Niedomagania, dziwne zachowania itp

forum użytkowników modelu Optima
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: granite »

Samo się nie otwiera....
Ktoś, coś musiało na pilocie przycisk otwarcia przytrzymać ponad 5 sec. Wtedy wszystkie szyby jadą w dół...
Innej opcji nie ma.
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

granite pisze: 18 cze 2019, 22:10 Innej opcji nie ma.
Nie byłbym taki pewny, swego czasu było dość głośno o Audi, które otwierały wszystkie 4 szyby w deszczu :roll:
Trzeba po prostu zwrócić uwagę na kluczyk - jeśli na pewno nie wcisnął się i nie przytrzymał przycisk otwierania, a szyby pojechały w dół, to coś jest nie tak.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
mjrPit
Posty: 61
Rejestracja: 26 maja 2019, 21:45
model samochodu: Optima SW 1,6 T-GDI

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: mjrPit »

Kierowany Waszymi wpisami przetestowałem opcje opuszczania szyb z kluczyka i było tak, kluczyk był w kieszeni spodni, musiałem niechcący wcisnąć przycisk otwierania na ok 5 sekund i auto się otworzyło a szyby opuściły, ponieważ nie otworzyłem drzwi auto się zamknęło ale szyby zostały opuszczone - tyle z teorii spiskowych, wszystko jest OK a ja nie wiedziałem o tej opcji z opuszczaniem szyb z pilota :lol:
marcus1212
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:23

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: marcus1212 »

Panowie, niestety ostatnio zauważyłem podczas mycia że kamień wyrwał mi kawałek lakieru tuż nad przednią szybą, wielkość ok 7 mm. Jakieś sugestie? Będę na pierwszym przeglądzie w ASO KIA za 10 dni i zastanawiam się czy tam to naprawiać czy gdzieś indziej?
Załączniki
Screenshot_20190621-074352_QuickPic-1.jpg
KIA OPTIMA 2.0 Pb CVVL MT L 2018 SW
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: FISH »

marcus1212 - jeżeli mogę swoją uwagę dorzucić, to po pierwsze chyba nie masz wyjścia z naprawą, jeżeli chcesz utrzymać gwarancję na lakier i perforację.
Ale ważniejsze moim zdaniem jest co innego - po uważnym obejrzeniu Twojego zdjęcia i jego powiększeniu, nie jestem pewien, czy ten odprysk to wina kamienia, czy (o zgrozo !!!!) rdzy pod lakierem :shock:
Widoczne są przebarwienia na blasze, a lakier odprysł, jak na bąblu. Chyba że tak rzadko myjesz samochód, że faktycznie kamień uszkodził lakier, który zdążył zacząć korodować pod farbą.
Wygląda to nieszczególnie.
Ja jechałbym do ASO jeszcze dzisiaj. :?
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
marcus1212
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:23

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: marcus1212 »

Niestety jak sięgnę pamięcią to zdarzenie miało raczej miejsce z 3 m-ce temu, pamiętam huk w aucie ale nie mogłem namierzyć miejsca uszkodzenia... Auto myję ręcznie, fakt że nie co 2-3 tygodnie ale mało jeżdżę i stoi zawsze na parkingu podziemnym. Taki los :( Szkoda bo nowe auto...
KIA OPTIMA 2.0 Pb CVVL MT L 2018 SW
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: optima12 »

Zauważyłem ostatnio, że podczas dodawania gazu nie do deski ale przyspieszając znacznie kabina wpada w jak by to ująć kołysanie, wibrację. Optima rocznik 2012 silnik 2.0 benzyna skrzynia automatyczna. Podczas normalnej jazdy nie odczuwam tego, samochód jedzie prosto nic nie ściąga, nie stuka itp.
Jakieś sugestie?
Pozdrawiam
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
Bzyqu
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:48

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Bzyqu »

Panowie, w tym wątku znalazłem informację na temat dziwnych odgłosów z klimatyzacji, które słychać tylko w kabinie, mam to samo. Czy udało wam się rozwiązać problem? Znalazłem że sporo aut ma z tym problem nie tylko kia. Do ASO jeszcze nie zgłaszałem, mam nowe auto 2019 5000km. Wcześniej nie zwracałem uwagi albo nie tego nie było. Klima chłodzi wydajnie ale odgłos na światłach albo z ciszonym radiem mnie irytuje, innych problemów narazie nie mam.
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Łukasz555 »

U mnie ten odgłos z klimatyzacji przypomina przelewającą się wodę
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

Z klima tak jest od początku jak jeżdżę. Pewnie wcześniej było na tyle głośno ustawione radio, że nie słyszeliście ja się na tym złapałem jak jechałem sam, bez dzieciaków i wyciszyłem i radio nawie na 1. Dopiero wtedy to usłyszałem. Teraz, jak już wiem to i bardziej na to zwracam uwagę.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”