Przybywający olej w silniku!!

forum użytkowników modelu Optima
winiar1984
Posty: 20
Rejestracja: 11 lip 2017, 12:44
model samochodu: Optima 1.7 CRDI 2012r

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: winiar1984 »

Jesteś pewien że DPF jest w porządku? Ja gdy uszczelnialem swoją pompę common rail przy okazji dla pewności wyczyściłem też DPF. Zrobili to w warsztacie przy pomocy jakieś chemii, zamoczyli cały filtr w jakimś roztworze na 24 h, następnie wyplukali i od tamtego momentu nic się nie dzieje. Mechanik mówi że w moim przypadku pomogło czyszczenie filtra, ja obstawiam na pompę... Ja mogę trochę bardziej poeksperymentować ponieważ moja Optima jest już po gwarancji. Wiem że w optimach i tylko w nich w silnikach 1,7 crdi padały uszczelki pod głowicą, jak ASO stwierdza taką wadę to wymieniają w ramach gwarancji cały blok silnika na nowy... Obserwujesz czy nie zmniejsza ci się poziom płynu chłodniczego?
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: DUNES »

Z płynem jest ok nie ubywa ,na własną reke nic nie moge zrobić auto jest jeszcze na gwarancji 2 lata ,ASO teraz pertraktuje z KMP co dalej mają z tym zrobić ,prawdopodobnie jest szansa że wymienią cały motor .
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: Seb »

DUNES przykro czytać. Nie daj się zbywać pertraktacjami z KAP. Ściemniają żeby odwlec naprawę. Bądź twardy :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Kanada
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2021, 19:54
model samochodu: Kia Optima 1.7 Crdi

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: Kanada »

Witam Forumowiczów tak się składa że mam ten sam problem z przybywającym olejem w silniku 1.7 CRDI otóż przybywa go bardzo dużo i bardzo szybko jak już czytałem że co niektórzy koledzy z forum ten sam problem mają ja jednak nadmiernie że filtr DPF czyściłem na maszynie oraz wtryski też wyciągałem i sprawdzałem czy nie leja,praktycznie wszystkie prawie rzeczy posprawdzane zostaje tylko i wyłącznie pompa wtryskowa.Moje pytanie do kolegów z forum brzmi czy jest to możliwe że puścił jakiś simering od strony rozrządu i paliwo się dostaje do miski olejowej.Dzieki za okazaną pomoc pozdrawiam
schnapsik
Posty: 66
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:43
model samochodu: Kia Optima SW 1.7 CRDi

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: schnapsik »

Szanowni koledzy którzy mają te niestety przykre problemy. Przy jakich przebiegach Wam to się stało ?
To dość cenna informacja , będziemy wiedzieli kiedy najczęściej się to przytrafia.
Dzięki !
Kanada
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2021, 19:54
model samochodu: Kia Optima 1.7 Crdi

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: Kanada »

Witam Kolegów jestem już po wymianie pompy wtryskowej Common Rail w swojej Optimie tak jak pisałem wcześniej na forum DPF czyszczony na maszynie wtryski sprawdzone i została pompa już zmieniona teraz kilka dziesiat kilometrów i sprawdzimy stan oleju czy jest w normie czy przybywa miejmy nadzieję że ten problem się skończy a przebieg to 230000 tys.Napisze wkrótce czy to była ta przyczyną chociaż innych opcji nie widzę calu układ paliwowy sprawdzony.Pozdrawiam
schnapsik
Posty: 66
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:43
model samochodu: Kia Optima SW 1.7 CRDi

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: schnapsik »

Ile Cię kosztowała pompa + robocizna ?
Kanada
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2021, 19:54
model samochodu: Kia Optima 1.7 Crdi

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: Kanada »

Kolego pompa 950 zł z dostawą i 2 lata gwarancji koszt wymiany to 300 zł i problem zginął z podwyższonym olejem trochę jeździłem ostatnio w 3 dni ponad 2000 tys km i stan oleju jest taki jak na początku także żadne DPF i inne sprawy
Kanada
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2021, 19:54
model samochodu: Kia Optima 1.7 Crdi

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: Kanada »

Jak masz swoją Optime w automacie to sam byś to ogarł bo nie trzeba blokować rozrządu i wyciągasz ja na patencie jak mi zaprzyjaźniony mechanik robił
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”