Szyba przednia do wymiany

forum użytkowników modelu Ceed
Adikoz
Posty: 30
Rejestracja: 10 lip 2021, 10:01
model samochodu: Kia ceed

Szyba przednia do wymiany

Post autor: Adikoz »

Cześć, czy ktoś z Was orientuje się jaki może być koszt wymiany szyby czołowej w cee'd 3. Szyba podgrzewana.
Auto mam od sierpnia. Zrobione ledwo 7 tys.km i wczoraj na trasie kamień uderzył i od razu pęknięcie. Słaba jakość tych szyb. Pierwszy kamień i od razu pęknięcie. Czy z AC PZU można zrobić taką wymianę?
caketoy564
Posty: 26
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:54
model samochodu: Cee'd GT MY22

Re: Szyba przednia do wymiany

Post autor: caketoy564 »

Licz minimum 3000 zł. Kilka lat temu w 307 wymieniałem a nie była podgrzewana i kosztowało to 2600 zł. Z tego co widziałem na portalu aukcyjnym to sprzedają szyby do Ceeda CD w okolicach 1300 -1500 za wersję z logo KiA i 800-1000 bez logo.
Ja zrobiłbym z AC dla świętego spokoju - zwyżka z AC w wysokości 20 proc. to nic przy kosztach wymiany.
Poza tym zwracałem już uwagę na jakość tej szyby w innym temacie. Ja mam 5000 km przebiegu i trochę odprysków już się pojawiło. Taki sam dramat jakościowy był w 307 - szyby też od Saint Gobain Sekurit, w ciągu 15 lat 3 razy wymieniana.
Miszka
Posty: 55
Rejestracja: 30 sty 2020, 10:31
model samochodu: CEED III HB 1.4 100KM "M"
Lokalizacja: Białystok

Re: Szyba przednia do wymiany

Post autor: Miszka »

Strasznie droga impreza, przez podgrzewanie i czujniki. Tak jak kolega wyżej mówił ok. 3000-3500 zł... Ale teraz wszędzie jest tak samo.
Co do ubezpieczenia, pytałem o to swojego agenta przed kupnem polisy. Z tego co pamiętam mówił mniej więcej tak: ewentualną wymianę szyby można zrobić albo z AC albo dokupić wcześniej specjalną opcję "szyba" i ciągnąć z tego pakietu. Różnica jest taka, że z AC muszą zrobić na oryginalnych częściach, a z tego pakietu nie. Biorąc pod uwagę cenę tego drugiego wariantu (a o ile się nie mylę było coś koło 250 zł) to chyba słabo się opłaca. Ostatecznie cena wyjdzie podobna (biorąc pod uwagę zwyżkę), a szyba oryginalna.
Coś takiego.
Pangenitor
Posty: 109
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Szyba przednia do wymiany

Post autor: Pangenitor »

Miałem podobną sytuację, w 2 letnim aucie dostałem kamyczkiem i na szybie pojawił się odprysk, wymiana z polisy AC wyszło coś koło 2700zł (zwykła szyba bez podgrzewania), po 1,5 roku przy przeglądzie pokazałem na dziwne przebarwienie na brzegu szyby szyby. Diagnoza "wada fabryczna, szyba zaczęła się rozwarstwiać, kolejna wymiana w ramach gwarancji. Tym sposobem w 4 letnim aucie mam już 3 szybę przednią.
Swoją drogą jakość szyb z Saint Gobain jest moim zdaniem porównywalna z jakością lakieru.....rysuje się od patrzenia....
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Szyba przednia do wymiany

Post autor: Radlik »

Miałem podobną sytuację w poprzedniej kijance, robiłem z AC i bez problemu wszystko.
Adikoz
Posty: 30
Rejestracja: 10 lip 2021, 10:01
model samochodu: Kia ceed

Re: Szyba przednia do wymiany

Post autor: Adikoz »

Radlik pisze: 24 sty 2022, 08:17 Miałem podobną sytuację w poprzedniej kijance, robiłem z AC i bez problemu wszystko.
Pangenitor pisze: 24 sty 2022, 07:48 Miałem podobną sytuację, w 2 letnim aucie dostałem kamyczkiem i na szybie pojawił się odprysk, wymiana z polisy AC wyszło coś koło 2700zł (zwykła szyba bez podgrzewania), po 1,5 roku przy przeglądzie pokazałem na dziwne przebarwienie na brzegu szyby szyby. Diagnoza "wada fabryczna, szyba zaczęła się rozwarstwiać, kolejna wymiana w ramach gwarancji. Tym sposobem w 4 letnim aucie mam już 3 szybę przednią.
Swoją drogą jakość szyb z Saint Gobain jest moim zdaniem porównywalna z jakością lakieru.....rysuje się od patrzenia....
Ok. Dzięki za odpowiedź. Pytanie jeszcze jak dużo straciliście zniżek na AC po takiej wymianie?
caketoy564
Posty: 26
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:54
model samochodu: Cee'd GT MY22

Re: Szyba przednia do wymiany

Post autor: caketoy564 »

Zdaje się że normą jest 20% zwyżki przez dwa lata, przynajmniej w Allianz. To wyjdzie około 1200 zł za szybę ale jest oryginał, wymieniona w ASO i wpisem, że pęknięta a nie dzwon :)
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Szyba przednia do wymiany

Post autor: Radlik »

Adikoz pisze: 24 sty 2022, 14:51
Radlik pisze: 24 sty 2022, 08:17 Miałem podobną sytuację w poprzedniej kijance, robiłem z AC i bez problemu wszystko.
Pangenitor pisze: 24 sty 2022, 07:48 Miałem podobną sytuację, w 2 letnim aucie dostałem kamyczkiem i na szybie pojawił się odprysk, wymiana z polisy AC wyszło coś koło 2700zł (zwykła szyba bez podgrzewania), po 1,5 roku przy przeglądzie pokazałem na dziwne przebarwienie na brzegu szyby szyby. Diagnoza "wada fabryczna, szyba zaczęła się rozwarstwiać, kolejna wymiana w ramach gwarancji. Tym sposobem w 4 letnim aucie mam już 3 szybę przednią.
Swoją drogą jakość szyb z Saint Gobain jest moim zdaniem porównywalna z jakością lakieru.....rysuje się od patrzenia....
Ok. Dzięki za odpowiedź. Pytanie jeszcze jak dużo straciliście zniżek na AC po takiej wymianie?
Akurat już po 3 latach nie brałem AC także nie powiem ale później w OC zawsze brałem szybę+ i jakieś 50zł chyba mnie to kosztowało
don_browarro
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2020, 21:21
model samochodu: Ceed 3

Re: Szyba przednia do wymiany

Post autor: don_browarro »

Ostatnio bralem nowe ubezpieczenie w PZU od dealera i teraz pojawila sie nowa opcja na auto szybe, ale z wymiana na oryginalną. Opcja jest droższa bod standardowej wersji tego ubezpieczenia (gdzie oferowany jest zamiennik), limit do 5000 zl. Ta opcja chyba nie jest dostepna u zwyklych agentow, a nie wiem, czy wszyscy dealerzy to oferuja. Ja mialem taka mozliwosc we Wroclawiu we Wrobudzie
caketoy564
Posty: 26
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:54
model samochodu: Cee'd GT MY22

Re: Szyba przednia do wymiany

Post autor: caketoy564 »

Adikoz pisze: 23 sty 2022, 11:40 Cześć, czy ktoś z Was orientuje się jaki może być koszt wymiany szyby czołowej w cee'd 3. Szyba podgrzewana.
Auto mam od sierpnia. Zrobione ledwo 7 tys.km i wczoraj na trasie kamień uderzył i od razu pęknięcie. Słaba jakość tych szyb. Pierwszy kamień i od razu pęknięcie. Czy z AC PZU można zrobić taką wymianę?
Można wiedzieć jak skończyła się sprawą szyby? Czy wymieniłeś z AC? Ja dziś zarobiłem kolejny drobny odprysk wielkości ziarenka piasku. Dramat ta szyba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”