Sklep z częściami Kia Genuine Parts

forum użytkowników modelu Optima
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Sklep z częściami Kia Genuine Parts

Post autor: Linkpl »

Witam,

Ponieważ powoli kończą mi się klocki przednie, dzwoniłem dziś do ASO w celu poznania ceny i w sumie zostałem trochę zaskoczony przez sprzedawcę, ponieważ cena do GT Line jak w stopce 423 PLN brutto. W sumie podobną kwotę płaciłem za klocki do Lexusa GS-a też w ASO. Tarcze widać, że też są przycięte dobrze, z każdej strony brakuje prawie 1 [mm], więc pewnie w najbliższym czasie czeka mnie również wymiana tarcz. Ogólnie można założyć samemu klocki w innym warsztacie oprócz ASO, ale mają być ori. Na tą chwilę mam 43k km przelotu. Wymiana 120 PLN.

I tutaj moje pytanie, czy ktoś kupował gdzieś części ori poza ASO ?? Czy opłaca się to ściągać skądś z zagranicy ??

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sklep z częściami Kia Genuine Parts

Post autor: Seb »

Ja wymieniałem niedawno ale nie pamiętam dokładnie ile płaciłem. Wiem, że ASO nie miało problemu z zamiennikami ale chyba na tył musiały być oryginały bo zamiennik nie wchodził.
Pisałem o tym na forum ale nie pamiętam w jakim temacie.
Nie rozumiem co masz na myśli pisząc o ściąganiu z zagranicy :?
Dobra znalazłem:
http://forum.kia-motors.pl/viewtopic.ph ... cki#p12003
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Sklep z częściami Kia Genuine Parts

Post autor: zetek »

Musisz dorwać warsztat/sklep, który bierze części z Hurtowni SAGA ( mają tylko Azje). Oni maja te koreanki czyli firmy HI-Q.
Przykładowa aukcja jak wygląda opakowanie
https://allegro.pl/klocki-hi-q-przod-hy ... 87029.html
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Sklep z częściami Kia Genuine Parts

Post autor: Linkpl »

Czy jeśli wymienię klocki na jakieś TRW, cokolwiek innego to będą się czepiać w serwisie ?? No bo niestety ale 430 PLN to jest trochę dużo tak uważam, jeśli jakieś TRW jest dostępne w połowie tej ceny, którą proponuje ASO. W sumie nie spotkałem się też z czymś takim jak rabat w Kia.

Będąc na forum Lexusa, bez problemu dostawaliśmy rabat 15% na części i akcesoria, będąc użytkownikami forum. Taki rabat mieli wszyscy którzy kupowali te gadżety na Połczyńskiej w Warszawie. Był założony wątek na forum w którym gość z ASO podawał ceny każdej części o którą się ludzie pytali w tym wątku. Nie ma ktoś może znajomych z ASO, którzy chcieliby się wykazać i sprzedawać części wysyłkowo ??

Przeszukam jeszcze sieć, ale będę chyba zmuszony do zakupu nowych w cenie ASO ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sklep z częściami Kia Genuine Parts

Post autor: Seb »

Linkpl poczytaj w linku który wyżej podałem. Tam się wywnętrzałem co i jak z klockami u mnie było.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Sklep z częściami Kia Genuine Parts

Post autor: Pazdzioch »

Kia daje rabat 5%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”