Drugi komplet kół - czujniki TPMS

forum użytkowników modelu Optima
Jay88
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2019, 22:36
model samochodu: Optima '19 1.6 t-gdi GT Line

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Jay88 »

Pytam ponieważ dziś pojechałem na regulację Leadów i pan mi coś takiego zasugerował mówiąc że błąd został wysłany do KIA i mogą zerwać gwarancję.
Jest to zimowy komplet kół i dla mnie to jest kpina równie dobrze za wyłączoną kontrolę trakcji powinni zrywać gwarancję.
Albo Pan chciał mnie naciągnąć na czujniki 😝
VanB
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2019, 08:44
model samochodu: Optima GT

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: VanB »

Gwarancji zerwać nie mogą. Bez przesady. To że jakaś część wyposażenia została wymontowana, nie oznacza, że na resztę się gwarancję traci.

Jak sobie ktoś wymontuje pompę oleju, no to wiadomo, że na silnik może gwarancja zostać zerwana, ale nie na lakier. Bo to bez związku.

A w tym przypadku to czujniki nie wpływają na nic.

Inna sprawa, że jak Ci opona strzeli i wjedziesz do rowu to tu już może ubezpieczyciel mieć coś na przeciw i nie wypłacić odszkodowania. I baw się z nim wtedy w sądzie dowodząc, że nie miało wpływu i z czujnikami czy bez też byś wylądował w rowie.
Optima GT 2.0T MY19
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Endi501 »

Mam dwa auta KIA Optima i Ceed
Dwa komplety kół
czujniki z ASO interbis były latem w promocji za 580 a wyrwałem kupując dwa komplety za 510 za komplet l felgi do optimy oryginalne za 2200
zuk30
Posty: 34
Rejestracja: 20 lip 2021, 19:13
model samochodu: Optima Kombi 1.6 CRDI 7DCT 100kW 2018

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: zuk30 »

Czy jest w OPTIMA opcja wyłączenie błędu czujników TPMS ?
Chodzi o to że w zimówkach nie mam czujników i pokazuje błąd "sprawdź czujniki TPMS" a chciałbym wyłączyć aby to się nie pokazywało.
Chyba w VW lub Skoda była możliwość takiego wyłaczenia ale nie wiem jak w OPTIMA
Jacekku
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2021, 03:53
model samochodu: Optima

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Jacekku »

Nie sądzę aby taka opcja była. Sam jakiś czas temu kupiłem drugi komplet kół i zakupiłem komplet czujników w ASO 780 PLN. Generalnie auta po 2014 muszą mieć czujniki ( obwarowane to jest jakimiś przepisami). I teraz najlepsze czy przypadkiem w razie kolizji jakiś rzeczoznawca się nie przyczepi że brak w kołach i nie zaważy to na ewentualnej wypłacie odszkodowania?
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: kysior »

Jacekku pisze: 06 sty 2022, 02:02 [...] Generalnie auta po 2014 muszą mieć czujniki ( obwarowane to jest jakimiś przepisami). [...]
Jeśli już, to nie muszą mieć czujników, tylko system kontroli ciśnienia w ogumieniu. Może się opierać tylko na odczytach z czujników do ABS, nie musi mieć fizycznych czujników.

A wracając do zakupu - kupiłem do Picanto żony i do swojej Optimy czujniki z Aliexpress, koło 140 za komplet i działają bardzo dobrze. Wizualnie identyczne, jak oryginał, nawet z logo. Ciśnienie odczytują zgodnie z moim manometrem. Nigdy się nie zdarzył błąd czujników na nich.
Jacekku
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2021, 03:53
model samochodu: Optima

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Jacekku »

Masz rację i nie mówię że z Ali... Mają źle działać. Ja po prostu jestem sceptyczny jeśli chodzi o wszystkie podzespoły no name i nie mówię tylko o samochodach. Być może to kwestia pecha ;)
Szymon105
Posty: 60
Rejestracja: 18 mar 2021, 21:13
model samochodu: Kia Optima

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Szymon105 »

Cześć wszystkim,
Napisze tu, nie chce zakładać nowego tematu.
Szukam felg na lato do optimy 2019, Chciałem te które występowały w GT srebrno/czarne ale ciężko dostać mało ich w ogłoszeniach. Wiem że optima ma ET55 przy oryginalnej feldze.
Znalazłem dwa modele które mnie interesują

1. 52910-g5600 - felgi od niro ET50
2. 52910-A2550 - felgi od ceed gt ET55.

Pytanie moje jest takie : czy kia w tych modelach które podałem powyżej ma taką samą średnicę piasty (nigdzie nie mogę tego doczytac) czy jeśli ET50 będzie to podejdą te felgi do optimy ?
Na koniec czy dobrze rozumiem, że kupując np czujniki z aliexpress wystarczy pojeździć z ileś km i one się sparuja z autem czy trzeba jednak odwiedzić aso?
Będę wdzięczny za info, bo w temacie felg, a szczególnie ET nie wiem za wiele :)
Pozdrawiam Szymon
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: MarcinIKS »

Oryginalnie ET w tym roczniku to jak dobrze pamiętam dokładnie 52,5
Powinny podejść oba modele, które podałeś, bo otwór centrujący jest ten sam. Przy tych z ET 55 może być trochę mało miejsca na zacisk hamulcowy, ale raczej powinny się zmieścić. Ktoś chyba kiedyś pisał, że ma takie felgi na Optimie.
ET 50 też powinno być ok, ja u siebie mam ET 45 i to jest chyba max, gdzie koło nie wystaje poza obrys auta.
Odnośnie czujników - Optima automatycznie zużyta i zapamięta dwa komplety czujników. Czyli jak do tej pory nie widziała drugiego kompletu, to powinna sama sobie je rozpoznać i zapamiętać. Przynajmniej oryginały, ale chyba te z Ali tez.
Szymon105
Posty: 60
Rejestracja: 18 mar 2021, 21:13
model samochodu: Kia Optima

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Szymon105 »

MarcinIKS pisze: 18 sty 2022, 17:57 Oryginalnie ET w tym roczniku to jak dobrze pamiętam dokładnie 52,5
Powinny podejść oba modele, które podałeś, bo otwór centrujący jest ten sam. Przy tych z ET 55 może być trochę mało miejsca na zacisk hamulcowy, ale raczej powinny się zmieścić. Ktoś chyba kiedyś pisał, że ma takie felgi na Optimie.
ET 50 też powinno być ok, ja u siebie mam ET 45 i to jest chyba max, gdzie koło nie wystaje poza obrys auta.
Odnośnie czujników - Optima automatycznie zużyta i zapamięta dwa komplety czujników. Czyli jak do tej pory nie widziała drugiego kompletu, to powinna sama sobie je rozpoznać i zapamiętać. Przynajmniej oryginały, ale chyba te z Ali tez.
Dzięki kolego za odpowiedź!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”