Wymiana rozrządu na łańcuchu

forum użytkowników modelu Ceed
krzychu4120
Posty: 5
Rejestracja: 02 gru 2021, 15:37
model samochodu: Cee'd

Wymiana rozrządu na łańcuchu

Post autor: krzychu4120 »

Witam,
Mechanik wymienił mi uszczelkę pokrywy zaworów oraz olej. Powiedział mi że łańcuch rozrządu się osuwa. Więc mam rozrząd do wymiany, powiedział także że drugi raz nie muszę wymieniać oleju, skoro był wymieniany, bo pytałem się. Pytanie do was brzmi, czy to prawda, że przy wymianie rozrządu na łańcuchu nie muszę wymieniać oleju, skoro przed chwilą był wymieniany?
Kia Cee'd 1,6 126km 2009 benzyna (model po lifcie)
beemek22
Posty: 3
Rejestracja: 02 gru 2021, 10:00
model samochodu: kia ceed jd

Re: Wymiana rozrządu na łańcuchu

Post autor: beemek22 »

Nie trzeba. Ewentualnie dolać bo minimalne straty mogą wystąpić.
krzychu4120
Posty: 5
Rejestracja: 02 gru 2021, 15:37
model samochodu: Cee'd

Re: Wymiana rozrządu na łańcuchu

Post autor: krzychu4120 »

Nawet jeżeli, olej miałem wymieniany dzisiaj, odebrałem od mechanika, wróciłem do domu i dopiero 14 grudnia będę jechał aby został aby robili rozrząd?
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Wymiana rozrządu na łańcuchu

Post autor: romanhoks »

Krzychu4120 mozesz mi to przetlumaczyc na polski. Powiedział mi że łańcuch rozrządu się osuwa. :shock:
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Wymiana rozrządu na łańcuchu

Post autor: Sajmonista »

no wlasnie, tez mnie to zastanawia, jak to mozliwe.
kubanos
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2021, 14:49
model samochodu: Ceed SW 1,5T-GDI M manual 2021

Re: Wymiana rozrządu na łańcuchu

Post autor: kubanos »

Osuwa się łańcuch prawdopodobnie na boki, jest to spowodowane nadmiernym zużyciem ogniw w miejscu ich ruchomych składań, co powoduje dalej, że spinki łańcucha zaczynają wycierać koła zębate na ich bocznych stronach. Następstwo tego może być takie, że w pierwszej kolejności zostanie wycierana obudowa rozrządu od strony czołowej a później nawet łańcuch może zostać zahaczony przez koło i łańcuch może przeskoczyć. To jest przypadek luzu bocznego na ogniwach. Innym przypadkiem jest wyciągający się łańcuch...
Dlatego np przy wymianie łańcucha często jest informacja by nie wyginać "łańcucha" na boki i nie próbować skręcac. Zwróćcie uwagę jeśli ktoś miał w rękach nowy łańcuch dobrej firmy, że jest on bardzo sztywny przy bocznych ruchach... I taki ma być. Być może auto jeździło na niewłaściwym oleju... wina materiałowa... zagadka ogolnie. Trzeba zmienić i tyle. Jeśli do czasu wymiany rozrządu będziesz użytkował samochód to wymień olej i filtr. Nie jest to duży koszt przy całości inwestycji. Daj znać po wymianie...
Pozdrawiam
krzychu4120
Posty: 5
Rejestracja: 02 gru 2021, 15:37
model samochodu: Cee'd

Re: Wymiana rozrządu na łańcuchu

Post autor: krzychu4120 »

Na razie mam wymieniony olej, do czasu wymiany nie będę nim jeździł, powiedział że drugi raz nie będę musiał wymieniać oleju, bo zleją go i zabezpieczą, dodaje plik gdzie jest wykazana wycena wymiany rozrządu i firma jakiej kupi zestaw rozrządu, mówi że nie raz taki zakładał i ludzie się nie skarżyli
Załączniki
Wycena rozrządu
Wycena rozrządu
krzychu4120
Posty: 5
Rejestracja: 02 gru 2021, 15:37
model samochodu: Cee'd

Re: Wymiana rozrządu na łańcuchu

Post autor: krzychu4120 »

Rozrząd wymieniony, jednak na częściach oryginalnych, praca silnika nie szwankuje, więc został on założony prawidłowo
lukzak2298
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2017, 09:22
model samochodu: Kia Ceed SW

Re: Wymiana rozrządu na łańcuchu

Post autor: lukzak2298 »

Jak sie sprawdza lancuch? Co mechanik musi zrobić zeby sprawdzic stan lancuchca?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”