Kia Ceed Kombi - co mnie czeka po zakupie

forum użytkowników modelu Ceed
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Kia Ceed Kombi - co mnie czeka po zakupie

Post autor: AnonimKia »

Zainspirowany wątkiem proceeda z viewtopic.php?f=116&t=7106 chętnie dowiem się od nowych posiadaczy Kia Ceed Kombi paru rzeczy a mianowicie:

1. Ile czekaliście na swoją wersje z automatem? Data zamówienia: Data odbioru: - z tego co czytam na FB grupach nawet w 3 mc niektórzy otrzymywali auto, tutaj raczej forumowicze czekają do 6 miesięcy, więc dziwny rozjazd.

2. Czy lakier jest porządny, czy trzeba liczyć się z nałożeniem ceramiki by go chronić? :?:

3. Lamy są delikatne czy 0 szczotki na myjni by ich nie porysować? :?:

4. chętnie zobaczę zdjęcie załadowanego bagażnika z wózkiem

5. inne przemyślenienia, co was zaskoczyło na + i na minus. :twisted:

Ja czekam na swoją, mam nadzieje ze do wakacji dojedzie.
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Kia Ceed Kombi - co mnie czeka po zakupie

Post autor: PowerMario1978 »

Niektórzy wyciszaja bagażnik, ja pewnie też to zrobie jak odbiorę auto.
Sosen
Posty: 81
Rejestracja: 26 lis 2021, 22:12
model samochodu: Ceed SW 2022

Re: Kia Ceed Kombi - co mnie czeka po zakupie

Post autor: Sosen »

PowerMario1978 pisze: 21 sty 2022, 16:10 Niektórzy wyciszaja bagażnik, ja pewnie też to zrobie jak odbiorę auto.
W jaki sposób się to robi i jaki jest koszt?
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Re: Kia Ceed Kombi - co mnie czeka po zakupie

Post autor: AnonimKia »

PowerMario1978 pisze: 21 sty 2022, 16:10 Niektórzy wyciszaja bagażnik, ja pewnie też to zrobie jak odbiorę auto.
na kiawiarni (dzis czytalem) w wersji MY22 wyciszenie miało być poprawione względem przedlifta, więc jestem ciekaw, choć porównania nie będę miał.
ryj3k
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2021, 11:25
model samochodu: CEED 1.5 TGDI DCT

Re: Kia Ceed Kombi - co mnie czeka po zakupie

Post autor: ryj3k »

Zdaje się, że w na yt Pertyn testował polifta i zwracał uwagę że problem z wygłuszeniem nadal jest. Ja wygłuszałem bagażnik i nadkola. I wg mnie to nadal za mało.
meescha
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2021, 14:39
model samochodu: CEED 3 SW

Re: Kia Ceed Kombi - co mnie czeka po zakupie

Post autor: meescha »

Założyłem na zimę Nokiany 68db.
Niestety na betonowej nawierzchni jest głośno.
Na asfalcie jest ok.

Na letnich na razie przejechane 8km, z salonu na wymianę opon, więc nie mogę się wypowiedzieć.
ryj3k
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2021, 11:25
model samochodu: CEED 1.5 TGDI DCT

Re: Kia Ceed Kombi - co mnie czeka po zakupie

Post autor: ryj3k »

Wydaje mi się, że to nie do końca wina opon a raczej konstrukcji zawieszenia. Ale to tylko moje odczucia.
mar77
Posty: 42
Rejestracja: 13 sty 2022, 21:00
model samochodu: Ceed 2022 1.5 T-GDI 6MT

Re: Kia Ceed Kombi - co mnie czeka po zakupie

Post autor: mar77 »

AnonimKia pisze: 20 sty 2022, 22:24 1. Ile czekaliście na swoją wersje z automatem? Data zamówienia: Data odbioru: - z tego co czytam na FB grupach nawet w 3 mc niektórzy otrzymywali auto, tutaj raczej forumowicze czekają do 6 miesięcy, więc dziwny rozjazd.
Tutaj nie masz co zgadywać, ponieważ informacje dostaniesz w salonie od sprzedawcy. W grudniu były one następujące: czas oczekiwania na automat 6-7 miesięcy, a na manual 3-4 miesiące. Sprzedawca rzucił ciekawostką, że w listopadzie wydawał jakiś samochód w automacie (modelu nie pamiętam, ale nie był to ceed), który był zamawiany pod koniec lutego.
Ja wziąłem co stało już wyprodukowane gdzieś w Polsce i czekałem równo miesiąc (podejrzewam, że przez świeta się wydłużyło).
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Kia Ceed Kombi - co mnie czeka po zakupie

Post autor: PowerMario1978 »

Sosen pisze: 21 sty 2022, 17:00
PowerMario1978 pisze: 21 sty 2022, 16:10 Niektórzy wyciszaja bagażnik, ja pewnie też to zrobie jak odbiorę auto.
W jaki sposób się to robi i jaki jest koszt?
Wyklaja się maty wygłuszające np. butylowe, ale też piankowe czy nawet wykładzinową. Kosz to kilka stówek w zależności od zastosowanych materiałów. Oczywiście moża to zlecić specjalistycznej firmie ale wtedy koszt wygłuszenia całego samochodu (podwozie, drzwi, maska) to nawet kilka tysięcy. Najlepiej poczytać jak sobie radzili inni użytkownicy:
viewtopic.php?f=20&t=2845
viewtopic.php?f=109&t=2493
viewtopic.php?f=20&t=6961&hilit=g%C5%82o%C5%9Bno
Ostatnio zmieniony 22 sty 2022, 19:36 przez PowerMario1978, łącznie zmieniany 1 raz.
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Kia Ceed Kombi - co mnie czeka po zakupie

Post autor: PowerMario1978 »

AnonimKia pisze: 21 sty 2022, 23:47
PowerMario1978 pisze: 21 sty 2022, 16:10 Niektórzy wyciszaja bagażnik, ja pewnie też to zrobie jak odbiorę auto.
na kiawiarni (dzis czytalem) w wersji MY22 wyciszenie miało być poprawione względem przedlifta, więc jestem ciekaw, choć porównania nie będę miał.
Jak po jeździe testowej kombi przed FL i zwróciłem uwagę na głośność, to diler też wspominał że po FL problem został niby poprawiony.
Ale gdy dzwoniłem do różnych salonów z pytaniem o możliwość jazdy testowej wersją kombi po FL żeby to sprawdzić to słyszałem, że nie mają ale polecają się przejechać wersją przed FL bo zmiany są tylko wizualne i to kosmetyczne :lol:
A gdy w końcu nie udało mi się znaleźć żadnego ceeda kombi po FL w Warszawie, to pomyślałem że może przejadę się wersją hatchback, bo pewnie po wytłumieniu kombi będą podobne efekty jak hatchbaka bez wytłumienia. Po jeździe testowej zacząłem z dilerem temat wyciszenia, to odpowiedział że kombi jest wyciszony lepiej :lol: , więc ja bym za bardzo nie wierzył w to co piszą

Generalnie wrażenia akustyczne zależą od rodzaju nawierzchni, opon, pogody (mokro czy sucho) więc to tak ciężko jednoznacznie stwierdzić szczególnie jeśli pomiędzy jazdami minęło sporo czasu.
Jak autko odbiorę, to pojeżdżę trochę i sam ocenie na ile mi to przeszkadza, może w trasie zapakowanie bagażnika pod sufit rozwiąże problem ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”