Hałas z okolicy podszybia od strony pasażera

forum użytkowników modelu Optima
grzesski
Posty: 69
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:44
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI 2019 L+NAV+TECH sedan

Hałas z okolicy podszybia od strony pasażera

Post autor: grzesski »

Witajcie,
jak w temacie mam problem ze znalezieniem przyczyny hałasu z okolic podszybia z prawej strony. Coś rezonuje przy ok. 2000 rpm i na nierównej drodze. Wkurza coraz bardziej. W serwisie powiedzieli, że to uchwyty przewodów na ścianie grodziowej i to wyciszyli. Niestety problem pozostał. Zastanawiam się czy to nie tweeter z prawej strony lub coś pod deską albo pod osłoną podszybia od zewnątrz. Może ktoś z Was spotkał się z tym problemem i zna rozwiązanie?
Pozdrawiam!
lukaszz
Posty: 191
Rejestracja: 01 lut 2019, 21:21

Re: Hałas z okolicy podszybia od strony pasażera

Post autor: lukaszz »

Ktoś w innym wątku wrzucał linki które aż sobie zapisałem :)

https://www.youtube.com/watch?v=dEJF8ke0oEg - tutaj filmik
https://optimaclub.ru/showthread.php?t=4423&page=22 - tutaj cały wątek na rosyjskim forum (google translate przychodzi z pomocą)
https://www.drive2.ru/l/540168623323349423/ - tutaj jakiś post też zza wschodniej granicy ze zdjęciami

Także potencjalnych miejsc jest kilka :)
Kia Optima 1.6 T-GDI GT Line +TECH
grzesski
Posty: 69
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:44
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI 2019 L+NAV+TECH sedan

Re: Hałas z okolicy podszybia od strony pasażera

Post autor: grzesski »

Dzięki, jestem mocno poirytowany tym hałasem więc prześledzę to dokładnie:)
maronesz
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2020, 11:14

Re: Hałas z okolicy podszybia od strony pasażera

Post autor: maronesz »

Cóż za zbieg okoliczności, że u mnie też się to ostatnio pojawiło. A wcześniej nie było żadnych oznak.
Na początku myślałem, że to moje okulary w schowku bo to dosyć specyficzny dźwięk posobny właśnie do latających okularów. Uznałem że schowek pomimo, że w większości mięciutki to on jest winny, ale z czasem przyszedł czas używać okularów a dźwięk pozostał.
U mnie słychać głównie gdy gra głośno muzyka i wali trochę basem (głośność 20-40). Chyba nie mam styczności z taką nawierzchnią, która by to wywoływała. U siebie stawiam na tę kostkę w podszybiu. Trzeba to będzie ogarnąć, bo denerwujące
grzesski
Posty: 69
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:44
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI 2019 L+NAV+TECH sedan

Re: Hałas z okolicy podszybia od strony pasażera

Post autor: grzesski »

@maronesz jeśli planujesz się niedługo dobrać do tego podszybia to byłbym wdzięczny za zdjęcia jak to wygląda pod osłoną:)
grzesski
Posty: 69
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:44
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI 2019 L+NAV+TECH sedan

Re: Hałas z okolicy podszybia od strony pasażera

Post autor: grzesski »

Zrobione:D rzeczywiście w podszybiu pod wycieraczkami jest puszczony kabel na trzech złączkach przymocowany do karoserii. Jest na tyle luźny, że może obijać się o blachę. Okleiłem go piankową taśmą wyciszającą oraz blachę pod nim. Podziałało! Ten dźwięk wkurzał mnie odkąd odebrałem auto i nareszcie zniknął. 3 wizyty w salonie nie pomogły, udało się dzięki kolegom ze wschodu:D
Dzięki za wskazówkę @lukaszz ;)
Dudek89
Posty: 116
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:32

Re: Hałas z okolicy podszybia od strony pasażera

Post autor: Dudek89 »

U mnie takie coś jest od strony kierowcy. Jak jadę na autostradzie takie regulaminowe 140 z małym groszem, to rezonuje/brzęczy jakby plastikowy długopis za 50 groszy wpadł w okolice lewego podszybia. Wkurza okropnie.
grzesski
Posty: 69
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:44
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI 2019 L+NAV+TECH sedan

Re: Hałas z okolicy podszybia od strony pasażera

Post autor: grzesski »

To może być ten sam problem. Niestety nie mam zdjęcia od strony kierowcy, ale ten kabel idzie przez całą długość pasa wycieraczek i od strony kierowcy był również luźno. Mam tylko zdjęcie od strony pasażera, ale można sobie wyobrazić co tu stuka;)
https://drive.google.com/file/d/1RQOCqy ... sp=sharing
TobiaszDrum83
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2022, 18:31
model samochodu: Kia Optima 1,7crdi

Re: Hałas z okolicy podszybia od strony pasażera

Post autor: TobiaszDrum83 »

Hej,dziś u siebie zauważyłem że przy muzyce i na nierównych drogach drgają mi przyciski od opuszczania szyb.wystarczy,że położę na nie dłoń i jest cisza.czy można to jakoś naprawić?
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Re: Hałas z okolicy podszybia od strony pasażera

Post autor: granite »

Cześć,
Pytanie do tych ktorzy zdejmowali podszybie aby dostac aię do kostki i kabli:
Czy po zdjęciu ramion wycieraczek podszybie da się zdjąć bez problemu? Mam wrazenie jakby było przyklejone do szyby ....
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”