Kia Optima II MY19

forum użytkowników modelu Optima
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: perlak88 »

Nie wiem co Wy macie z tymi automatycznymi wycieraczkami. Jechałem całą drogę z odbioru auta do domu 200 km z hakiem w deszczu. Wycieraczki ustawione na auto działały prawidłowo. Czasami aż za prawidłowo bo mocniej padało i zamaiatały jak szalone przez pewien czas. Padało słabo to uaktywniały się raz na jakiś czas. Odnośnie tego nie miałem zastrzeżeń. :)

Za to coś nie mogę znaleźć idalnej pozycji dla łokcia bo kładac go przy szybie jest trochę za wysoko, a kładac go niżej jest za nisko. Ale wypracuję dla niego idealną pozycję.
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Piotrek »

Z wycieraczkami jest ten motyw, że im szybciej jedziesz tym lepiej działają. Największe zastrzeżenia co do nich kierowane są o sposób działania w jeździe miejskiej (czytaj powoli i w korku).
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Savoy
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2019, 09:46

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Savoy »

Szybkie pytanie techniczne - czy ktoś z użytkowników tego modelu Kii próbował podłączyć telefon przez gniazdo AUX i czy w takim przypadku działa parowanie z Android Auto? - wiem że przez USB to działa znakomicie ale mój telefon ma przetwornik dźwięku DAC na gnieździe jack stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: bidżej »

To, czy w takim przypadku zadziala AA zalezy tylko od telefonu. infotainmentowi jest wszystko jedno skad przychodzi sygnal w gniezdzie AUX - a wiec rowniez wszystko jedno, czy zrodlo sygnalu jest podpiete jeszcze gdzies indziej.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kon »

bidżej pisze:W przedlifcie aktywny tempomat działa jak trzeba. Może to kwestia ustawienia szybkości reakcji w ustawieniach na ekranie między zegarami?.
Nie mam aktywnego i nie mam w związku z tym żadnych regulacji w komputerze.
Dziś sobie obserwowałem ten tempomat i zawsze musi sobie prędkość spaść o 3-4km/h zanim się wygrzebie. Wartości niby niewielkie, ale odczucie jest irytujące, zwłaszcza jak się go włącza podczas przyspieszania do zadanej prędkości.

Z drobnych irytujących pierdół:
-wykręcany korek wlewu paliwa w samochodzie za ponad 100tys.? que? nie wiedziałem że jeszcze się takie coś robi
-w sytuacji gdy zdarzy mi się przez zapomnienie zgasić silnik ze skrzynią w pozycji D, to po wyjściu z auta nie mogę go zamknąć. Muszę wyłączyć zapłon (?) przyciskiem Start/Stop. Ktoś mnie oświeci co autor miał na myśli?
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: GrzesB »

@kon - ale Ty tak na poważnie? Korek wlewu paliwa? Nie kupiłeś marki premium tylko solidny samochód popularnej marki w sensownej (jak na dzisiejsze czasy) cenie. ;)
Optima GT (2018)
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kon »

Poważnie, jeździłem tańszymi samochodami gdzie nie trzeba było się babrać z korkiem.
Do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja. PIerdoła, ale zauważalna.
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kosa666 »

kon pisze:- w sytuacji gdy zdarzy mi się przez zapomnienie zgasić silnik ze skrzynią w pozycji D, to po wyjściu z auta nie mogę go zamknąć. Muszę wyłączyć zapłon (?) przyciskiem Start/Stop. Ktoś mnie oświeci co autor miał na myśli?
Ty tak na poważnie pytasz? Czy po prostu nie wiesz jak działa taka skrzynia?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kon »

kosa666 pisze:
kon pisze:- w sytuacji gdy zdarzy mi się przez zapomnienie zgasić silnik ze skrzynią w pozycji D, to po wyjściu z auta nie mogę go zamknąć. Muszę wyłączyć zapłon (?) przyciskiem Start/Stop. Ktoś mnie oświeci co autor miał na myśli?
Ty tak na poważnie pytasz? Czy po prostu nie wiesz jak działa taka skrzynia?
Normalnie wyłączam silnik na P, ale:
Zatrzymuje się (skrzynia na D) -> wyłączam silnik (przyciskiem) -> przekładam na P (o to prosi mnie także komunikat na zegarach) -> otwieram drzwi i wysiadam -> nie mogę zamknąć samochodu (radio sobie gra, wszystko w środku włączone), samochód przy próbie zamknięcia piszczy.
Wytłumacz mi proszę dlaczego muszę znowu nacisnąć Start jeszcze raz zanim zamknę pojazd. Wiem jak działa skrzynia i nie mam pojęcia co ona ma do tego.
fariwave
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:06

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: fariwave »

Marabut pisze:
fariwave pisze:Reflektory z paskiem LED , nie te dzielone na 2 paski (ktoś o to pytał wcześniej)..
Tak, ja o to pytałem, dzięki za info. Jak już jesteśmy przy światłach to opisz wrażenia z jazdy nocnej na tych ledach. Dzięki z góry
Powiem Ci tak, mi w tych LEDach wszystko pasuje i nic mi nie przeszkadza. Co prawda nie jezdziłem dużo po nocy ani też w złych czy ciężkich nocnych warunkach, więc nie wiem jak to wygląda. Nie jestem też znawcą ledów , żeby podejmować się porównań i krytyki. Wg. mnie światła mijania w nocy są po prostu poprawne, na długich prowadzi się też całkiem niezłe i sporo widać. Ogólnie lubie zimna barwę LEDów mam takie oświetlenie w mieszkaniu i w aucie również mi to pasuje i czuje sie z nimi dobrze. Jak zrobie 1000 czy 2000 km w nocy co nastąpi dopiero na majówke , to będe mógł powiedzieć coś wiecej. Jak dla mnie przesiadka po 8 latach z Octavii na nową Optime jest mega przyjemna i jestem bardzo zadowolony. Cieszę sie, że nie kupiłem SuperBa.
Pozdrawiam.
Ps.
Jechałem w niedziele trase Bolesławiec - Wrocław z tempomatem ustawionym na 117 km/h, cyklicznie wyprzedzając i kręcąc wyżej silnik i rozpedzając się do 160-170 km/h. Spalanie z tej trasy to 5,5 L/100 km !! Wg mnie jak na niedotarty silnik benzynowy w dosyć ciężkim aucie to rewelacja ! :)
KIA OPTIMA 1,6 T-GDI, "L", sedan, Gravity Blue, 2019
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”