Migające czerwone światło

forum użytkowników modelu Ceed
TomaszM
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2021, 11:14
model samochodu: Ceed

Migające czerwone światło

Post autor: TomaszM »

Witam
Dzisiaj wieczorem zauważyłem migające światło LED przy przedniej szybie pośrodku (tak około 1s/4s). Pierwszy raz widzę taki efekt. Wyłączyłem alarm, przełączyłem kluczyk w ACC nie pomogło. Po wyjściu z samochodu i włączeniu alarmu z powrotem światło zapaliło się dłużej i zgasło. Czy to była sygnalizacja zadziałania alarmu, czy w ogóle coś innego.
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Migające czerwone światło

Post autor: marcinek82 »

Jak mniemam to imobilajzer. Nie widziales wczesniej tego? :shock: w innych autach (markach) tez?
Marych
Posty: 10
Rejestracja: 15 wrz 2021, 10:42
model samochodu: CEED SW 1.5 T-GDi 7DCT (BL3)

Re: Migające czerwone światło

Post autor: Marych »

Raczej alarm fabryczny albo potwierdzenie blokady drzwi, ponieważ po otwarciu drzwi z pilota dioda przestaje mrugać.
Korzystający z systemu UVO znają temat - system analizuje do 30s. co dzieje się z autem i w przypadku braku ryglowania drzwi - wysyła komunikat.

Natomiast dioda immobilizera powinna mrugać do momentu włożenia kluczyka do stacyjki bo zasięg transpondera w kluczyku to około 5 cm.
TomaszM
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2021, 11:14
model samochodu: Ceed

Re: Migające czerwone światło

Post autor: TomaszM »

Chyba jednak to imo. Sygnalizuje po wyjęciu kluczyka. A diody nie bardzo widać ze środka. Zauważyłem dopiero jak spadł śnieg na przednią szybę i trochę paniki.
Do tej pory jeździłem i20 z 2009r. (tam był imobilizer bez sygnalizacji).
Dziękuję i pozdrawiam.
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Migające czerwone światło

Post autor: marcinek82 »

Marych pisze: 07 gru 2021, 19:54 Raczej alarm fabryczny albo potwierdzenie blokady drzwi
Alarm i centralny to nie jest bo jak kolega dobrze zauwazyl, zaczyna mrugac po wyjeciu kluczyka (po krotkiej chwili). Zamkniecie/otwarcie centralnego sygnalizuja kierunkowskazy, drzwi sa niedomkniete to klakson daje znac. Ogolnie KIA zdaje sie niema kontrolki uzbrojenia alarmu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”