowanym bagażnikiem (~100kg).
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

Post autor: Jwara99 »

Gratuluję spalania w mieście bo u mnie 10l brakuje ostatnio na 40l zrobiłem 360km masakra, teraz mam problem z audio mówię o Harman/kardon, normalnie na skali 35 dobrze uszy czyscilo teraz coś go pierd..... I na Max skali gra słabiej niż na wspomnianym 35.
A co do szarpania to tyle że szarpie 2 Max 3 razy rano poprawa o 5:)

Drugi raz bym w Kia nie wszedł.
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”