Kia Optima a lpg

forum użytkowników modelu Optima
dariog8
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2018, 17:52

Kia Optima a lpg

Post autor: dariog8 »

Witam.
Rozważam zakup samochodu. Chciałbym zagazować auto i szukam silnika najlepiej znoszącego trudy pracy na gazie. Na placu boju pozostała Toyota Avensis sedan rocznik 2016-2017 z silnikiem 1.8 i ... Kia Optima sedan 2016-2017 2.0.
Kia produkowana jest z silnikami CVVL 163KM i CVVT (mocy nie znam). Czytałem, że ten pierwszy silnik ma hydrauliczną regulację luzów zaworowych i dosyć dobrze znosi gaz. Jak rozróżnić te silniki i czy rzeczywiście CVVL będzie bezproblemowo pracował z lpg?
Z góry dziękuję za pomoc.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia Optima a lpg

Post autor: Seb »

chyba kolega Piotrek śmiga na gazie od "urodzenia" więc do niego zagadaj. Wydaje mi się też, że pisał w jakimś temacie co, gdzie i jak z instalacją.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia Optima a lpg

Post autor: Seb »

CVVL ma tylko wtrysk, bez bezpośredniego i kiedyś nawet w Hyundaju oferowali i40 z LPG jako fabrycznym. Później H wprowadził GDi i LPG odpuścili.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Kia Optima a lpg

Post autor: umbro »

Chwila googlowania....

http://www.instalacje-gazowe.info/8-mot ... a-2-0-cvvl

Wychodzi na to , że nic tylko gaz zakładać i jeździć ;) Tylko jeśli mieszkasz w mieście to zapomnij , że zaparkujesz na jakimkolwiek parkingu podziemnym.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
dariog8
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2018, 17:52

Re: Kia Optima a lpg

Post autor: dariog8 »

umbro pisze: Chwila googlowania....

http://www.instalacje-gazowe.info/8-mot ... a-2-0-cvvl
Czytałem to. Tylko zastanawia mnie ten silnik cvvt. W jakich optimach był montowany.
umbro pisze: Tylko jeśli mieszkasz w mieście to zapomnij , że zaparkujesz na jakimkolwiek parkingu podziemnym.
Jak rozpoznasz, że moje auto jeździ na gaz? :)
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Kia Optima a lpg

Post autor: umbro »

dariog8 pisze:
umbro pisze: Chwila googlowania....

http://www.instalacje-gazowe.info/8-mot ... a-2-0-cvvl
Czytałem to. Tylko zastanawia mnie ten silnik cvvt. W jakich optimach był montowany.
umbro pisze: Tylko jeśli mieszkasz w mieście to zapomnij , że zaparkujesz na jakimkolwiek parkingu podziemnym.
Jak rozpoznasz, że moje auto jeździ na gaz? :)
Ja nie musze niczego rozpoznawać, to Ty się przekonasz , że takie kozaczenie i igranie z losem to do czasu, aż coś się stanie , a gdy dostaniesz pozwami na kilkaset tysięcy złotych - wtedy zrozumiesz :)
Bez urazy ale jak dla mnie ryzykowanie swoją płynnością finansową, aby zaoszczędzić parę złoty na paliwie to głupota... Tym bardziej jeśli wiesz, że musisz parkować na podziemnych parkingach, gdzie wiadomym jest, że LPG nie ma wstępu.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
dariog8
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2018, 17:52

Re: Kia Optima a lpg

Post autor: dariog8 »

umbro pisze:Tym bardziej jeśli wiesz, że musisz parkować na podziemnych parkingach, gdzie wiadomym jest, że LPG nie ma wstępu.
nie muszę parkować na podziemnych parkingach
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Kia Optima a lpg

Post autor: umbro »

dariog8 pisze:
umbro pisze:Tym bardziej jeśli wiesz, że musisz parkować na podziemnych parkingach, gdzie wiadomym jest, że LPG nie ma wstępu.
nie muszę parkować na podziemnych parkingach
W takim razie gaz to coś dla Ciebie - z tymi silnikami jest sporo wersji Optima I i II.
Ogólnie fajne auto - polecam - wygodna , dobra i w tania w utrzymaniu limuzyna.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima a lpg

Post autor: Piotrek »

Każda optima 2.0 PB bez turbo to silnik CVVL. Ja na gazie przeleciałem póki co 45k km. Samochód na gazie ma 158-160KM. Spalanie w mieście i na autostradzie przepisowo to 10,5 - 12.5 l/100km w zależności od warunków atmosferycznych. Jak jest na drodze krajowej nie wiem - nie zrobiłem takiej trasy do tej pory. Myślę, ż jest szansa na 8,5 l/100km, może mniej.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Kia Optima a lpg

Post autor: Sigma_74 »

a gdzie butla w kombi wersji L ?
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”