Jakie tarcze i klocki

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
mate
Posty: 7
Rejestracja: 31 paź 2020, 15:42
model samochodu: KIA Optima 2016 SW GT 2.0 T-Gdi + tech

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: mate »

Do KIA OPTIMA Sportswagon 2.0 T-GDi 245KM/180kW rocznik 2016 będą pasowały Brembo P30102?
KIA Optima 2016 SW 245KM GT 2.0 T-Gdi + tech
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: Bandi »

Koledzy może już ktoś zmieniał tarcze w Optimie GT-line SW 1,7 Diesel, jakie są wielkości tarcz przód i tył bo gdzie nie szukam są dwie wielkości podawane? i teraz którą dobrać do swojego ?a za razem czy klocki pasują do oby dwóch wielkość tarcz, czy muszą być odpowiednie do wielkości tarczy? czy raczej pasują? I jak jest z tylnymi tarczami, jak cofnąć elektryczny hamulec, muszę przez komputer czy jest jakiś trik??
Kia Optima GT-Line SW
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: MarcinIKS »

Chyba najprościej sprawdzić po VIN na tej stronce https://partsouq.com/ , znaleźć numer oryginału i potem po tym numerze szukać zamienników.
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: Bandi »

Dzięki MarinIKS, dzięki twojemu linkowi znalazłem swoje rozmiary przód 320mm tył 300mm tarcze mam już wybrane i klocki również :) teraz pozostała mi kwestia elektrycznego hamulca na tylnej osi, czy muszę użyć komputera, albo czegoś innego żeby go popuścić całkowicie, czy można go wcisnąć ręcznie, tylko czy bezpiecznie dla części?? Jest na to jakiś bezpieczny sposób, może ktoś już to przerabiał??
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
mate
Posty: 7
Rejestracja: 31 paź 2020, 15:42
model samochodu: KIA Optima 2016 SW GT 2.0 T-Gdi + tech

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: mate »

Według podanej wyżej strony klocki Brembo P30102 pasują na przód. Jednak w rzeczywistości blaszki przy nich są inne i obcierają o tarczę.
KIA Optima 2016 SW 245KM GT 2.0 T-Gdi + tech
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: MarcinIKS »

Miałem to samo z Textarem - pisałem kilka postów wyżej. Blaszki przełożyłem z oryginalnych klocków. Widać są jakieś błędy w katalogach producentów.
schnapsik
Posty: 66
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:43
model samochodu: Kia Optima SW 1.7 CRDi

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: schnapsik »

Bandi pisze: 21 mar 2021, 11:25 Dzięki MarinIKSteraz pozostała mi kwestia elektrycznego hamulca na tylnej osi, czy muszę użyć komputera, albo czegoś innego żeby go popuścić całkowicie, czy można go wcisnąć ręcznie, tylko czy bezpiecznie dla części?? Jest na to jakiś bezpieczny sposób, może ktoś już to przerabiał??
Nie robiłem jeszcze u siebie klocków ale będę się do tego przymierzał samodzielnie. W samochodach z hamulcem elektrycznym są 3 metody podpatrzone na YouTube
1. Komputer i poprzez obd albo takie moduły co w ręce trzymasz - najprostsze i najdroższe
2. Imbusem lub torxem cofnąć tłoczek
3. Zdjąć wtyczkę z silniczka i podać 12V - cofa się i wysuwa - moim zdaniem najciekawsze
Jak jest w optimie nie wiem ale na YouTube nie znajdzie się odnośnie optimy cofania epb ale już inne marki jest dużo filmów
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: Bandi »

Już jestem o to mądrzejszy, ale dziękuję. Wszystko to znalazłem w sieci na razie po sprawdzeniu klocków i tarcz mam jeszcze czas na wymianę co najmniej jeden sezon, zobaczymy. wybiorę metodę na 12V albo odkręcę silniczek i cofnę gimbusem, zobaczę przed samą już wymianą.
Kia Optima GT-Line SW
lukmal09
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2020, 01:25
model samochodu: Kia Optima 1.7 crdi

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: lukmal09 »

No tak jeśli chodzi o przód, a na tył?? Bo mam problem i nawet przy feldze 18" pokazuje mi standardowe 284/285mm a nie ukrywam, że chciałbym większe...
adamr1984
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2020, 12:26
model samochodu: Optima JF, 1.7 CRDI

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: adamr1984 »

schnapsik pisze: 09 maja 2021, 12:42 2. Imbusem lub torxem cofnąć tłoczek
Mówisz o tym? Skoro w i40 się da to u nas powinno być podobnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”