CEED III Końcówka bagnetu w misce olejowej

forum użytkowników modelu Ceed
kubanos
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2021, 14:49
model samochodu: Ceed SW 1,5T-GDI M manual 2021

Re: CEED III Końcówka bagnetu w misce olejowej

Post autor: kubanos »

bejker1989 pisze: 30 gru 2021, 01:11
Ceed III oraz Xceed nie ma tego plastiku - przynajmniej nie.ma go w w bagnecie w silniku 1.5 tgdi.
Tak, 1,5 T-gdi ma cały bagnet metalowy.
Pozdrawiam
SeherimMaster
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2020, 13:04
model samochodu: KIA CEED 3 L BL

Re: CEED III Końcówka bagnetu w misce olejowej

Post autor: SeherimMaster »

bejker1989 pisze: 30 gru 2021, 01:11
SeherimMaster pisze: 29 gru 2021, 23:32
bejker1989 pisze: 29 gru 2021, 19:51

Cos pomieszales chyba albo zle goscia zrozumiales.
Moze mowil o uchwycie od bagnetu?

Koncowka bagnetu jak i sam bagnet jest metalowy i niemozliwym jest urwanie kawalka bagnetu przy wkladaniu/wyciaganiu.
Końcówka jest plastikowa, dzisiaj wyjąłem bagnet i część co została to taki czerwony plastik.
Tutaj zdjęcia jak w całości powinien wyglądać:

prod_4825792_0_2443c24d0_large.jpg
To pewny jestes ze masz Ceed III jak w temacie?

Ceed III oraz Xceed nie ma tego plastiku - przynajmniej nie.ma go w w bagnecie w silniku 1.5 tgdi.

Chyba ze masz 1.4...proponowalbym poprosic kogos z 1.4.o wstawienie zdjecia bagnetu - moze tego plastiku wcale nie ma i im sie cos pomieszalo w ASO .
Mam Ceeda 3 z 2018 roku 1.4 tgdi
SeherimMaster
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2020, 13:04
model samochodu: KIA CEED 3 L BL

Re: CEED III Końcówka bagnetu w misce olejowej

Post autor: SeherimMaster »

Pangenitor pisze: 30 gru 2021, 07:33 1.4 ma bagnet cały metalowy (za wyjątkiem uchwytu do wyciągania)
1.4-T ma bagnet z plastikową końcówką , tak jak na zdjęciu.
Zauważcie, że ze względu na kształt, w 1.4-T bagnet jest wykonany z linki stalowej, reszta ma bagnet wykonany z płaskiej blaszki.
Swoją drogą, szkoda że nie zrobili jeszcze po drodze ze 3 pętelek...
Tak, tak to właśnie wygląda w 1.4 tgdi, beznadziejny to jest bagnet.
Więc jak jest on plastikowy to nie wiem czy domagać się od serwisu zbadanie, czy ten fragment nadal tam jest. Ciężko ten bagnet wchodzi na swoje miejsce i podejrzewam, że stało się to jeszcze przy 3 serwisie rok temu.
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: CEED III Końcówka bagnetu w misce olejowej

Post autor: bejker1989 »

SeherimMaster pisze: 30 gru 2021, 17:54
Pangenitor pisze: 30 gru 2021, 07:33 1.4 ma bagnet cały metalowy (za wyjątkiem uchwytu do wyciągania)
1.4-T ma bagnet z plastikową końcówką , tak jak na zdjęciu.
Zauważcie, że ze względu na kształt, w 1.4-T bagnet jest wykonany z linki stalowej, reszta ma bagnet wykonany z płaskiej blaszki.
Swoją drogą, szkoda że nie zrobili jeszcze po drodze ze 3 pętelek...
Tak, tak to właśnie wygląda w 1.4 tgdi, beznadziejny to jest bagnet.
Więc jak jest on plastikowy to nie wiem czy domagać się od serwisu zbadanie, czy ten fragment nadal tam jest. Ciężko ten bagnet wchodzi na swoje miejsce i podejrzewam, że stało się to jeszcze przy 3 serwisie rok temu.
Ja bym sie domagal....to cialo obce w misce olejowej....w zasadzie ja to bym awanture zrobil od razu po slowach "nic sie z tym nie da zrobic".
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: CEED III Końcówka bagnetu w misce olejowej

Post autor: tomanek »

SeherimMaster pisze: 30 gru 2021, 17:54
Pangenitor pisze: 30 gru 2021, 07:33 1.4 ma bagnet cały metalowy (za wyjątkiem uchwytu do wyciągania)
1.4-T ma bagnet z plastikową końcówką , tak jak na zdjęciu.
Zauważcie, że ze względu na kształt, w 1.4-T bagnet jest wykonany z linki stalowej, reszta ma bagnet wykonany z płaskiej blaszki.
Swoją drogą, szkoda że nie zrobili jeszcze po drodze ze 3 pętelek...
Tak, tak to właśnie wygląda w 1.4 tgdi, beznadziejny to jest bagnet.
Więc jak jest on plastikowy to nie wiem czy domagać się od serwisu zbadanie, czy ten fragment nadal tam jest. Ciężko ten bagnet wchodzi na swoje miejsce i podejrzewam, że stało się to jeszcze przy 3 serwisie rok temu.
Bagnet jak bagnet, akurat tak tam wymyślili że zalali plastik na lince metalowej. Nie jest to jakaś nowość, i nie rozumiem stwierdzenia że tak to jest jest w 1.4 TGDI. Nie słyszałem żeby ktoś narzekał na bagnet w tym silniku... Faktycznie nie powinno się takie coś wydarzyć, ale to pewnie jakis feler, tej sztuki. Z drugiej strony to Kia nie powinna olać takiego czegoś, pomimo że jest to za duze żeby uszkodzić silnik. Też bym zrobił rozróbe po takiej diagnozie. Standart klient sie nie upomni to maja w dupie naprawy gwarancyjne... Za twoje pieniążki naprawią wszystko z pocałowaniem rączki :D
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: CEED III Końcówka bagnetu w misce olejowej

Post autor: bielaPL »

1.0 T-Gdi ma również bagnet z plastikiem
Matiaz
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2022, 00:44
model samochodu: KIA CEED 3 1.4 T-GDI automat

Re: CEED III Końcówka bagnetu w misce olejowej

Post autor: Matiaz »

Jak sprawa bagnetu się rozwiązała? Mam ten sam problem z tym, że u mnie chyba ta końcówka utknęła bo teraz nie mogę normalnie bagnetu wsadzić tylko musze kombinować aby w końcu weszło.
Został tylko kawałek który jest oblany na lince...
MarcinK
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2022, 20:46
model samochodu: KIA CEED 1.4 T-GDI 2019 r.

Re: CEED III Końcówka bagnetu w misce olejowej

Post autor: MarcinK »

Końcówka bagnetu w Ceed z 2019 r. 1.4 TGDi
Załączniki
IMG_20230814_202646.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”