Ubytek oleju ceed 1.4 T-GDI

forum użytkowników modelu Ceed
sasan21
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2021, 12:05
model samochodu: KIA CEED 2020 1.4 T-GDI

Ubytek oleju ceed 1.4 T-GDI

Post autor: sasan21 »

Witam wszystkich na forum, nie dawno stałem się posiadaczem używanego ceed z 2020 roku 1.4 T-GDI, może jest to głupota lub moje przewrażliwienie, ale od zakupu samochodu przejechałem już około 4 tyś km i zauważyłem ubytek oleju na bagnecie ( tzn przy kupnie miałem około 3/4 oleju na bagnecie a teraz zbliżam się już do połowy. Z moich obliczeń wynika że nie dojadę do następnego przeglądu bez dolewki oleju. Moje pytanie to czy te modele samochodu potrafią pobierać olej czy jest to wada fabryczna. Na ogół jeżdżę spokojnie po mieście, ale też potrafię czasami poszarżować. W poprzednim samochodzie nie musiałem dolewać miedzy przeglądami oleju a tu taka ciekawostka. W Internecie z nalazłem opisy różnych osób z dziedziny motoryzacji że nie które samochody potrafią pobierać olej nawet do litra na 1 tys km i trzeba dolewać, trochę głupota ponieważ przy 15 tyś km trzeba było wlać 15 litrów oleju :shock: Ma ktoś wiedzę na temat tego motoru :D
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: Ubytek oleju ceed 1.4 T-GDI

Post autor: Pulares »

Raczej te silniki nie brały oleju. A co jest wlane?
sasan21
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2021, 12:05
model samochodu: KIA CEED 2020 1.4 T-GDI

Re: Ubytek oleju ceed 1.4 T-GDI

Post autor: sasan21 »

Wlany jest olej "KIA" 5W30 z tego co wiem. A dzwoniłem dziś do serwisu to doradca powiedział że te silniki są wyżyłowane i mogą pobierać 1 litr oleju na 15 tyś km. Nie wiem co o tym sądzić, a to nie są stare motory ich - doładowane turbiną. Za bardzo mi się to nie podoba szukałem długo samochodu ponieważ chciałem się przesiąść na coś nowszego ale chyba zły wybór.
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: Ubytek oleju ceed 1.4 T-GDI

Post autor: bejker1989 »

Czemu zly wybor? Juz nie przesadzaj. Kazde auto moze brac olej - kwestia szczescia.

Przyczyn tez jest wiele.

Zacznij od szukania wyciekow pod spodem w ASO (jesli jest na gwarancji)

Zerknij tez pod korek czy nie ma masla
Sprawdz w zbiorniku wyrownawczym plynu chlodzacego czy olej tam nie plywa.

Sprawdz czy z wydechu nie kopci jakos dziwnie.

Moze byc tez ze turbinka lyka olej jak byl mocno zylowany...ale to sie zdarza "pozno".

Na moje oko poszlo gdzies uszczelnienie jakies i cieknie kropelka po kropelce.
sasan21
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2021, 12:05
model samochodu: KIA CEED 2020 1.4 T-GDI

Re: Ubytek oleju ceed 1.4 T-GDI

Post autor: sasan21 »

Każdą z tych przyczyn które pisałeś wyżej sprawdziłem na tyle ile mogłem ( sam mechanikuje w garażu ). Dziwi mnie tylko opinia serwisu to co mi powiedzieli, jeśli miałby pobierać olej to kia zabezpieczyłaby się już w opisie w książce użytkownika , jak to robią inni a tu cisza. Mam przejechane równo 34 tyś pojeżdżę teraz 1 tyś km i zobaczę co wskaże mi bagnet, niby litr na 15 tyś to jest niewiele ale zawsze coś. Jeśli pobór oleju będzie duży to auto jest na gwarancji i trzeba będzie się znów z nimi walczyć. Miałem już z nimi do czynienia i przepychanie się wymienili mi łożysko w kierownicy bo przy kręceniu szurało, to po wymianie powstały stuki i w końcu wymienili po jakimś czasie całą kolumnę kierowniczą więc zobaczymy. Szkoda że nikt z użytkowników tego modelu się nie wypowiedział może nie mają takich objawów albo nie sprawdzają oleju.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Ubytek oleju ceed 1.4 T-GDI

Post autor: marcinek82 »

Ja mialem podobnie, a w zasadzie to myslalem ze ubywa. Ale okazalo sie ze wystarczy minimalnie pochylone podloze i juz potrafi sie zmienic odczyt. Teraz sprawdzam tylko jesli auto stoi w garazu (pozim podlogi sie raczej nie zmienia), i w takich samych warunkach, tj. tylko jesli auto stoi cala noc lub dluzej i najlepiej zeby silnik byl przed postojem dobrze rozgrzany (rzadszy olej latwiej splynie do miski). Ogolnie w powtarzajacych sie warunkach.
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Ubytek oleju ceed 1.4 T-GDI

Post autor: Gielu »

Leje do tego silnika Motula 0w-30 i nie ubywa ani grama :). Fakt ze zmieniam go co 7,5 tysiaca a nie tak jak sugeruje ASO co 15 tysi :)
Sid
Posty: 371
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Ubytek oleju ceed 1.4 T-GDI

Post autor: Sid »

Mam zrobione prawie 14 tysiaków i nie ubyło nic. W sobote mam zaliczyć pierwszy przegląd.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Ubytek oleju ceed 1.4 T-GDI

Post autor: tomanek »

Ja mam 49 tyś km i nigdy nic nie musialem dolewać. Stan od wymiany do wymiany bez zmian. Ale faktycznie trzeba zwracać uwage na to by sprawdzać na równym podłożu. Ostatnio sprawdzałem i wyszło ze stan powyżej max. Stał na polbruku pod domem, delikatnie pochyłym. Po sprawdzeniu na równym wszystko ok ;) Nie wiem ale może ma szeroką miskę i takie delikatne pochyłości robią różnice...
Pomierdor
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2021, 11:23
model samochodu: 1.4 tgdi 7dct

Re: Ubytek oleju ceed 1.4 T-GDI

Post autor: Pomierdor »

Prawie 60 tyś km i ani grama nie musiałem dolewać, poziom sprawdzany w garażu w tym samym miejscu.
1.4tgdi 7dct
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”