Światła full LED

forum użytkowników modelu Optima
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Światła full LED

Post autor: GrzesB »

Oczywiście każdy osobiście decyduje jaki samochód mu najbardziej pasuje, ale mimo nie najlepszych świateł długich na pewno nie zamieniłbym Optimy na coś z VAG czy Opla...

Jakoś nie wierzę wycofanie Optimy z Europy - nowy model jest przygotowywany i ciągle będzie dostępny silnik 1,6 więc dlaczego nie sprzedawać czegoś, co i tak jest produkowane? A takie "odcięcie" modelowe zawsze robią. No ale tu to tylko gdybam... W odpowiedzi KMP nie do końca wierzę - wyjaśnienie częstotliwości przeglądów w GT (przed zakupem) wymagało kilku maili. ;)
Optima GT (2018)
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Światła full LED

Post autor: Marabut »

GrzesB pisze: 20 sie 2019, 00:04 na pewno nie zamieniłbym Optimy na coś z VAG czy Opla...
Jakiś konkretny powód oprócz uprzedzenia do marki lub narodu? Cena? Ja np. nigdy nie kupiłbym skody bo tak, ale nie uważam że superb jest gorszy od optimy wręcz przeciwnie... nie na temat świateł ale musiałem zapytać :geek:
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Światła full LED

Post autor: Eryk93 »

Tak się zorientowałem w katalogu optimy w USA to tam są wersje
LX, S, EX, SX i tylko ta najbogatsza SX ma ledy w reflektorach. Wersja SX ma też HighBeamAssist, więc wnioskuję, że w tym filmiku jest właśnie wersja z Ledami. Zainteresowani możecie sobie zerknąć https://www.kia.com/us/en/optima
Darek80
Posty: 18
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:11
model samochodu: Oczekuje na: Optima GT-Line, 1.6 T-GDI

Re: Światła full LED

Post autor: Darek80 »

Też tak sądzę, to wersja SX z Ledami. A zatem gdzieś we wszechświecie istnieją Optimy z w miarę dobrze zestrojonym światłami :)

Niestety wątpię żeby Kia coś z tym zrobiła, a jeszcze bardziej wątpię żeby KMP mogło jakkolwiek wpłynąć na producenta. Jesteśmy dla nich za małym rynkiem.

Ja już się z tym pogodziłem, na szczęście nie jeżdżę dużo nocą. Mimo wszystko wolę niszową Optimę, która ma znakomity stosunek „value for money” i po prostu mi się podoba, niż nudne auta VAG, które widać na każdym rogu ulicy (chociaż przez chwilę zerkałem w stronę Superba po liftingu).
huri_khan
Posty: 214
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Światła full LED

Post autor: huri_khan »

Jako, że zastanawiam się nad zakupem ProCeeda, ostatnio będąc w salonie także otrzymałem informację o wycofaniu Optimy.
Powodem dla którego jest wycofana to "kanibalizm cenowy" z ProCeede'm - tak powiedział sprzedawca.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Światła full LED

Post autor: Eryk93 »

Darek80 pisze: 20 sie 2019, 07:57 Też tak sądzę, to wersja SX z Ledami. A zatem gdzieś we wszechświecie istnieją Optimy z w miarę dobrze zestrojonym światłami :)

Niestety wątpię żeby Kia coś z tym zrobiła, a jeszcze bardziej wątpię żeby KMP mogło jakkolwiek wpłynąć na producenta. Jesteśmy dla nich za małym rynkiem.

Ja już się z tym pogodziłem, na szczęście nie jeżdżę dużo nocą. Mimo wszystko wolę niszową Optimę, która ma znakomity stosunek „value for money” i po prostu mi się podoba, niż nudne auta VAG, które widać na każdym rogu ulicy (chociaż przez chwilę zerkałem w stronę Superba po liftingu).
Z takim podejściem to my tego tematu nie rozwiążemy... pogodziłeś się z tym że w aucie za 100k nie masz długich? Przecież nie można tak podchodzić do tematu że jak wycofują to nic z tym nie zrobią.
Kanibalizm cenowy ? To proceed jest tańszy ? Nawet się nie zorientowałem w temacie. No ale na pewno nie ma tyle miejsca co w Optimie. Dziwi ten fakt bo w stanach optima ma się ok, co prawda nie ma wersji kombi
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Światła full LED

Post autor: HubertC »

Żeby poprawić światła trzeba je zmienić konstrukcyjnie. W dotychczas sprzedanych modelach musiałaby być akcja serwisowa wymiany świateł. Bardzo trudna sprawa w pojedynkę nic się nie zrobi. Jedynie co może coś dać to jak jakiś urząd się tym zainteresuje po zgłoszeniu właścicieli np. UOKiK. Trzeba zgłosić, że produkt jest niebezpieczny bo wg. tych co tymi samochodami jeżdżą jest, opisać że długie światła świecą za wysoko, a pomiędzy nimi a krótkimi jest niedoświetlonych pas coprzekłada się w czasie jazdy na kilkunastometrowy niedoświetlonych odcinek drogi i nie da się tego w wyregulować co zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dodać, że regulacja świateł razem z krótkimi jest i jak się długie opuści to krótkie świecą za krótko-w asfalt. Zgłoszenia dokonać na podstawie ustawy o produktach niebezpiecznych Zgłoszenia muszą dokonać właściciele samochodów, którzy mają ten problem. Jak czekam na swój zamówiony samochód. Jak odbiorę, a pewnie z tymi feralnym światłami to się zajmę tematem. Trzeba zgłosić oficjalnie na piśmie sprawę w serwisie i jednocześnie w KIA Polska oraz od razu np. UOKiK. Dodatkowo zainteresować sprawą portale motoryzacyjne, gazety, testerów samochodów. Może któryś opublikuje coś na ten temat. Im więcej to zrobi osób miej więcej w tym samym czasie to lepiej dla sprawy (żeby nie wyszło że to zgłasza jedna osoba, a więc jest to odosobniony przypadek). Dopóki sprawa nie stanie się powszechnie znana i nie zacznie negatywnie wpływać na ocenę aut KIA i postępowania koncernu wobec właścicieli ich aut KIA nic nie zrobi (bo to są duże koszty). Zresztą i dla KIA problem musi się stać znany. Z pisania tylko na forum nic nie wyniknie, jak nawet do KIA Polska nikt tego nie będzie zgłaszał. Dla nich test musi ten problem zrobić się zaznany, żeby się za niego zabrać.
Darek80
Posty: 18
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:11
model samochodu: Oczekuje na: Optima GT-Line, 1.6 T-GDI

Re: Światła full LED

Post autor: Darek80 »

Eryk93 pisze: 20 sie 2019, 10:25 Z takim podejściem to my tego tematu nie rozwiążemy... pogodziłeś się z tym że w aucie za 100k nie masz długich? Przecież nie można tak podchodzić do tematu że jak wycofują to nic z tym nie zrobią.
Nie zrozum mnie źle, oczywiście że uważam, że w aucie za 100k, długie świecące w niebo to skandal.
Ale jednocześnie sądzę, że będzie bardzo trudno cokolwiek wywalczyć.
Chociażby z powodów, o których pisze powyżej HubertC. Pisma do KMP to za mało.
Żeby się coś faktycznie zadziało, to musielibyśmy rozpętać naprawdę poważną burzę, a to z kolei będzie wymagać nakładu czasu i kosztów.

A może warto na początek zaangażować jakiegoś rzeczoznawcę? Wiarygodna opinia nt. konstrukcji reflektora i potencjalnego zagrożenia na drodze, mogłaby być dobrym punktem wyjścia. No bo, z całym szacunkiem dla wszystkich tu piszących, jak na razie dysponujemy tylko subiektywnymi opiniami właścicieli.
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Światła full LED

Post autor: HubertC »

Pomysł z rzeczoznawcą bardzo dobry (najlepiej żeby był jeszcze wpisany na listę biegłych sądowych lub by był z Polskiego Związku Motorowego).. Pismo podparte opinią fachowca jest całkiem inaczej odbierane. Ja mogę się przyłączyć i współuczestniczyć w kosztach po odbiorze samochodu, bo łudzę się, że może nie będę miał tego problemu (odbiór mam wrzesień-październik).
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Światła full LED

Post autor: GrzesB »

Marabut pisze: 20 sie 2019, 00:39
GrzesB pisze: 20 sie 2019, 00:04 na pewno nie zamieniłbym Optimy na coś z VAG czy Opla...
Jakiś konkretny powód oprócz uprzedzenia do marki lub narodu? Cena? Ja np. nigdy nie kupiłbym skody bo tak, ale nie uważam że superb jest gorszy od optimy wręcz przeciwnie... nie na temat świateł ale musiałem zapytać :geek:
Żeby nie spamować tematu to krótko.

Nie widzę przewagi VAGów nad KIĄ, a ich stylistyka jest powalająca... Z awaryjnością też różnie bywa.
Jeśli uznałbym, że nie kupuję Optimy to pewnie rozważyłbym Mazdę (przed takim dylematem zresztą stałem nim zdecydowałem się na Optimę). Miałem samochody kilku marek (zawsze chcę spróbować czegoś nowego) i wszystkie miały jakieś irytujące wady. Długie światła w Optimie to wtopa, ale niech plusy ujemne nie przesłaniają dodatnich. ;) Z reguły podczas 5 - 6h podróży nocą długie mogę włączyć na jakieś 20 - 30 min (jak mam szczęście). Tak więc wybrałbym ten samochód bez wahania ponownie. :)
Prawda jest też taka, że na forum wypowiada się kilka osób - część użytkowników pewnie nawet nie zauważyła tej niedoskonałości. ;)
Optima GT (2018)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”